Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Šuns akių priežiūra

Regėjimo organus sudaro porinis optinis prietaisas – akies obuolys ir pagalbiniai regėjimo organų prietaisai: akie vokai, ašarų aparatas ir t.t. Akies obuolį sudaro: odena, ragena, gyslainė, krumplynas, rainelė, tinklainė, stiklakūnis ir akies lęšiukas. Nuo rainelės pigmentacijos priklauso akies spalva. Tinklainėje formuojamas pirminis vaizdas. Čia analizuojamos spalvos ir šviesos intensyvumas. Lęšiukas padeda vaizdą sukoncentruoti ant tinklainės. Jo storis kinta nuo stebimo vaizdo. Tai – lęšiuko akomodacija.
Akys – vienas iš pagrindinių jutiminių organų, tad ir menkiausias akių pažeidimas šuniui sukelia didelį diskomfortą. Akių sutrikimai gali būti ūmūs ir lėtiniai. Prie ūmių sutrikimų galima priskirti įvairias traumas: įdūrimus, įdrėskimus, sumušimus, nudeginimus karštais daiktais ar cheminėmis medžiagomis. Tokiais atvejais labai svarbu greitai suteikti pirmąją pagalbą. Tik įvykus sužalojimui geriausia būtų sulašinti ar patepti sužalotą akį tik akims skirtais antibiotikais, aprišti akį švariu audeklu ir kuo skubiau kreiptis į veterinarijos gydytoją. Kartais Pekinų veislės šunims pasitaiko akių iškritimas. Šiuo atveju taip pat neišsiversite be veterinarijos gydytojo pagalbos.
Iš lėtinių ligų dažniausiai pasitaiko akies gleivinės uždegimai. Vidiniame akies kamputyje susidaro pūlingos išskyros. Kartais taip būna ir dėl į akį patekusių dulkių. Jei liga neįsisenėjusi, pakanka reguliariai kelias dienas iš eilės panaudoti lašinamus antibiotikus, kuriuos paskirs veterinarijos gydytojas. Nelašinkite ir netepkite į akis nieko be veterinarijos gydytojo paskyrimo.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu