Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

BML Burmil / Burmilos katė

Burmilos katės kilo iš Didžiosiso Britanijos. Veilsė atsirado visai atsitiktinai - kai 1981 m. šinšilinio kailio persų katinas slapta susitiko su alyvinio atspalvio kailio Burmos patele. Gimę sidabriniai kačiukai buvo tokie gražūs, tad surasti jiems naujus namus buvo visai paprasta. Dėl kačiukų populiarumo slaptas persų katino ir Burmos patelės susitikimas buvo pakartotas – tokiu būdu ir buvo pradėta nauja veislė. Kačiukai buvo labiau panašūs į Burmos katę nei į šinšilą – pasižymėjo smalsiu, draugišku būdu ir buvo įstabios sidabro spalvos su šinšiliniais dryžiais. Naujoji burmilos veislė pavadinta sujungus du žodžius į vieną: burma ir šinšila. 1984 m. buvo įkurtas Burmilos kačių klubas, o 1989 m. veilsė sulaukė oficialaus pripažinimo.

Išvaizda
Birmos veislės protė158.jpgvių genų dėka Burmilos katės yra vidutinio kūno sudėjimo. Patelės daug smulkesnės už patinus. Tiek vienų, tiek kitų galvos paprasati būna apvalios, vidutinio dydžio apvaliais galiukais ausys yra gana nutolusios viena nuo kitos. Žandikaulis platus ties sąnariu ir laipsniškai mažėja snukio link. Iš profilio katės galva yra trikampio formos su tvirtu smakru, nosis trumpa. Akys, kaip ir ausys, yra gana toli viena nuo kitos. Jos didelės ir labai išraiškingos. Spalva gali būti nuo geltonos iki ryškiai žalios.
Kūnas tvirtas ir raumeningas. Burmilos yra ir pakankamai sunkios – sveria apie 7 kg. Kojos vidutinio ilgio su ovaliomis nedidelėmis pėdutėmis. Uodega vidutinio ilgio, smailėjanti ir baigiasi apvaliu galiuku.
Visas kūnas padengtas plonu, labai žvilgiu ir švelniu trumpu kailiu. Pagrindinė jo spalva yra sidabrinė arba auksinė, plaukų galiukai būna sabalo spalvos, pilkšvai mėlyni, šokoladinio rudumo, kreminės, kaštoninės spalvos. Nugara ir uodega yra tamsesnės spalvos nei pilvas.

Būdas
Burmilos būdą nulėmė susipynęs persų katės santūrumas ir burmos energija. Taigi šios veislės katės yra ne tokios padūkusios kaip Burmos katės, tačiau ir nėra tokios ramios kaip persės. Burmila gali būti netgi labai reikli – kai ji ko nors nori, gali ilgą laiką sekioti šeimininką po namus. Nuo šios veislės katės nepasislėpsite net užsidaręs kitame kambaryje, nes jos labai gudrios ir greitai išmoksta atsidayti duris ar įveikti kitas kliūtis. Todėl reikia būti itin atsargiems, jei paleidžiate burmilą į lauką – smalsaudamos jos gali įlįsti į jūsų svečių automobilį ar dar blogiau – į prekių pristatymo, pašto ar kitą transporto priemonę. Jei nenorite prarasti savo burmilos, verčiau visai neleiskite jos į kiemą arba bent jau pasitenkinkite aptvertu sodu. Šios veislės katei tai nesukels jokių nepatogumų – jos tiesiog dievina namų komfortą ir puikiai gali apsieiti ir be lauko. Tam, kad namie burmila nenuobodžiautų, būtinai įsigykite laipynę ir žaislų – šios katės yra žaidimų fanatikės. Tai ypač svarbu, jei savo augintinę paliekate vieną namie ilgesniam laikui. Likti vienai, jei tik turės kuo užsiimti, burmilai nėra problema, tačiau jos labai mėgsta ir žmogaus draugiją. Šios veislės augintojai sako, kad tai labai jautrūs gyvūnai, jaučiantys net menkiausius šeimininko nuotaikų pokyčius. Jos puikiai elgiasi ir su vaikais. Nors burmilos mėgsta šiurkštokus žaidimus, tačiau su mažaisiais išdykauja atsargiai. Šios veislės atstovės nesipyksta ir su kitais gyvūnais.
Jeigu norite puikios kompanijonės, kurioje energija ir ramybė persipynusios tarpusavyje sukuria darnią harmoniją, Burmilos veislės katė kaip tik Jums.

 081__3_.JPG

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu