Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Salotės ežere - gulbė su kakle įstrigusiu kabliuku

2012 sausio 19 d., Ketvirtadienis, 11:08

Savaitgalį Gyvūnų globėjų asociacijai vilnietis pranešė, kad Pilaitėje esančiame Salotės ežere plaukioja gulbė su kakle įstrigusiu kabliuku.

Paaiškėjo, kad padėtis kiek blogesnė nei buvo manyta – viena valo pusė buvo įryta, o kabliukas užstrigęs paukščio kakle. Vėliau valo dalis, buvusi gulbės gerklėje, pasišalino, teliko kabliukas įsmigęs kakle.

Iš pradžių manyta, kad paukštį pavyks išgelbėti gyventojams, tačiau antradienį Gyvūnų globėjų asociacijai vis dėlto teko vykti į Vilnių. Sunkiausia užduotis buvo prisivilioti jaunąją gulbę, nes ji ne tik baidėsi žmonių, bet dar ir buvo akylai saugoma savo tėvų.

Gyvūnų globėjų asociacijos vyr.specialistė Lolita Grėblikienė paukštį prisiviliojo lesindama batonu.

„Kai tik pamačiau, kad jau tinkama situacija griebti gulbiuką, nedelsdama tą ir padariau. Aplinkiniai stebėjosi, kaip vikriai pavyko jį nučiupti , o šalia buvęs vaikas
net pradėjo ploti,“- šypsosi gyvūnų globėja. Kabliuką nesunkiai pavyko ištraukti ir paukštis buvo iškart paleistas. Jokių rimtų sužalojimų neaptikta.

Situacija, kai tenka vaduoti paukščius nuo kabliukų, valų ir kitų žvejybos reikmenų, pasitaiko jau nebe pirmą kartą. Įryti kabliukai, aplink kojas, kaklą apsisukęs valas gali itin rimtai sužaloti paukštį ar net baigtis jo mirtimi. Neatsargių žvejų palikti žūklės reikmenys pavojų kelia ne tik vandens, bet ir sausumos paukščiams, nutūpusiems ežerų ar upių pakrantėse. Gyvūnų globėjų asociacija ragina žvejus būti atsakingesniais ir nepalikti jokių žūklės reikmenų – saugokime gamtą.

Publikuota webcache.googleusercontent.com/search

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu