Ar reikia katei kompanijos?
Kates dažniausiai pasirenka žmonės, neturintys ir negalintys daug dėmesio skirti gyvūnui. Manoma, kad katė - daug dėmesio ir laiko nereikalaujantis gyvūnas. Dėl nepriklausomo ir savarankiško katės charakterio, daugelis žmonių jas laiko vienišėmis. Tačiau tai netiesa.
Vyrauja nuomonė, kad katę paprasta palikti vieną namuose, jos nereikia vesti į lauką, galima drąsiai negrįžti namo (žinoma, prieš tai pripylus pilną dubenėlį maisto bei pastačius tualetą).
Daugybė kačių ištisas dienas tūno vienišos namuose ir, be jokios abejonės, kenčia. Kartais ši kančia perauga į depresiją. Katės tampa apatiškos, nelinksmos, netvarkingos (atlieka gamtinius reikalus ten, kur joms patinka), visiškai nebendrauja su šeimininkais. Šitokia situacija dažniausiai baigiasi gyvūno nenaudai (prieglauda, naujais namais ar net eutanazija).
Kačių etiologai (elgesio specialistai) mano kitaip. Pasikeitė ne tik specialistų nuomonė, pakito ir pačios katės charakteris. Dabar katei taip pat norisi turėti kompanjoną. Tokį pasikeitimą puikiai iliustruoja posakio „gyvena kaip šuo su kate“ nebetikslumas. Daugelis kačių puikiai sutaria su šunimis, paukščiais, netgi su namuose laikomais graužikais. Taigi jei jūsų dažnai nebūna namuose, pasvarstykite, ar nevertėtų įsigyti dar vieno gyvūno, kad jiems nebūtų taip liūdna.
Prieš žengdami šį žingsnį įvertinkite esamą ir būsimą situaciją. Kad jūsų namuose vyrautų ramybė ir darna, nesuskirstykite augintinių į mylimus, mylimesnius ir pačius mylimiausius, stenkitės vienodai „padalinti“ dėmesį. Nereikia bijoti, kad naujasis katinėlis nuskriaus ilgiau gyvenantį pas jus augintinį ar atvirkščiai. Katės visada gyveno grupėmis, kad būtų lengviau medžioti ir auginti mažylius. Juk jei vienu metu atsiveda kačiukų kelios katės, jos visos bendrai juos ir augina.
Juk tikra tiesa: kur du - ten linksmiau.
Lietuvos felinologų draugijos „BUBASTĖ“ narė vet. gyd. Lilija Sokolova