Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Kad šuns sąnariai būtų sveiki

Mūsų ištikimieji sargai ir draugai šunys taip pat kaip ir mes kenčia nuo blogo oro. Pats šaltis nėra blogai, bet, sergant lėtiniu sąnarių uždegimu (osteoartritu), blogu oru skausmas stiprėja. Dėl to mūsų keturkojui draugui gali būti suku mėgautis rudens audromis, stingdančiu žiemos šalčiu bei sniegu ir pavasario darganomis...

Ar mano šuo serga sąnarių uždegimu? Ar mano šuniui skauda? Kaip atpažinti skausmą? Per pastarąjį dešimtmetį veterinarinės medicinos specialistai daug dirbo, siekdami atsakyti į šiuos klausimus.

Esant lėtiniam sąnarių uždegimui, arba osteoartritui, atsiranda pokyčių sąnariuose, ir tie pokyčiai, šuniui senstant, aštrėja. Šiuos pokyčius lydi sąnario sustorėjimas, apribotas judrumas ir nuolatinis skausmas. Veislės, kurios dažniausiai susiduria su sąnarių problemomis, yra šios: senbernarai, Berno zenenhundai, vokiečių aviganiai, labradoro retriveriai ir kitos masyvių šunų veislės.

Osteoartritui būdingas nuolatinis skausmas, tačiau kai kuriais atvejais tai atpažinti gali būti sudėtinga. Priežastis paprasta – jei šunų laukiniai protėviai parodydavo skausmą ir silpnumą, jie tapdavo grobiu. Šunys iki šių dienų išsaugojo šiuos apsauginius instinktus, tad atviras skausmo demonstravimas išlieka tabu.

Ankstyvieji osteoartrito požymiai yra šie:

* Nepatogumas vaikščiojant, lipant laiptais ar stojantis iš gulimos padėties.
* Sumažėjęs aktyvumas, ypač žaidžiant.
* Dažnos poilsio pauzės.
* Lėta ir sustingusi eisena, ypač pailsėjus.
* Šlubčiojimas ar šokčiojimas einant.
* Sąnario ar sąnarių sustorėjimas.

Tikimės, kad Jūsų šuniui nebūdingas nė vienas paminėtas simptomas, tačiau jei abejojate, rekomenduojame nuodugniai patikrinti šuns sveikatą. Ar pakanka paskirti vaistų, ar būtina atlikti operaciją, nuspręs veterinarijos gydytojas, tačiau yra keli dalykai, turintys įtakos sąnarių uždegimo eigai.

1. Tinkamas kūno svoris.

Dauguma vyresnių šunų turi antsvorio, kuris kenkia jų gyvenimo kokybei. Probleminiams sąnariams tenka atlaikyti didelį svorį, o tai greitina uždegimo stiprėjimą. Idealus svoris padeda šuniui išlikti aktyviam iki pat senatvės ir sumažina vidaus ligų riziką.

2. Tinkamas maistas uždegimui slopinti.

Yra daug kasdienių terapinių dietų, skirtų sąnarių uždegimais sergantiems šunims. Jos slopina uždegimą ir mažina nuolatinį sąnarių skausmą. Kasdien šeriant šunį tinkamu pašaru, įmanoma užtikrinti jam galimybę mėgautis aktyviu gyvenimu.

3. Kasdieniai pasivaikščiojimai.

Tai labai svarbu, kadangi lėtiniai procesai stangrina sąnarius ir apriboja jų judrumą. Jei šuo kasdien tinkamai ir pakankamai mankštinasi, jo raumenys ilgai išlieka geros būklės, o sąnariai – lankstūs. Osteoartrito atveju tik išleisti šunį į kiemą nepakanka, nes būdamas vienas šuo atsiguls ir ilsėsis. Pakanka 15–40 minučių per dieną reguliarių pasivaikščiojimų ir lengvo bėgimo. Svarbu paminėti ir pažeistų kojų masažą, lenkimą ir tempimą.

4. Maisto papildai.

Yra sukurta keletas skirtingų šunų maisto papildų, gerinančių sąnarių medžiagų apykaitą ir slopinančių uždegimą. Papildomi chondroitino ir gliukozamino kiekiai neabejotinai naudingi.

Pradėję reguliariai tikrinti šuns sveikatą užtikrinsite, kad jūsų augintiniui neprireiks operacijos ar nuolatinio nuskausminamųjų vartojimo. Jūs žengsite didelį žingsnį savo augintinių kokybiško gyvenimo užtikrinimo link.

0001.gif

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu