Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

ABS American Bobtail Shorthair

american_bobtail.jpgAmerikos bobteilų veislė atsirado visai atsitiktinai. Jų gyvavimo pradžia laikomi 1966 m. Amerikiečiai Džonas ir Brenda Sandersai atostogaudami Arizonoje, Indėnų rezervate aptiko rudai rainą katiną. Jis neatrodė niekuo ypatingas iki tol kol nepasisuko nugara į juos. Pora buvo išties nustebinta – katino užpakalį puošė trumputė, pūkuota it triušio uodegytė. Rastinuką Džonas ir Brenda pasiėmė su savimi ir po kiek laiko jis su poros augintine siamo kate susilaukė kačiukų. Visi mažyliai taip pat buvo trumpauodegiai. Veislė oficialiai pripažinta 1989 m.
Išvaizda
Svarbiausia išskirtinė šios veislės savybė – trumpa tiesi uodega, tačiau tai ne viskas, ką derėtų žinoti apie jos išvaizdą. Šiaip jos yra vidutinio kūno sudėjimo, raumeningos, masyvios išvaizdos – suaugusios sveria apie 3-6 kg. Tačiau šios katės pilnai subręsta palyginus per netrumpą laiką – 3 metus, o gyvena nuo 12 iki 21 metų. Prie stiprios, laukinės išvaizdos prisideda ir tvirta stovėsena, stambūs kaulai, plati krūtinė ir didelė galva su tvirtais žandikauliais ir plačia nosimi. Migdolo formos akys taip pat proporcingai didelės galvai – atrodo, kad jų kampučiai bene siekia veido kraštus. Jų spalva priklauso nuo kailio spalvos. O štai ausys palyginus su visu kūnu, gana nedidelės. Jų užapvalinti galai daro jas itin mielas ir sušvelnina visą snukelį.
Nors natūraliai susiformavo tik ilgaplaukių Amerikos bobteilų veislė, dabar yra išvesti ir trumpaplaukiai šios veislės atstovai. Jie atsirado Floridoje. Ilgaplaukių kailis yra gauruotas, tačiau nelinkęs veltis. Tai yra didelis privalumas prieš kitas ilgaplaukes kates. Nesivelia ir trumpaplaukės. Pastarųjų kailis yra pusiau tankus, dvigubo sluoksnio, nepralaidus vandeniui. Tiek ilgaplaukių, tiek trumpaplaukių kailis gali būti bet kokios spalvos, bet populiariausia baltai ruda. Itin reikšminga Amerikos bobteilų kailio savybė yra ta, kad jis beveik nesukelia alergijos, tad šias kates gali auginti net tie, kurių organizmas jautriai reaguoja į gyvūnus.
Būdas
Nors iš išvaizdos ši katė primena medžiotoją, jos charakteris byloja visai ką kitą. Ją auginantys sako, kad tai puikus, šeimyniškas gyvūnas. Ji puikiai sutaria su vaikais ir kitais gyvūnais, esnačiais namuose. Šios veislės katės iškenčia net mažų vaikų išdaigas – tampymą už uodegos ar kitą šiurkštesnį gestą. Jos tokios kantrios todėl, kad bendravimas joms yra gyvybiškai svarbus dalykas, tad norėdamos šalia turėti draugą, jos pasiruošusios ir šiek tiek pasiaukoti. Svarbu, kad būtų su kuo žaisti. Juk žaidimai Amerikos bobteilams – didžiausias gyvenimo džiaugsmas. Visgi kvailioja šios katės su protu, jos stengiasi neprikrėsti eibių, nes yra atsakingos ir protingos.
Dar vienas Amerikos bobteilų privalumas – jų gebėjimas greitai prisitaikyti prie naujų vietų, nesvarbu, kokia ji bebūtų – ar ji rami ir tyli, ar triukšminga ir gana nesvetinga. Joms svarbu, kad šalia būtų jų šeimininkas – tai itin prieraišios ir atsidavusios katės. Šia savo savybe jos primena šunis. Būtent dėl jų jautrumo žmonių atžvilgiu, Amerikos bobteilai dažnai naudojami gyvūnų terapijose – tikima, kad jos puikiai gydo sergančiuosius. Tai gali pasirodyti šiek tiek keista, nes šios veislės katės priskiriamios prie didesnio aktyvumo, tačiau kai reikia, jos tučtuojau pažaboja savo energiją ir nurimsta.
Visgi nereikėtų visiškai patikėti jų idealiu charakteriu – kai reikia, šios katės gali būti itin gudrios ir prikrėsti šunybių. Jos tikrai pašėlusios! Tai liudija ir jų pomėgis žaisti lazda – visai kaip šunys! Be to, jos sugeba mago Hario Hudinio stiliumi pasprukti iš uždarytų kambarių ar narvelių. Kaip joms tai pavyksta – tikra paslaptis. Dar vienas jų „talentas“ – pradingti kaip į vandenį, kai į namus ateina nepažįstami žmonės – šios katės ganėtinai drovios. Tiesa, taip nutinka ne visada, tačiau jei visgi nerandate savo augintinės, neišsigąskite - išėjus svečiui, ji netrukus išlįs.
Taigi tai laukinės, medžiokliškos išvaizdos, tačiau jaukaus charakterio katės, tinkančios kiekvienam – tiek suaugusiam, tiek ir mažam.

 

 

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu