Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Jei šuo nemėgsta vaikų...

Laba diena, norėjau pasiteirauti dėl šuniuko. Turiu rotveilerį, labai mylimą ir brangų mano širdžiai, tačiau jis nelabai myli vaikus, o aš auginu sūnelį. Kol vaikas buvo mažas, dar taip nepergyvenau, tačiau dabar tai pasidarė problema, kadangi vaikas net i lauką negali išeiti, šuo draskosi, loja ir nenusiramina kol neišsilaisvina nuo grandines, o atsirišusi puola. Nežinau kodėl ji taip nemyli vaikų, bet taip nuo pat mažumės.
Kad ir kaip skaudėtų širdį, turiu ją atiduoti, nes namuose atsirado antras vaikelis, turiu galvoti ir apie jį, negaliu su vežimėliu net į kiemą išeiti. Norejau pasiteirauti kokia galimybė, kad ją priimtų globos namai, kiek tai kainuotų, kokios sąlygos ir panašiai. Artimieji siūlo užmigdyti, bet man labai gaila, negaliu taip pasielgti. Ką galėtumėte pasiūlyti? Iš anksto dėkoju už informaciją, tikiuosi supratimo, tikrai neatiduočiau savo augintinio, jęi tai nebūtų problema.

Tokių ir panašių laiškų, kuriuose žmonės klausia, kaip elgtis, jei šuo nesutaria su vaikais, Gyvūnų globėjų asociacija gauna nemažai. Jeigu esate vienas iš tų, kurių augintinis ne itin mėgsta mažuosius, šis pranešimas gali Jums padėti.
Ką daryti? Negi vienintelė išeitis yra atsisakyti šuns? Tikrai ne! Visų pirma, vyresnio amžiaus šuns atidavimas į prieglaudą prilygsta jo pasmerkimui - juk niekas nenori seno šuns, o juo labiau su elgesio sutrikimais. Jei net patys nesusitvarkote su savo augintiniu, nesitikėkite, kad tai pavyks kokiai nors kitai šeimai.
Taigi Jums reikia „taisyti“ šuns elgesį. Prieš tai darant, reikia išsiaiškinti, kame glūdi problema. Galbūt patys vaikai netinkamai elgiasi su gyvūnu? Pasitaiko, kad net ir mielas ir geras šuo šiurkščiau suimtas ar pastumtas supyksta ir gali grybštelėti. Stebėkite, kaip su augintiniu elgiasi Jūsų atžalos. Jei pastebėsite ką nors netinkamo, pasikalbėkite su vaikais, paaiškinkite jam, kad šuo - gyva būtybė, kuri taip pat jaučia. Na, o jei nepastebite nieko netinkamo vaikų elgesyje, tada problema glūdi pačiame gyvūne.
Dažniausiai šuo nesutaria su vaikais dėl to, kad nebuvo tinkamai auklėjamas. Augintinį mokyti reikėtų pradėti nuo mažų dienų. Jei to nepadarėte, tada perauklėti augintinį patiems bus gana sunku. Gyvūnų globėjų asociacijos prezidentas Vytautas Gustaitis tokiu atveju pataria kreiptis į specialistus, dirbančius šunų dresavimo mokyklose. Puiki šunų dresavimo mokykla yra „Nuaras“. Ji įkurta dar 1994 metais, tad turi daugiau nei 15 metų sėkmingos darbo patirties. Praktinius užsiėmimus veda keturi patyrę instruktoriai, stažavęsi Olandijoje, Čekijoje, Vokietijoje. „Nuaro“ mokykla kasmet surengia 4–6 visuomeninius renginius, stovyklas. Į stovyklas atvyksta specialistų iš užsienio
Profesionalai suras auklėjimo spragas ir pasistengs ištaisyti klaidas. Maloniai nustebsite, koks paklusnus ir nekeliantis bėdų gali būti Jūsų augintinis. Beje, Jūsų šuo gali būti išmokytas ne tik paklusnumo, bet ir specialių įgūdžių: ginti šeimininką, sulaikyti viešosios tvarkos pažeidėją, įgyti pėdsekystės įgūdžių ir kt. Daugiau informacijos apie mokyklą rasite čia: animal.lt/lt/sunys/sunu-dresavimo-mokykla-nuaras.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu