Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Gelbėdama gulbes, išsimaudė lediniame vandenyje

2012 vasario 07 d., Antradienis, 11:22

Gyvūnų globėjų asociacijos specialistė Lolita Grėblikienė šiandien Kaune begelbėdama gulbes įkrito į ledinį vandenį.

„Mūsų darbe būna visko. Trys gulbės, kurioms ant sparnų buvo labai dideli ledo gniužulai, negalėjo paskristi, pakelti sparnų. Jas reikėjo pagauti ir nuvalyti", – apie laimingai pasibaigusias maudynes Šančiuose pasakojo L.Grėblikienė.

Anot pašnekovės, vieną gulbę pavyko pagauti, o kitų – ne.

„Taip ir įkritau begaudydama gulbę. Tai jau įprastas dalykas šiame darbe – išsimaudyti tenka kasmet“, – su šypsena sakė moteris.

L.Grėblikienė pastebėjo, kad pastaruoju metu padaugėjo pagalbos skambučių – žmonės prašo gelbėti prišalusias gulbes. Neretai skambinama dėl gulbių apledėjusiais snapais. Specialistės teigimu, neretai apledėja tik viršutinė gulbių snapo dalis, tuomet paukščiai dar gali lesti.

Jei pastebėjote prišalusį vandens paukštį, galite kreiptis į Lietuvos gyvūnų globos asociaciją, teikiančią pagalbą visoje Lietuvoje, tel. nr.: 8 686 44828 arba 8 655 70058.

Praėjusią savaitę rašėme, kad prasidėjus speigams, gulbės Kaune pradėjo būriuotis Šančiuose, ties IX taku ir prie hidroelektrinės. Pamaitinti alkstančius paukščius praėjusį savaitgalį į šias vietas atėjo ne viena kauniečių šeima.

Apie tai, kad žiemojančius paukščius būtina lesinti, kalbėjo penktadienį portale viešėjęs ornitologas Julius Morkūnas.

Tačiau derėtų pasisaugoti ir nežengti ant plono ledo. Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis yra didesnis negu 7 cm. Toks ledas jau išlaiko žmogų. Tačiau kad jis išlaikytų visą būrį, ledo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm. Tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. Trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur įšąla medžių
šakos, kiti daiktai, taip pat arti krūmų, medžių. Netvirtas ledas susidaro tose vietose, kur įteka upeliukai, trykšta šaltiniai.
 

Publikuota kauno.diena.lt/naujienos/miestas/gelbedama-gulbes-issimaude-lediniame-vandenyje-406606

Autorė Karolina Marcinkevičiūtė

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu