Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Belgų aviganis Aras. "Penkta koja" ir kiti likimo vingiaiDalintis Facebook'e

2012 birželio 07 d., Ketvirtadienis, 14:50

Štai Jums dar viena liūdna šuns biografija, kurios įrašuose privalo būti minima ir VšĮ „Penkta koja“. Kaip socialiniame tinklapyje Facebook pasakoja minėta organizacija, viskas prasidėjo dar kai sniegas dengė žemę, kuomet belgų aviganis Aras neteko namų...
Devynmetis Aras turėjo tikrus namus, mylinčius šeimininkus, jam buvo suteikta galimybė ne tik šiltai ir jaukiai gyventi, bet ir lavinti savo geriausias veislės savybes. Aras buvo dresuojamas, mokomas įvairių komandų. Vis dėlto šio šuns saldus gyvenimas baigėsi tuomet, kai jo šeimoje atsirado mažas vaikutis. Aras jam nieko blogo nedarė, buvo nusiteikęs mažąjį šeimos narį globoti ir mylėti, tačiau šeimos gydytoja griežtai patarė, kad vaikas ir šuo vienuose namuose – nesuderinamas dalykas.
Aro šeimininkai tuo patikėjo ir nenorėdami rizikuoti mažylio sveikata, devynmetį Arą atidavė į „Penktos kojos“ gyvūnų globos namus. Iš pradžių belgų aviganis buvo apimtas streso ir visiškai užsisklendė – lindėjo būdoje, nereagavo į jokius kalbinimus. Kartu su atėjusiu pavasariu atsiskleidė ir Aras: „Įkvėpiau pavasariško oro ir pajutau, kaip grįžta tikėjimas. Dabar mėgaujuosi ilgais pasivaikščiojimais, švelniais apkabinimais,“ – gegužės 2-ąją rašė „Penkta koja“ savo profilyje Facebook‘e. Jausminga Aro istorija užbaigiama žodžiais „Nepaisant to – gyvenimas gražus, bet būtų dar gražesnis, jeigu padėtum rasti naujus, tikrus namus. Labai pasiilgau to jausmo, kai vakare padedu galvą žmogui ant kelių, o jis panardina pirštus man į gaurus ir tada abiem palieka taip ramu...Gera...Nes žinom, kad mes geriausi draugai“.
Viskas atrodo taip gražu, gaila, kad tik virtualioje erdvėje. Pasirodė, kad pavasaris Arui iš tikrųjų neatnešė nei geresnio gyvenimo, nei vilties jo sulaukti. Gegužės 5 d. šis belgų aviganis pateko į gyvūnų globos ir kontrolės tarnybą „Nuaras“. Visiškai nusilpęs, vos pastovintis ant drebančių kojų, o dešinės visai negalintis priminti, Aras rastas Minkovskių g., ne taip toli nuo vietos, kur įkurdinti „Penktos kojos“ globojami gyvūnai.
Pats faktas, kad šuo, kuris oficialiai yra gyvūnų globėjų žinioje, klaidžiojo gatvėmis nėra dar toks smerktinas – tarkime, jis netyčia pabėgo – kam nepasitaiko. Vis dėlto, kaip galima paaiškinti tai, jog sveikas, atsigavęs, gražus ir gyvenimu besidžiaugiantis šuo (taip gegužės 2 d. rašė „Penkta koja“) vos po trijų dienų randamas visiškai nusilpęs, vos bepastovintis ant kojų? Per tris dienas sveiko stipraus gyvūno būklė negali taip kardinaliai pasikeisti...Į „Nuaro“ globą patekusiam Arui teko taikyti intensyvų gydymą ir tik po kiek daugiau nei trijų savaičių slaugymo belgų aviganis jau beveik sveikas – ne tik tvirtai pastovi ant kojų, bet ir mėgsta gaudyti jam metamą kamuoliuką ir džiaugiasi žmonių draugija. Vis dėlto net ir dabar jis nėra tokios pukios būklės, koks atrodo „Penktos kojos“ įdėtoje nuotraukoje.
Dar vienas įdomus šios istorijos faktas – Arą globojusi „Penkta koja“ apie šuns dingimą paskelbė tik gegužės 20 d. Būtent tada komentaruose po jo nuotrauka facebooke pasirodė įrašas „PABĖGO“. Labai įdomu, ką visą tą laiką – primename, kad Aras gatvėje rastas gegužės 5 d. – veikė „Penkta koja“, kad net neturėjo kada patalpinti skelbimo apie dingusį globotinį ar bent tuose pačiuose komentaruose apie tai anksčiau pranešti. Nori nenori susidaro įspūdis, kad šiai organizacijai globotiniai ne taip labai ir rūpi. Negi Jūs neieškotumėte pradingusio augintinio? Dar įdomiau tai, kad net ir kai pats „Nuaras“ bandė susisiekti su „Penkta koja“ ir pranešti kad jų globotinis atrastas ir yra globojamas kituose gyvūnų globos namuose, to padaryti nepavyko. Paskambinus atsiliepęs žmogus davė vadovės telefono numerį, tačiau pastaroji nesivargino kelti ragelio. Visa ši (ir kitos – Bonos istorija (animal.lt/lt/gyvunu-globa/gyvunu-globos-kronika/detektyvine-kalaites-bonos-istorija; Baltų pr. rastos kalaitės likimas (animal.lt/lt/gyvunu-globa/gyvunu-globos-kronika/baltu-pr-kalaites-istorija-detektyvai-tesiasi )) istorija kelią vieną svarbų klausimą – ar Arą globojusiai organizacijai tikrai rūpi jų beglobiai, o gal ji veikia vedina kitų tikslų?..

belgas.JPGbelgas2.JPG

belgas3.JPGbelgas4.JPG

belgas5.JPGbelgas6.JPG

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu