Kalba.lt stovyklos vaikučiai - 24 pradinukai - birželio 20 d. nusprendė pasidaryti gyvūnų prieglaudos pažinimo dieną. Jų trasa buvo Šv. Gertrūdos g. esantis ofisas - Užliedžių prieglauda - Baltijos kinologijos centro gyvūnų viešbutis. Kiekviename sustojime buvo ką pamatyti ir ko išmokti - vaikai liko labai patenkinti. Pradinukus lydėjusios trys mokytojos taip pat liko patenkintos ekskursija - jos kaip ir mes tikisi, kad ši diena vaikaims buvo ne tik pramoga, bet ir gera pamoka.
Pirmiausiai vaikai atvyko į gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos „Nuaras“ ofisą, kur jiems buvo aprodytos visos patalpos - gydykla, kirpykla, operacinė ir, žinoma, pati prieglaudėlė. Čia vaikai užtruko ilgiausiai - vieni žavėjosi mažais žaviais šunyčiais, kiti smalsiai klausinėjo, kaip čia pateko šie gyvūnai, kas jų laukia ateityje, na, o jautresni net braukė ašaras - juos sujaudino beglobių gyvūnų likimas. Susipažinę su ofiso darbu svečiai maloniai nustebino - pasirodo, vaikučiai atkeliavo ne tuščiomis - atvežė visą maišą pašaro gyvūnėliams. Mokytojos sakė, kad vaikai atsisakė ledų, kad tik galėtų nupirkti maisto bglobiukams. Labai jaudinantis ir gražus mažųjų gestas. Džiugu, kad auga supratinga ir gyvūnams neabejinga karta.
Kita stotelė buvo Užliedžių prieglauda. Čia vaikai pasisėmė daugiausiai įspūdžių - juk jų čia laukė net virš 60 šunų. Smagu buvo ne tik vaikams, bet ir patiems gyvūnams - tiek dėmesio jie sulaukia ne kasdien. Ne tik vaikus, bet ir jų mokytojas itin sužavėjo kiti, ne tokie įprasti ir kasdieniški prieglaudos gyventojai - apuokas, gandriukai, varnas Paška. Beje, prieglaudos darbuotojas netgi pademonstravo, kaip Paška lesa iš žmogaus rankos - vaikai žiūrėjo net išsižioję.
Galiausiai ekskursija nukeliavo į Ringauduose esantį Baltijos kinologijos centro gyvūnų viešbutį. Vai
kus stebino stulbinantis kontrastas - gyvūnų viešbutis po Užliedžių prieglaudos aplankymo atrodė itin modernus, gražus ir komfortabilus. Mokytojos džiaugėsi, kad vaikai pamatė, kokia yra beglobių gyvūnų realybė ir tai, kaip jie galėtų gyventi, jei šeimininkai būtų jų neišmetę į gatvę. Vaikams tai - puiki pamoka. Tikimės, kad jie po šio vizito supras, kad gyvūnas - ne daiktas, todėl jo negalima tiesiog imti ir išmesti į gatvę.
Ringauduose vaikai susipažino ir su laukinių gyvūnų gelbėjimo istorijomis - jiems buvo parodytas informatyvus filmukas, kuriame įamžintos įvairių iškvietimų akimirkos. Vaikai matė, kaip gelbėjamos gulbės, gandrai, kaip atgal į laisvę paleidžiamas suopis ir kt. Filmukas sulaukė daug susidomėjimo - vaikai dar jam nepasibaigus puolė jį komentuoti, klausinėti. Prisiminė įvairių istorijų, kurių metu patys susidūrė su laukiniais žvėreliais.
Išvykdami vaikai padėkojo už įdomią ir turiningą dieną ir prižadėjo papasakoti apie tinkamą gyvūnų priežiūrą ne tik tėveliams, bet ir savo draugams. Panašu, kad ši diena tikrai buvo puiki pamoka.
Gyvūnų globėjų asociacija lankėsi Kauno „Dainavos“ vidurinėje mokykloje
Šiandien, gegužės 18 dieną, Gyvūnų globėjų asociacija (GGA) lankėsi Kauno „Dainavos“ vid. mokykloje. Į svečius pasikvietė patys mokiniai. Jie tikėjosi išgirsti naudingos informacijos apie savanoriavimą ir gyvūnų priežiūrą. Jų lūkesčiai išsipildė su kaupu.
Aktų salėje susirinko apie 20 mokinių. Iš pradžių jiems buo papasakota apie savanoriavimą ir tai, kaip tapti savanoriu. Mokiniai sužinojo, kad savanoriavimas nėra tik linksmas laisvalaikio praleidimas, o rimta veikla. Tapęs savanoriu esi atsakingas ne tik už save, bet ir už gyvūno gerbūvį ar net gyvybę.
Po to mokiniams buvo parodytas filmukas apie GGA veiklą ir kadrai iš konkrečių iškvietimų. Filmuotą medžiagą komentavo darbuotoja Lolita. Vaikams tai buvo neįkainojama patirtis - ar gali būti kas geriau nei išgirtsi informacioją iš pirmų lūpų - juk Lolita yra tas žmogus, kuris važiuoja į iškvietimus ir dalyvauja pačiame įkarštyje gelbstint gyvūnus.
Atmosfera buvo jauki ir šilta. Mokiniai nesibaimino užduoti ir kelių jiems rūpimų klausimų. Pasidomėjo ir apie tai, kaip rasti GGA prieglaudą, kurioje galima savanoriauti. Taigi panašu, kad galime sulaukti naujų savanorių. Tikimės, kad tai bus puiki patirtis ne tik mums, bet ir Jiems.


„Atsakomybė, Veiklumas ir Meilė – pagalbos gyvūnams pagrindas“
2009 metų gruodžio 21 dieną Kauno miesto savivaldybės didžiojoje salėje finišavo paramos beglobiams gyvūnams programa „Atsakomybė, Veiklumas ir Meilė – pagalbos gyvūnams pagrindas“.
Kauno studentai ir moksleiviai visą mėnesį darbavosi, kad padėtų žmonių nuskriaustiems keturkojams, gyvenantiems globos namuose.
Idėja gyvūnams numegzti kilimėlius ir paaukoti ėdalo kilo V.A.Graičiūno aukštosios vadybos mokyklos studentams. Prie jų prisidėjo ir kai kurių Kauno bei Kauno rajono mokyklų bei gimnazijų moksleiviai.
150 jaunuolių per dvi savaites savo rankomis numezgė ar pasiuvo 108 kilimėlius ir surinko ėdalo už maždaug 850 litų.
Prie akcijos prisidėjo ir verslininkai. „Klasikinė tekstilė“ davė medžiagų kilimėliams, o „Mars Lietuva“ padovanojo 3,5 tonos ėdalo.
Tokia paramos programa bus kasmetinė, prie jos prisijungs visos Lietuvos mokyklos.

Galime pasidžiaugti, kad paramos programą beglobiams gyvūnams „Atsakomybė, Veiklumas ir Meilė – pagalbos gyvūnams pagrindas“ įgyvendino ir Tauragės miestas bei Tauragės Europos informacijos centras Europe Direct, Tauragės moksleivių kūrybos centras bei Mokytojų senjorų klubo nariai.
http://www.tvk.lt/index.php?m=1&nid=1460
http://www.europedirect.lt/go.php/lit/Sausio_6___8_d._Paramos_akcija_gyvunu_gl/2454/2
http://www.laisvasplotas.lt/
http://www.facebook.com/album.php?aid=162435&id=103110699461

Gyvūnų globėjų asociacija naudojasi ES fondų parama ir nesenai sėkmingai užbaigė Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinči projektą Nr. LLP-LdV-PLM-2008-LT-0189 „Gyvūnų priežiūros specialistų verslumo ir kompetencijų ugdymas“.
Projektą koordinavo VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras.
Lietuvos partneriai:
1. VšĮ Gyvūnų registravimo centras;
2. UAB „Nuaras“;
3. Lietuvos inovatyvių profesinio rengimo įstaigų asociacija.
Užsienio partneriai:
1. „Polskie Towarzystwo Rejestracji I Identyfikacji Zwierząt Centrum Rejestracji I Identyfikacji“ (Lenkija);
2. „Draw Design“ (Olandija).
Dviejų stažuočių metu projekto dalyviai susipažino su gyvūnų registravimo tvarka, naujausių technologinių priemonių taikymu ženklinant gyvūnus Lenkijoje ir Olandijoje. Vizitų dalyviai vertino naminių gyvūnų globą reglamentuojančius teisės aktus. Apžiūrėjo globos įstaigas ir viešbučius, prieglaudų tinklus, susipažino su globos įmonių infrastruktūra bei įmonių veiklų planavimu. Stebėjo šunų dresūros kurso programą. Gilino gyvūnų infekcinių ir parazitinių ligų prevenciją. Lavino praktinius įgūdžius gyvūnų grožio centruose. Vertino gyvūnų globos ir kontroles tarnybų veiklas.
Projekto dalyviai susipažino su Europos šalyse vyraujančia darbo specifika, turėjo galimybę ir praktiškai padirbėti partnerių organizacijose. Tokiu būdu pasiektas maksimalus rezultatas – pagilintos teorinės ir praktinės žinios. Įgyta patirtis perteikiama partnerinėms organizacijoms Lietuvoje.