Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Alergija - kačių mylėtojams nebe bėda

Nemažai žmonių yra alergiški katėms, tačiau ne vienas iš jų labai mėgsta šiuos gyvūnus. Negi vienintelė išeitis visiškai jų atsisakyti? Tikrai ne! „Ne“ ne todėl, kad galima taikstytis su alergija, ne todėl, kad galima sumažinti jos simptomus palaikant idealią švarą namuose, o todėl, kad dabar yra XXI a. ir jau yra išveista katė, visiškai nesukelianti alergijos!
Žmonės, kurie tėra alergiški kačių plaukams, turėjo išsigelbėjimą ir anksčiau – jie renkasi bekailius sfinksus ar itin trumpo kailio veislių atstovus – devonreksus, kornreksus ir pan. Visgi yra žmonių, kuriems net ir beplaukiai katinai nėra išeitis. Kai kurie yra alergiški ne tik gyvūno plaukams, bet ir jo seilėms bei pleiskanoms., o tiksliau – baltymui, kurio yra katės odos dalelėse ir seilėse, o katei nusiprausus, jo lieka ir ant kailiuko.
Laimei, prieš kelis metus Amerikos selekcininkai sukūrė katę, nesukeliančią nei slogos, nei čiaudulio, nei niežėjimo, ašarojimo ar kitos alerginės reakcijos. San Diego kompanijos „Allerca“ mokslininkai išanalizavo britų ir amerikiečių trumpaplaukių kačių genus ir išsiaiškino, kurie iš jų atitinka žmonėms reakcijos nesukeliančius proteinus. Atlikdami kačių selekciją per kelias kartas jie sulaukė apie 20 kačių, nesukeliančių alergijos. Tiesa, iš pradžių buvo planuota genetiškai modifikuoti kates, kad jos neišskirtų tiek daug alergenų, tačiau buvo nuspręsta to nedaryti dėl galimo kenksmingo pašalinio poveikio patiems gyvūnams.
Pirmiausiai kačiukai platinami Didžiojoje Britanijoje, jų kaina siekia apie 7,5 tūkst. svaro sterlingų. Brangu, bet verta. Pasiekimu ypač džiaugiasi Megan Jang, katę sukūrusios kompanijos „Allerca Lifestyle Pets“ generalinė direktorė. Pasak jos, tai tikras moklso šuolis. Juo džiaugiasi ir alergiški kačių mylėtojai.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu