Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Ką daryti su agresyvių veislių šunimis?

2012 birželio 14 d., Ketvirtadienis, 13:36

Dar net neįsigalėjęs naujasis gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas sukėlė tikrą audrą tarp kovinių ir pavojingų šunų veislių mylėtojų. Spauda ir internetas jau nuo praėjusių metų pabaigos mirgėte mirga ironiškais ir piktais pastarųjų pasisakymais – teigiama, kad naujasis įstatymas įteisins kovinių ir pavojingų šunų žudymą.

„Monstrai ar su gyvybe turėsiančios atsisveikinti naujojo Lietuvos įstatymo aukos?“ – klausia vienos iš daugelio internetinių publikacijų antraštė.

Siekdami atsakyti į šį klausimą, turėtumėme susipažinti su situacija, privertusia sukurti įstatymo pataisą, skelbiančią, kad „Lietuvos Respublikoje draudžiami koviniai šunys, kovinių ir pavojingų šunų mišrūnai, išskyrus iki šio įstatymo įsigaliojimo dienos laikomi, turint savivaldybės administracijos išduotą leidimą. Tokie koviniai šunys, kovinių ir pavojingų šunų mišrūnai, turi būti kastruoti ir negali būti toliau veisiami, įsigyjami ir parduodami“. Derėtų pastebėti, kad kovinių ir pavojingų šunų augintojai be reikalo išgyvena, kad jų augintiniai turės atsisveikinti su gyvybe – to naujojo įstatymo projektas nenumato.

Kodėl atsirado toks gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo punktas? Jo reikiamybę rodo praktika. Galima prisiminti daugybę atvejų, kai kovinis, pavojingoms veislėms priskiriamas šuo ar kovinių ir pavojingų šunų veislių mišrūnas sunkiai sužalojo kitus gyvūnus, žmones ar net savo pačių savininkus.

Skaitykite daugiau: pilietis.delfi.lt/voxpopuli/ka-daryti-su-agresyviu-veisliu-sunimis.d
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu