Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

AMS American Shorthair

Manoma, kad ši veislė išsivystė iš Britų trumpaplaukių, atgabenus jas į Šiaurės Ameriką. Anglijos kolonistai kraustydamiesi į naująjį žemyną su savimi į laivą pasiėmė ir kačių – pelėms gaudyti. Apsigyvenusios Amerikoje, Britų trumpaplaukės prisitaikė prie vietinių gyvenimo sąlygų, šiurkštaus klimato ir atitinkamai pakeitė savo išvaizdą. Kai veisėjai pastebėjo naujai besiformuojančią veislę, jie pradėjo jomis rūpintis ir stengtis plėtoti geriausias jų savybes. 1904 m. C.F.A. užregistarvo pirmąjį Amerikos trumpaplaukį katiną – Buster Brown. Veislė oficialiai buvo pripažinta tik 1966 m. Europoje ji ir šiandien retai sutinkama, o Japonijoje ir JAV net labai vertinama.


Mėgiama ji neveltui, nes turi itin puikų temperamentą. Amerikos trumpaplaukės yra labai žaismingos – tokios lieka iki pat senatvės. Taip pat jos yra draugiškos ir linkusios bendrauti katės. Ji be galo myli savo šeimininką. Draugiškai elgiasi ir su nepažystamaisiais bei kitais gyvūnais. Ši katė taip mėgsta draugiją, kad palikta viena liūdi, todėl būtų gerai, kad augintumėte dar vieną katę, kuri galėtų Amerikos trumpaplaukei palaikyti draugiją. Dauguma šios veislės kates mėgsta ir dėl to, kad jas galima dresiruoti – jos yra itin protingos, tad lengvai išmoksta naujų dalykų.
Žavi ir šių gyvūnų išvaizda. Paprastai šios katės būna ganėtinai stambios, sveria apie 5-7 kg. Būdinga plati, tvirta krūtinė – ypatingai patinų. Prie to dar prisideda tvirti raumenys ir kvadratinės formos galva – Amerikos trumpaplaukės tikrai neprimena gležnų katinėlių. Kiek gremėzdišką galvą sušvelnina apvalainos ausytės ir didelės apvalios akys - taip ji įgauna tinkamas proporcijas. Akių spalva priklauso nuo kailio spalvos, o pastarasis gali būti bet kokio, išskyrus šokoladinį, atspalvio. Visgi populiariausia yra sidabrinė spalva. Pats kailis trumpas, tankus, prigludęs prie kūno ir žvilgus. Tokia pati ir stora, į galą siaurėjanti uodega. Amerikos trumpaplaukių tvirtumą išduoda ne tik jų išvaizda, bet ir ilgaamžiškumas – jos gyvena net 15-20 metų.
Per daug neišsiskiriančios, ganėtinai paprastos, nekrapizingos, meilios – Amerikos trumpaplaukės yra tikros draugės.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu