Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Putinų gimnazistai – Alytaus gyvūnų globos namų „Nuaras“ svečiai

2012 sausio 02 d., Pirmadienis, 11:36

Paskutinį spalio trečiadienį mes, Alytaus Putinų gimnazijos gamtos mylėtojai, prisimindami praėjusią Pasaulinę gyvūnų globos dieną, sugalvojome nuvykti į Alytaus gyvūnų globos namus, „Nuarą“. Taigi, nemažas būrys gimnazistų su nuotaikinga biologijos mokytoja I. Petkevičiene išsiruošėme į kelionę.
Kai horizonte pasirodė „Nuaras“, išgirdome šunų lojimą. Mus pasitiko miela šių namų administratorė Irena Baranauskienė. Žavėjomės čia esančia švara ir tvarka, čia dirbančių gyvūnų prižiūrėtojų Arūno Šimansko ir Algio Patinsko nuoširdumu. Priartėję prie pastato, pamatėme įvairių dydžių bei charakterių šunis. Mes visi prilėkėme prie tvoros ir negalėjome atsigrožėti šiais puikiais gyvūnais. Vieni buvo agresyvūs, įnirtingai lojo, kiti lojo iš džiaugsmo, o treti buvo tylūs, santūrūs. Draugiški ir malonūs „Nuaro“ darbuotojai nuvedė mus į nedidelę patalpą, pilną narvų. Tuose narvuose gyveno katės. Nors jos visos buvo skirtingos savo išvaizda bei būdo bruožais, tačiau norėjo tik vieno: švelnumo. Glostomos katės murkė iš pasitenkinimo. Jos buvo tokios gražios ir prieraišios, jog norėjosi visas parsinešti namo. Įėję į kitą patalpą, pamatėme maždaug dvigubai didesnius narvus su mažais šuniukais. Mažieji padaužos buvo labai draugiški, mieli, iškart aplaižydavo kiekvieno iš mūsų rankas. Trokšdami dėmesio, šuniukai lenktyniaudami „kovodavo“ už kiekvieną meilų paglostymą, prisilietimą. Lauke išrikiuotuose narvuose stebėjome įvairius šunis. Kai kurie šunys nėrėsi iš kailio, kad būtų paglostyti. Įdomu buvo tai, kad „Nuare“ globojami ne tik šunys ir katės, bet ir paukščiai. Aptvare šalia šunų buvo laikomos dvi sužalotos gulbės. Visiems susibūrus puslankiu, gyvūnų globos namų darbuotojas felčeris Adomas Romanovas papasakojo keleto čia globojamų gyvūnų istorijas. Kiek vėliau darbuotojas pademonstravo, kaip gaudomi gyvūnai. Kol felčeris atsakinėjo į klausimus, buvo dalijamos skrajutės, gimnazistai vaišinti saldainiais.
Mes net nepastebėjome, kaip greitai prabėgo laikas ir teko atsisveikinti su svetingais „Nuaro“ darbuotojais bei nuostabiais, žmonių gerumo laukiančiais gyvūnais. Visiems gyvūnų mylėtojams ši kelionė paliko neišdildomą įspūdį.

Publikuota www.dainavoszodis.lt/putinu-gimnazistai-%E2%80%93-alytaus-gyvunu-globos-namu-%E2%80%9Enuaras%E2%80%9C-sveciai

Autorė Inesa Zagorskytė, I ag kl. Alytaus Putinų gimnazija

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu