Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

BRX Bohemian Rex

Bohemijos reksas arba Čekijos garbanotoji katė yra tikrai neįprastos išvaizdos. Ji primena suveltą pliušinį žaisliuką. Pamačius šį gyvūną, kyla klausimas, kas jį suvėlė – ilgas, gauruotas ir garbanotas kailis atrodo išties stulbinančiai ir šiek tiek netvarkingai. Bohemijos Reksai stebina ir todėl, kad tai nėra plačiai paplitus veislė. Geriau žinomi kiti reksai: kornreksai, devonreksai, germanų reksai.
Bohemijos reksai kilę iš Čekijos. Tai dar jauna veislė – manoma, kad ji atsirado 1994 m. Visgi nepatvirtintų jos pėdsakų randama dar 1981 ar net 1971 m. Ši pasišiaušusi katytė atsirado sukryžminus Germaniškąjį reksą su persų kate – buvo norėta išgauti ilgesnius plaukus. Akivaizdu, kad tai puikiai pavyko. Taip atsirado visiškai nauja veislė.

Išvaizda
Esminis bruožas – ilgas garbanotas kailis. Bohemijos reksai atrodo kaip ką tik pakliuvę į didžiulį vėjo sūkurį. Nepaisant to, jų kailis labai švelnus, malonus glostyti. Sunkus kailis gaubia visą kūną, trumpesnis yra tik ant snukučio ir ausų. Ant kaklo, šonų, pilvo ir užpakalinių kojų kailis sukasi į verpetus arba itin susuktas garbanas. Menčių, nugaros ir uodegos nėra toks garbanotas. Visgi uodegos neįmanoma nepastebėti – ji didelė ir labai plaukuota, it šluotelė. Kailio spalva gali varijuoti lygiai taip pat kaip ir persų kačių. Pripažįstami net 15 atspalvių, tačiau populiariausias derinys yra raudona, kreminė ir juoda.
Bohemijos reksų kūnas masyvus, kojos trumpos, tvirtos ir raumeningos. Snukutis apvalus, su dideliais skruostais. Nosis nedidelė, trumpa. Tokios pat nedidelės ir ausys. Užtat viską atperka akys – jos labai didelės, apvalios ir išraiškingos. Žvilgnsis atrodo šiek tiek rūstus, susirūpinęs.
Tai savotiška, bet labai meilios išvaizdos katė.


 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu