Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

BOS Bombay Shorthair

bombay.jpgVieni Bombėjaus kates vadina raganų augintiniais, kiti miniatiūrinėmis panteromis. Ir vienas , ir kitas apibūdinimas nulemtas juodos, tviskančios kailio spalvos. Spalva ir yra pagrindinis išskirtinis šių kačių bruožas.
Kaip išgauta tokia giliai juoda it varno plunksnų splava? Tai nutiko 1958 m. Kentukyje, kai Amerikos selekcininkas, Nikki's Horner'is, mėgindamas sukurti juodąją burmos katę, sukryžmino sabalo spalvos burmos patelę varinėmis spalvos akimis su juodo kailio Amerikos trumpaplaukėmis. Bombėjaus katė ir buvo šio proceso rezultatas. Savo pavadinimą ji gavo dėl panašumo į juodąsias Indijos panteras. 1976 m. ši veislė buvo pripažinta C.F.A., o 1979 m. pripažino ir T.I.C.A. Amerikoje Bombėjaus katės yra labai populiarios, o Europoje jų vis dar ganėtinai mažai. Kiek daugiau šių gyvūnų yra Prancūzijoje. Tai lėmė šios šalies žmonių tikėjimas, kad padovanodamas juodą katę, žmogui padovanoji ir sėkmę. Taip pat prancūzai tiki, kad juodos katės pritraukia pinigus. Taigi Bombėjaus katės šioje valstybėje tapo savotiškas talismanas.

Išvaizda
Kaip ir buvo minėta, svarbiausia – visiškai juodas, tviskus kailis. Jsi gali būti dviejų tipų - ilgas arba trumpas. Pagal tai isškiriamos dvi šios veislės grupės - Bombėjaus trumpaplaukės ir ilgaplaukės katės.  Neleistina nė menkiausia balta ar kitos spalvos dėmelė. Taip pat kailis turi būti trumpas, prigludęs prie kūno, be pavilnės ir būtinai žvilgus bei labai švelnus. Juodas privalo būti ne tik kailis, bet ir oda. Akių spalva taip pat griežtai vertinama – ji gali būti nuo auksinės iki vario splavos. Pastaroji kur kas labiau vertinama. Tiesa, tikroji akių spalva išryškėja kačiukui sulaukus 6 mėn. Bombėjaus kačių žvilgnis guvus, spindintis. Pačios akys didelės, apvalios ir paslaptingos.
Prie apvalių akių – toks pats apvalus snukutis. Galva vidutinio didumo, su suapvalinta kakta. Smakras taip pat apvalainas, nosis trumpa, nedidelė. Visas snukutis tarsi nugludintas, trumpas. Tokios pat ir ausys – nors ir yra stačios, tačiau galai taip pat neaštrūs, apvalaini.
Visas kūnas vidutinio didumo, tačiau stiprus, raumeningas, masyvių kaulų. Tvirtos ir kojos, nors jos gana neilgos, proporcingos kūnui. Tokia pat stipri ir uodega – ji stora, tvirta, vidutinio ilgumo, į galą palaipsniui plonėjanti.

Būdas
Bombėjaus katės – labai savimi pasitikintis gyvūnas. Jai puikiai tinka posakis „Vaikštau viena ir darau ką noriu“. Šios juodakailės labai mėgsta medžioti – jei turite šios veislės katę, galite būti tikras, kad namuose neprisiveis jokių graužikų. Bombėjaus katė puikiu grobiu laiko net ir skrendančią ar ant stalo ropojančią musę. Pagauti net ir tokį mažą ir judrų gyvį jai vieni juokai, nes tai labai atletiškos, judrios ir vikrios katės. Be to, jos labai greitai prisitaiko naujoje aplinkoje. Ne ką baisesnis išgyvenimas ir pakitusios gyvenimo sąlygos – Bombėjaus katės gali ištverti net ir ilgą vienatvę. Šios katės ja netgi mėgaujasi, nes tyla joms yra tikra palaima. Pačios jos taip pat netriukšmauja, nes jų balsas ganėtinai duslus. Bombėjaus katės neišgąsdinsi ir netikėta draugija – jos gerai sutaria ir su šunimis. Visgi kitų kačių draugija šios veislės atstovei yra ne visada priimtina. Nors šiaip ši katė yra meili ir švelni, tačiau net ir bendraudama su šeimininku ji gali riboti savo prieraišumą. Taigi tai tikrai paslaptinga ir labai savarankiška katė.
Tad jeigu norite neįkyraus, savarankiško gyvūno, jei negalite augintiniui skirti labai daug laiko, Bobmėjaus katės – Jūsų paslaugoms.

 

 

 

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu