Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

BEN Bengal / Bengalijos katės

bengal.jpgBengalijos katė nepalieka abejingų. Nenuostabu, nes visi, kas ją pamato, šiek tiek sutrinka ir nebesupranta, ar čia laukinė, ar naminė katė. Savo išvaizda bengalės primena laukinius giminaičius leopardus. Tik jų dydis byloja, kad tai vis dėl to naminis gyvūnėlis.
Visgi tie, kurie palaiko bengalę laukinuke, ne taip labai ir suklysta. Ši veislė yra hibridinė, išvesta sukryžminus naminę katę su Azijos leopardine kate (ALC). 1963 m. Arizonos gyventoja Jean Sudgen nusipirko Azijos leopardinės katės patelę vardu Malaizija. Moteris pagalvojo, kad viena ji liūdės, todėl dar įsigijo ir juodą naminį katiną. Gyvūnai susiporavo ir Malaizija atsivedė du kačiukus. Išgyveno tik vienas jų – katytė KinKin. Ji taip pat buvo veisiama – taip ir prasidėjo Bengalijos kačių veislės istorija ir 1984 m. jos buvo oficialiai pripažintos. Pirmą kartą parodoje pasirodė 1985 metais.


Išvaizda
Bengalės atrodo iš tiesų egzotiškai. Tai tikras mažas leopardas – šios katės turi tokį pat dėmėtą trumpaplaukį ar vidutinio ilgumo, šilkinės tekstūros kailį, glotnų ir raumeningą kūną. Kailis gali būdi dviejų atspalvių: rudas dėmėtas arba snieginis dėmėtas. Šiaip yra ir kitokių atspalvių bengalių, tačiau Pagrindinė kačių spalvų taryba pripažįsta tik šias dvi spalvos.
Galva yra pleišto formos su plačia, laukinėms katėms būdinga nosimi. Akys taip pat didelės, ovalios ir itin ryškios. Jas dar pabrėžia juoda apvedanti linija, primenanti makiažą.


Samara__Bengal.jpgBūdas
Tai aktyvios, triukšmingos ir labai gudrios katės. Stebėdamos žmonių veiksmus jos išmoksta atsidaryti spintos, kambario duris ir netgi langus. Gali lipti sienom, tupėti ant šaldytuvų ar užlipti ant kito pačio aukščiausio baldo namuose. Nepaisant sparčiai augančio šios veislės populiarumo, tai tikrai nėra ta veislė, kurią gali auginti kiekvienas. Norint suvaldyti bengales, reikia turėti kačių auginimo patirties. Daug dėmesio šios veislės katėms reikia skirti ne tik dėl jų perdėto aktyvumo ir maištingo charakterio, bet ir todėl, kad jos labai mėgsta žmonių kompaniją. Kartu su bengale nenuobodžiausite, nes ji mėgsta įvairius užsiėmimius –žaidimus, vaikščiojimą su pavadėliu ir netgi taškymąsi vandeniu. Šias kates ypač vilioja visokie blizgūs dalykai, todėl saugokite brangius daiktus – bengalės mėgsta pavagiliauti. Radusios tviskantį daiktą, bengalės ne tik su juo pažaidžia, bet neretai dar jį ir paslepia.
Bengalijos katės yra puikūs gyvūnai aktyviems žmonėms.

 

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu