Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Mitas: katei aukštis nepavojingas

Namuose laikomų kačių šeimininkai karštą vasaros dieną nori jas palepinti gaivaus oro gurkšniu, todėl palieka atidarytus langus ir balkonų duris. Žmonės įsitikinę, kad katės yra protingi gyvūnai, todėl, nors neturi aukščio baimės, instinktyviai supranta jo sveikatai keliamą pavojų.

Nesusimąstome, kad kates valdo ne tik savisaugos, bet ir medžiotojo instinktai: jas gali sudominti lauke krentantys medžio lapai, skrendantys paukščiai, kiti judantys objektai. Smalsūs gyvūnai gali pulti grobį visai nesusimąstydami apie pasekmes.

O jos gali būti labai skaudžios. Nes, nors esame tikri, kad „net iš penkto aukšto nušokusi ar iškritusi katė nusileidžia ant letenų ir nieko nesusižeidžia“, tai – tik dar vienas paplitęs klaidingas mitas. Iš aukštai nukritusios katės, kaip ir šunys ar žmonės, gali labai smarkiai susižaloti.

Sužalojimai – pavojingi ir skausmingi

Veterinarijos gydytojos Rūtos Noreikaitės duomenimis, prasidėjus šiltiems orams, į kiekvieną veterinarijos gydyklą atkeliauja net 3–5 katės per savaitę, kenčiančios nuo aukščio sindromo. Terminas aukščio sindromas (angl. high rise syndrome) apibūdina sužalojimus, kuriuos patiria iš aukštai iškritęs gyvūnas, dažniausiai – iš aukščiau nei antras aukštas.

Neįtikėtina, bet apie 90 procentų iškritusių kačių išgyvena (galbūt dėl to ir gajus mitas, kad katėms aukštis nepavojingas). Vis tik 10 proc. gyvūnų dėl patirtų traumų gaišta, o išgyvenusių augintinių patirti sužalojimai – pavojingi ir skausmingi.

Smalsūs gyvūnai gali pulti grobį visai nesusimąstydami apie pasekmes.

Dažniausiai patiriami sužalojimai: įvairios krūtinės traumos (plaučių, širdies, diafragmos), kojų lūžiai, snukio traumos (lūžę dantys, žandikauliai, snukio nubrozdinimai), šonkaulių lūžiai, stuburo slankstelių lūžiai, šlapimo pūslės plyšimas, pilvo sienos išvaržos.

Sutrenkti vidiniai organai

Jeigu katė iškrito iš aukščiau nei antro aukšto, iš karto kreipkitės į artimiausią veterinarijos gydyklą arba susisiekite su savo veterinarijos gydytoju.

Nes, nors augintinis gali ir atrodyti visiškai sveikas ir patyręs tik lengvą sutrenkimą ir išgąstį, tai gali būti apgaulingas įspūdis. Galite nepastebėti tokių vidinių sužalojimų, kaip, pavyzdžiui, plaučių kontūzija, kurie vėliau gali sukelti rimtas sveikatos problemas ar net baigtis nugaišimu.

Prieš keliant – įvynioti į rankšluostį

Jei katė akivaizdžiai nukentėjo, atsiminkite, kad kai kurie sužalojimai yra labai skausmingi, todėl gyvūnas jam padėti norinčiam žmogui gali smarkiai drėksti, kąsti, net jeigu niekada to nedarė anksčiau.

Todėl imkitės paprastų, bet veiksmingų atsargumo priemonių: prieš keldami nukentėjusią katę, apgaubkite ją rankšluosčiu ir saugiai įkelkite į transportavimo narvą. Atlikdami šį veiksmą, būkite labai kantrūs ir atsargūs, ypač, jei įtariate, kad gyvūnas patyrė stuburo traumą. Tokiu atveju, keldami stenkitės nekeisti katės kūno padėties.

Sprendimas – tinkleliai ant langų

Aukščio sindromo galima išvengti imantis paprastų atsargumo priemonių. Uždėkite tinklelius ant langų ir įsitikinkite, kad jie gerai pritvirtinti. Jeigu langai neuždengti tinkleliais, nepalikite jų atvirų. Nepalikite ir atidarytų balkonų durų, jei jos neuždengtos tinkleliu.

Tinklelis ne tik leis mėgautis gaiviu oru jūsų augintiniui, bet ir apsaugos jus nuo vasarą labai varginančių mašalų.

Saugios ir šiltos vasaros!

Skaitykite daugiau: www.15min.lt/naujiena/augintiniai/kita/mitas-katei-aukstis-nepavojingas-177-233191#ixzz213BCxoEQ
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu