Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

BAL Balinese / Balio katės

Iš pavadinimo galima pamanyti, kad šios katės kilusios iš Balio, Indonezijos salos, tačiau iš tikrųjų jų gimtinė – Amerika. Jos atsirado XX a. 6-ajame dešimtmetyje, kai Siamo katė dėl genų mutacijos atsivedė ilgaplaukius kačiukus. Nors ši veislė buvo pastebėta dar XX a. pradžioje, tačiau pripažinimo ji sulaukė tik tada, kai po II pasaulinio karo Marion Dorsey iš Kalifornijos pradėjo sąmoningai veisti tokius kačiukus. Iš pradžių jie buvo vadinami Siamo ilgaplaukiais, bet Siamo kačių gerbėjai tuo buvo nepatenkinti, tad naujosios katės gavo Balio vardą. Kodėl būtent Balis? Ogi dėl šių kačių panašumo į elegantiškas Tolimųjų Rytų šokėjas. 1961 m. šios gražuolės buvo pripažintos Amerikoje, bet į Europą pirmą kartą atkeliavo tik 1970 m.
Išvaizda
Tai labai gražios, elegantiškos ir gracingos katės. Kūno linijos tokios pat ilgos kaip ir Siamo kačių. Galva taip pat ilga, „įtaisyta“ ant tokio pat ilgi kaklo. Ausys didelės ir gali būti su kutais. Kojos lieknos, o letenos mažos ir ovalios. Uodega yra ilga, smailėjanti ir pūsta. Visos šios atskiros detalės kartu – tai lieknas ir gracingas kūnas, kuriuo neįmanoma nesigrožėti.
Kailis, kaip ir buvo minėta, yra gana ilgas - nuo 2,5 iki 5 cm. Uodega pūsta, o jos plaukai gali siekti net 10 cm ilgį! Visgi Balio katės kailis nėra toks pasipūtęs kaip Persų kačių. Jos neturi tokio tankaus poplaukio, dėl to plaukai yra prigludę prie kūno. Liesti jų kailiuką labai malonu – atrodo, kad glostytum šilką.
Kailio spalva labai primena Siamo kačių – ausys, snukis, letenos, pėdos ir uodega ryškesnės nei viso kūno spalvos. Balio katės veisiamos keturių splavų: su skirtingomis dėmėmis – tokios vadinamos Javos katėmis ir nėra pripažįstamos Pagrindinės kačių spalvų tarybos (GCCF), tačiau jas pripažįsta Kačių spalvų asociacija (CFA). Kitas tipas – antspauduotosios - dėmės rudos, kūnas kreminės spalvos, švelniai pereinančios į gelsvai rudą ant nugaros. Nosies oda ir padai – rudos spalvos. Dėmėtosios mėlynosios – dėmės pilkai mėlynos, kūnas – ledo baltumo spalvos, švelniai pereinančios į mėlynai pilką ant nugaros. Nosies oda ir padai – mėlynai pilki. Dėmėtosios šokoladinės – dėmės šokolado, o kūnas – dramblio kaulo spalvos. Nosies oda ir padai taip pat šokolado spalvos. Dėmėtosios alyvinės – dėmės alyvinės (pilkai rožinės), visas kūnas baltas. Nosies oda ir padai – pilkai rožinės spalvos. Visų šių kačių akys – ryškiai mėlynos.
Būdas
Balio kačių charakteris panašus į Siamo, tačiau kai kurie augintojai mano, kad Balio katės tylesnės, tikriausiai dėl ilgaplaukių geno įtakos. Visgi nereikėtų nusiteikti, kad jos bus it pliušinis žaisliukas, nuolat tyliai miegantis sofos kamputyje. Balio katės gali būti ir aktyvios, reikalauti dėmesio iš šeimininko. Jos labai mėgsta žaisti, kartais taip įsijaučia, kad net sunku sutramdyti. Išdykaudamos mėgsta ir patriukšmauti – šios veislės katės labai balsingos, jos mėgsta „pakalbėti“ su namiškiais. Be to, jos labai mėgsta draugiją, tad jei esate vienas iš tų, kuriems tenka didžiąją dalį dienos praleisti darbe, Balio katė ne Jums, nes palikta ilgam viena ji labai liūdės. Visgi jei labai norite būtent šios veislės katės, galimas problemos sprendimo būdas – namuose laikyti dar vieną gyvūną. Tai gali būti tiek dar viena Balio katė, tiek šiaip kitos veislės murksė ar netgi šuo.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu