Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

AMW American Wirehair

Pirmasis Amerikos šiurkščiaplaukis katinas buvo vardu Adamas. Jis gimė 1966 m. vienoje Niujorko apylinkių fermoje. Keista, bet šiurkščiaplaukio kačiuko tėvai abu buvo įprasto, tiesaus ir trumpo kailio savininkai. Vadoje, kurioje buvo dar 5 kačiukai, panašių į jį taip pat nebuvo. Manoma, kad toks kailis yra nulemtas dominuojančių genų mutacijos. Užaugusį Adamą suleidus su tiesiaplauke kate Tip-Toe, jiems gimė visa vada šiurkščiaplaukių į tėvą panašių kačiukų. Taip 1969 m. prasidėjo rimtas jų veisimas, o 1977 m. veislė buvo oficialiai pripažinta. Nors jau senokai pripažintos, Amerikos šiurkščiaplaukės yra vis dar reta veislė ne tik visame pasaulyje, bet ir pačioje Amerikoje, kur ir atsirado.
 

Išvaizda


Žinoma, svarbiausia išskirtinė šios veislės savybė ir yra šiurkštus kailis. Jis ne tik grubus, bet ir labai tankus, elastingas bei šiek tiek susisukęs – kažkiek panašus į ėriuko. Dauguma, kas paglosto šias kates, sako, kad tai itin malonus jausmas – tarsi delno masažas. Visgi ant pilvo auga švelnus kailis. Spalva ir raštas gali būti bet kokie. Genų mutacija paveikė ir šių kačių ūsus – jie dažniausiai būna garbanoti. Amerikos šiurkščiaplaukės turi ne tik „stiprų“ kailį, bet ir stiprų sudėjimą – jos yra raumeningos bei atletiškos, sveria apie 4-7 kg. Šios katės kažkiek primena Amerikos trumpaplaukes. Galva plati, apvali, vidutinio dydžio. Ją puošia apvalios, gana toli viena nuo kitos esančios akys.
 

Būdas


Amerikos šiurkščiaplaukės apibūdinamos kaip itin protingos, sumanios katės. Jos ramios, meilios, prieraišios, tačiau nėra tinginės – mėgsta aktyvius žaidimus, nevengia pasmalsauti. Šios veislės katės mėgsta būti tiek namuose, tiek lauke – jos lengvai prisitaiko prie besikeičiančios aplinkos. Apskritai, Amerikos šiurkščiaplaukės yra labai savarankiškos katės. Nors jos mėgsta draugiją, tačiau neliūdi ir paliktos vienos – pačios susiranda sau veiklos, tereikia jas aprūpinti įaviraiis žaislais.

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu