Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Užregistruoti savo gyvūną ne tik privaloma, bet ir naudinga

Gyvūnų registracija yra privaloma, tačiau tam prisiruošia toli gražu ne visi augintinių savininkai. To priežastis dažniausiai būna nenoras kas mėnesį mokėti papildomų mokesčių. Visgi registracija išspręstų daug problemų, o ir suma, kurią reikia mokėti Kauno mieste tėra simbolinė – per mėnesį už šunį 5 Lt, o už katę 2 Lt. Be to, kai kurioms žmonių grupėms taikomos lengvatos ir mokėti už gyvūną, kad ir registruotą, visai nereikia.

Gyvūnų registracijos pliusai akivaizdūs. Visų pirma, tai padeda mažinti benamių gyvūnų populiaciją, o juk nevaldomai besidauginantys beglobiai gyvūnai yra itin opi problema. Tai ypač pastebima daugiabučių kiemuose, kur ne vienas praeidamas rauko nosį dėl nemalonaus kvapo, kurį sukelia ten įsikūrę benamiai gyvūnai. Taip pat kyla problemų dėl beglobių gyvūnų maitinimo – vieni juos šeria, o kiti pyksta.

Ką jau kalbėti apie pačių gyvūnėlių gerovę. Nesibaigiančių problemų virtinę, susijusią su šia aktualija, padėtų spręsti gyvūnų registracija. Juk tada žmonės daug atsakingiau žiūrėtų į augintinių priežiūrą, neišmestų jų į gatvę. Taip pat tai išugdo atsakingesnį požiūrį į gyvūnų veisimą - šeimininkai apgalvotų, ar turėtų kur padėti atsiradusius gyvūnėlius.

Antra, ugdomas šeimininkų atsakingumas ir gyvūnų vakcinavimo nuo pasiutligės atžvilgiu. Tai privaloma padaryti kasmet, bet ne kiekvienas šeimininkas pasirūpina šiuo dalyku. Jei gyvūnas registruotas, teisėsaugos pareigūnai iškart mato, kas yra jo savininkas ir esant reikalui gali išsiaiškinti, ar gyvūnas yra vakcinuotas.

Be to, sužinoti, kas yra gyvūno savininkas, svarbu ir tada, kai jis sužeidžia aplinkinius žmones ar padaro kažkokią turtinę žalą. Taip būtų ne tik aišku, kas privalo už tai atsakyti, bet ir skatintų šeimininkus tinkamai prižiūrėti ir vedžioti savo gyvūnus.

Galiausiai, pasimetus augintiniui, galima kur kas greičiau jį surasti. Pagal registruoto gyvūno ženklinimo metu suleistą mikroschemą galima patikrinti, kas yra jo savininkas ir tučtuojau su juo susisiekti. Taip sutaupomos gyvūnų prieglaudoje pasimetusio gyvūno priežiūrai skiriamos lėšos, gyvūnas patiria mažiau streso, nes greičiau grįžta pas tikrąjį savininką.

Tuo pačiu ir šeimininkui netenka jaudintis, kad jo augintinis neatsiras ar bus atiduotas kitam žmogui. Gyvūną galima atrasti net tada, jei jis pasiklydo užsienio šalyse. Svarbu, kad integriniu grandynu (mikroscema) paženklintas gyvūnas būtų užregistruotas GRC (www.registracija.lt) ir „Europetnet“ (www.europetnet.com) duomenų bazėse. Bazėje esantys duomenys išsiunčiami daugiau nei 30 asociacijų visoje Europoje. Jei gyvūnas užregistruotas vienoje jų, bus lengva sugrąžinti jį savininkui. Svarbiausia tai, kad pasiklydusio gyvūno paieška atliekama be papildomų mokesčių.

Gyvūnų registracijos sąlygos

Kai kurie šeimininkai gal ir norėtų užregistruoti savo augintinį, bet paprasčiausiai nežino, kaip tai padaryti ir kur kreiptis, todėl pateiksime šios procedūros taisykles Kauno mieste.

Pirmiausia reiktų žinoti, kad teisėtu gyvūno savininku gali tapti bet kuris asmuo, sulaukęs 16 m. ir nuolat ar laikinai jį auginantis. Išimtis taikoma agresyvių šunų augintojams – jie privalo turėti ne mažiau kaip 18 m. Laikomų gyvūnų skaičius bute taip pat yra ribotas: leidžiama laikyti vieną šunį ir vieną katę, arba du šunis, arba dvi kates.

Registracijai reikia atvykti į vieną iš Gyvūnų registravimo centrų: Šv. Gertrūdos g. 46 arba Islandijos pl. 209, Kaunas. Su savimi privaloma turėti savo asmens tapatybę liudijantį dokumentą ir augintinio skiepų pažymėjimą bei patį augintinį.

Duomenys apie gyvūną užregistruojami viename iš gyvūnų registracijos žurnalų ir saugomi kompiuterizuotoje duomenų bazėje, o pats augintinis paženklinamas – jam giliai po oda implantuojama mikroschema, pagal kurią, esant reikalui, nustatomas savininkas. Mikroschema yra mažytė kompiuterinė schema, kuri savyje turi užprogramuotą identifikacinį numerį. Schema yra apvilkta vienalyčiu, stipriu, biologiškai pritaikytu stiklu ir yra pakankamai maža, kad tilptų į poodinę adatą. Kartą įterpus gyvūnui mikroschemą, tik jam vienam skirtas identifikacijos numeris suteiks galimybę jį atskirti visą jo gyvenimą.

Šio identifikacijos neįmanoma pamesti, pakeisti ar apgalvotai pašalinti. Dažnai šeimininkai nerimauja, kaip mikroschema veikia augintinį. Dėl to nereikia išgyventi – mikroschemos pagamintos iš biologiškai neaktyvių medžiagų, yra sterilios todėl gyvūnui nesukelia jokio diskomforto. Nelieka nei randų, nei pakinta augintinio elgesys. Mikroschemos įterpimas prilygsta pačiai paprasčiausiai injekcijai ar vakcinavimui. Tai galima atlikti bet kokio amžiaus gyvūnui. Taip pat šeimininkui duodamas registravimo pažymėjimas ir žetonas, kurį jis privalo pritvirtinti prie augintinio antkaklio. Ženklinimas nieko nekainuoja.

Paprasta ir tetrunka vos kelias minutes. Viskas, ką toliau privalo daryti šeimininkas, yra tinkama augintinio priežiūra, kasmetinis vakcinavimas ir rinkliavos už gyvūno auginimą mokėjimas. Ją galima mokėti už mėnesį arba iš anksto už sutartą ilgesnį periodą. Kaip buvo minėta straipsnio pradžioje, katės auginimas Kaune kainuoja 2 Lt, o šuns - 5 Lt. Nustatyto dydžio rinkliavos turi būti sumokamos į Kauno apskrities VMI surenkamąją sąskaitą. Mokėti galima banke ir internetu.

Akliesiems, laikantiems šunis-vedlius, vienišiems asmenims, kurie yra nedarbingi ar iš dalies darbingi, vienišiems pensininkams, laikantiems vieną gyvūną, ir asmenims, turintiems policijos, krašto priešgaisrinės apsaugos ar žmonių gelbėjimo tarnybų pažymą, patvirtinančią šunų reikalingumą jų veiklai taikomos lengvatos – jiems už gyvūnų auginimą mokėti nereikia (bet registruoti privaloma).

Asmenys, neužregistravę savo augintinio, yra baudžiami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka. Tačiau ne bauda turėtų būti akstinas užregistruoti augintinį – juk tai procesas, užtikrinantis gyvūno gerovę ir šeimininko ramybę.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu