Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Džiugūs pokyčiai dogės Tali gyvenimeDalintis Facebook'e

2011 spalio 26 d., Trečiadienis, 13:49

Spalio 5 d. į gyvūnų globos ir kontrolės tarnybą „Nuaras“ pateko labai sulysusi, išsekusi dogo veislės kalaitė. Visai jauna, vos metų amžiaus dogė, kuriai darbuotojai suteikė Tali vardą, buvo rasta Pravieniškių seniūnijoje, klaidžiojanti laukais. Jos būklė kėlė susirūpinimą visiems, tačiau šiandien jau galime pasidžiaugti - „Nuaro“ veterinarų ir darbui atsidavusių gyvūnų prižiūrėtojų dėka Tali jaučiasi kur kas geriau.
Kalaitė, kai pateko į gyvūnų globėjų rankas, tesvėrė 29 kg - buvo taip nusilpusi, kad sunkiai tepastovėjo ant kojų. Maža to, jos kūną „puošė“ gausybė erkių - jų išimta apie 30. Tali buvo nustatyta babebiozė. Tai pavojinga liga, dėl kurios organizmas labai nusilpsta, dehidratuoja, gyvūnas netenka apetito, praranda koordinaciją. Negydant ši liga dažniausiai baigiasi gyvūno mirtimi. Taigi laimė, kad Tali laiku pateko gyvūnų globėjų rankas. Jai buvo skirti reikiami medikamentai, vitaminai, skirti organizmui stiprinti. Taip pat kalaitei skirta speciali dieta - ji šeriama kas kelias valandas. Iš pradžių šerti teko bene kas valandą visiškai nedideliais kiekiais - ilgai badavęs organizmas nebegalėjo priimti normalaus maisto kiekio.
Gydymas pasiteisino. Šiandien Tali yra sustiprėjusi, jau sveria 41 kg. Kraujo tyrimai taip pat geresni. Žinoma, gydymas vis dar tęsiamas, organizmas dar nėra visiškai atsigavęs, tačiau būklė jau kur kas labiau džiuginanti. Kalaitė jau netgi mėgina žaisti, o atvesta į veterinarijos kliniką smalsiai tyrinėja aplinką, nori susipažinti su visais darbuotojais.
Tali biografijoje galima įrašyti dar vieną smagią akimirką - ji jau turi tikrus namus ir mylinčius šeimininkus. Dogę priglaudė „Nuaro“ darbuotojas Darius, prižiūrintis gyvūnus. Tali papuolė tikrai į geras rankas - šis „Nuaro“ darbuotojui visai neseniai suteiktas draugiškiausio poelgio su šunimi titulas (animal.lt/lt/naujienos/draugiskiausio-zmogaus-poelgio-su-sunimi-titula-pelnes-darius-starkevicius-gyvunu-globa-yra-mano-gyvenimo-budas).

 

Nuotraukos palyginimui:

Tali pirmą patekimo į "Nuarą" dieną

doge1.jpgdoge2.jpg

Tali su naujuoju šeimininku

PA172667.JPG

Tali šiandien

DSCF9322.JPGDSCF9339.JPG

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu