Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Ar gali žmogum vadintis?Dalintis Facebook'e

2010 gruodžio 19 d., Sekmadienis, 19:05Ar gali žmogum vadintis?

2010 12 19  Sekmadienio vakaras. Miestas pritvinkęs Kalėdų dvasios nušvinta spalvotais žiburiais. Baltas sniegas, spaudžiantis šaltukas dar labiau sustiprina Kalėdines mintis apie gerus darbus, gerumą, svajonių ir vilčių išsipildymą,  Visą dieną skubėję ir gelbėję paliktus, išmestus, partrenktus šunis ir katės "Nuaro" darbuotojai ir Gyvūnų globėjų asociacijos savanoriai trumpam prisėda sušilti, pailsėti. Su viltimi žvegia vienas į kitą, be žodžių suprasdami jog galvoja visai apie tą patį  - "gal jau nebus daugiau kvietimų paimti nelaimėlių, globos namai pilnut pilnutėliai..."

Tylą perrėžia telefono skambutis, Kauno miesto VPK budėtojas perduoda skubų kvietimą nuvykti į Aleksoto turgų paimti 10 šuniukų paliktų maiše.

Norisi verkti, šaukti - " žmonės, juk Kalėdos, ką jūs darote? Juk šalta! ". Vakar renginyje kur pristatėme gyvūnų globėjų asociacijos veiklą padovanojome 3 šunelius šaunioms šeimoms, savanoriai nors ir pavargę grįžo laimingi. O čia štai tau dešimt vietoj buvusių trijų.

Nuvykę sniege radome maišą ir visai mažutėlius šunelius, vos atsimerkusius, dar nemokančius ėsti. Apėmė pyktis ir visai nešventiškos mintys. Koks dvikojis padaras kurio žmogum vadinti negalime  paliko šį dešimtuką šaltyje ir sniege. Kodėl Aleksoto turgavietės savininkai, vadovai nepasirūpina šuniukus ir kačiukus parduodančių asmenų registracija, kodėl turgaus veterinarijos gydytojas nesubara tokio žmogaus ir neišvaro namo (juk šuneliai dar permaži parduoti). Dešimtys kodėl sukasi galvoje. Aleksoto turgus tai ta vieta kur nuolat, žiemą vasarą kiekvieną savaitgalį paliekami gyvūnai. Kodėl jie nebaudžiami, kodėl atitinkamos institucijos nesiima priemonių šiam "taškui" sutvarkyti? Juk norint tikrai galima.

 Parvežėme šunelius į veterinarijos kliniką Šv. Gertrūdos gatvėje.  Gydytoja apžiūrėjusi nustatė, jog jiems ne daugiau kaip 2 savaitės, šuneliai sušalę, bet kolkas atrodo stiprūs ir labai alkani. Pabandėme pamaitinti. Dirbome trise gerą valandą.

Tokių šuniukų globai reikia mažiausiai vieno "etato"  ištisą dieną, brangaus pienuko pakaitalo, Recovery konservukų kuriuos galima sugirdyti praskiedus. Toks vienas konservukas kainuoja apie 10 Lt , jo užtenka vienam pašėrimui, šerti reikia 4-5 kartus per dieną. Kalės pienuko pakaitalas kainuoja apie 50 lt, jo užtektų kelioms dienoms.

Labai prašome pagalbos, nes tokių brangių produktų be Jūsų pagalbos sunkiai įstengsime nupirkti. Produktus atnešti galite į Gyvūnų priežiūros centrą (kuriame be šio dešimtuko slaugoma dar 12 mažučių). Čia labai laukiame ir savanorių galinčių ateiti nuo 8-15 val (po 15 val ateinačių turime). Galintys ir norintys prisidėti finansiškai galite paaukoti į Gyvūnų globėjų asociacijos sąskaitą nurodydami "dešimtuko globai.

Labai dėkojame J. Čepulytei bei kitiems geradariams parėmusiems finansiškai šių šunelių gelbėjimą ir globą. Norime pasidžiaugti, kad 2 šuneliai jau surado naujus namus ir mylinčius šeimininkus, tad tikimės, kad jie jau tikrai gyvens. Su giliu liūdesiu norime pasakyti, kad 2 šuneliai neišgyveno nežiūrint mūsų visų pastangų ir šunelius prižiūrėjusių Betos ir Alinos nuoširdžios priežiūros, gal jie buvo per daug sušalę, gal per daug nusilpę. Kiti šuneliai kabinasi į gyvenimą ir tikimės jog išgyvens, bet jiems labai reikia namučių ir individualios globos ne prieglaudoje, namuose. Be mamos augantys šuniukai visada vystosi lėčiau, auga sunkiau ir yra silpnučiai, tad reikia nuolatinės priežiūros ir atidos. Tad gal yra galinčių laikinai paimti bent po vieną šunelį į savo namus ir jį paauginti kol taps savarankiškas, kol rasime nuolatinius šeimininkus. Mes labai tikimės juos išgelbėti.

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu