Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Kaip išmokyti katę naudotis kraiko dėžute?

Pradedantiesiems kačių augintojams neretai iškyla klausimas, o kaipgi reiks savo augintinę išmokyti tvarkos – naudotis kraiko dėžute? Iš tikrųjų tai nėra taip sudėtinga, kaip gali atrodyti, nes katės iš prigimties yra labai tavrkingi gyvūnai. O tam, kad netektų pyktis su mylima augintine dėl ne vietoje atsiradusios balutės, Gyvūnų globėjų asociacija siūlo susipažinti su naudingais patarimais, kaip pripratinti katę prie kraiko dėžutės.
Žinoma, geriausia pradėti auklėti mylimą murkliukę dar tuomet, kai ji yra jauna, maža katytė, tačiau net ir suaugusį katiną įmanoma išmokyti „tualeto kultūros“. Kai jau kartą tai padarysite, katė visą gyvenimą gebės tvarkingai naudotis kraiku (nebent atsisakys to daryti, jei pamiršite sutvarkyti dėžutę ir ji bus per daug užteršta). Taigi kaip pripratinti katę atlikti gamtinius reikalus ten, kur ir privalu?
Labai svarbi kraiko dėžutės vieta namuose. Įrenkite katės tualetą ramioje, nuošalesnėje vietoje, kur augintinė galėtų niekieno netrukdoma atlikti gamtinius reikalus. Svarbu, kad vieta būtų ir švari, tvarkinga, nes katės yra didelės švaros mėgėjos. Taip pat būtina atsižvelgti į tai, kad kraiko dėžutė augintinei būtų visada pasiekiama – nedėkite jos patalpoje, kur yra darinėjamso durys, nes užsimiršę galite užblokuoti priėjimą. Ir dar – nestatytkite dėžutės šalia maisto dubenėlių, katės nemėgsta tuštintis šalia maitinimosi vietos!
Kai jau surasite dėžutei vietą, ateis metas su ja supažindinti ir katę. Įdėkite augintinę į dėžutę ir leiskite jai apsiuostyti, susipažinti, kur gi čia pateko. Kai kurie specialistai pataria parodyti katei pavyzdį, kaip reikia elgtis dėžutėje – pakapstyti su pirštais kraiką, kad augintinė suprastų, kaip turėtų elgtis.
Jei auginate daugiau nei vieną katę, būtų puiku, jei įrengtumėte atskiras kraiko dėžutes - katės nemėgsta dalintis daiktais, juolab tokiais, kur paliekamas stiprus kito gyvūno kvapas.
Jei visgi įvyko nelaimė, ir katytė pridarė ten, kur nederėtų, kuo greičiau tai išvalykite su actu ir vandeniu, kad neįsigertų kvapas ir katė pakartotinai nesumąstytų gamtinių reikalų atlikti toje vietoje (jei įsigertų kvapas, katė galėtų sumąstyti, kad tai ir yra toji vieta, kur reikia tuštintis). Niekada nebauskite katės už įvykusią „nelaimę“ – jokiu būdu netrinkite nosies į padarytą balutę, kaip kad daug kas pataria. Vietoje to tarkite griežtą „Ne!“, o tada nuneškite katę į kraiko dėžutę, patupdykite ir pagirkite – taip ji supras, kad tai tinkama vieta gamtiniams reikalams atlikti.

 

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu