Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Šuns kailio priežiūra

Atrankinio veisimo dėka galite pasirinkti šunį įvairaus tankumo ir įvairaus plauko kailiu. Prižiūrėti tankų, trumpą kailį (kaip bokserių) labai lengva. Vieną ar du kartus per savaitę reikia pašukuoti šunį prieš plauką guminiu šepečiu, išrauti negyvus plaukus, pašalinti kailio purvą lygiai šukuojant šeriniu šepečiu. Žvilgesio kailiui gali suteikti kondicionierius, nors puikiai padarysite, kad Jūsų šuo žvilgėtų ir zomšo skiaute.
Reguliariai reikia prižiūrėti tankų kailį. Šukuojant tokį šunį, kaip auksaspalvis retriveris, šukomis ir šepečiu pašalinami susivėlę plaukai ir kaltūnai. Ilgaplaukius tankaus kailio šunis, pavyzdžiui, senbernarus, škotų aviganius reikia šukuoti dažnai, energingai, bet švelniai.
Paprastai šunį rekomenduojama maudyti ne dažniau kaip kartą per 3 mėnesius. Per dažnas maudymas sukelia odos pleiskanojimą ar lemia kitą sutrikimą. Tam tikrais atvejais šunį tiesiog būtina maudyti dažniau, nes jo kailis greitai tampa riebus ir dvokiantis. Iš didžiulės šampūnų įvairovės tikrai išsirinksite tinkamiausią savo šuns kailiui ir odai. Geriausia maudyti augintinį vonioje ar prausykloje, o jei leidžia oro sąlygos – lauke. Vata užkiškite šuniui ausis, kad į jas nepatektų vandens, patieskite po kojomis guminį patiesalą, kad šuo nepaslystų. Maudykite ne karštu ar šaltu, o drungnu vandeniu. Kad maudytis augintiniui būtų malonu, palepinkite jį vienu kitu garžiu kąsneliu, švelniu žodžiu. Trinkite kailį šampūnu, kol jis suputos, bet stenkitės, kad putų nepatektų į snukį, akis bei ausis. Tiesa, kai kurių firmų aukštos kokybės šampūnai šunims putoja nedaug. Prieš vartojant naują šampūną reikia susipažinti su jo gamintojo rekomendacijomis. Labai svarbu kailį kruopščiai išskalauti, ypač tarp priekinių ir užpakalinių kojų, kur užsilikęs šampūnas gali sudirginti odą. Žinotina, kad šuns odos struktūra labai skiriasi nuo žmogaus. Šuns oda neturi liaukų, padedančių jai kvėpuoti. Tad išmaudžius šunį reikia gerai iššukuoti ir išdžiovinti (džiovintuvu) kailį. Jūs būsite patenkintas maudynių rezultatais, o šuo skubės kuo greičiau apsitrinti ir atgauti natūralų aplinkos kvapą.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu