Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

CLS California Spangled

kalifornijos.jpgIdėja išveisti Kalifornijos blizgančiąją katę gimė apie 1970 metais, kai rašytojas ir didelis kačių entuziastas Paul Casey nuvažiavo į Afriką ir labai susižavėjo leopardais ir kitomis dėmėtomis laukinėmis katėmis. Rašytoją labai sujaudino faktas, kad tokios katės yra negailestingai medžiojamos dėl savo dėmėto kailio ir ateityje gali išnykti. Todėl P. Casey nusprendė išvesti naminę katę su tokiu pačiu dėmėtu kailiu, kad šio rašto entuziastai galėtų mėgautis dėmėmis be žudynių. Bandymuose kurti miniatiūrinį leopardą dalyvavo Abisinijos, Amerikos, Britų trumpaplaukės, Siamo ir Egipto bei Malaizijos katės. Po netrumpų bandymų 1986 metais jam pagaliau pavyko sukurti tikrai egzotiškos išvaizdos katę.

Išvaizda
Tai tvirtos, bet ne stambios, ilgo kūno katės, primenančios savo laukinius giminaičius leopardus – ne tik iš trumpo dėmėto kailio, bet ir iš laukinės eisenos – Kalifornijos blizgančioji katė visada eina lyg medžiotų. Ji gracingai, tyliai slenka, it norėdama, kad jos neišgirstų grobis. Laukinę katę primena ir jos snukelis – šios veislės atsovės turi stiprius, iškilius žandikaulius, plačias, budrias ir, atrodo, visada gudriai žvelgiančias akis. Jos gali būti nuo išblukusio gintaro iki gilios vario spalvos. Žinoma, esminis bruožas, šias kates darantis panašias į leopardus, visgi yra jų dėmėtas kailis. Dėmelės gali būti įvairių formų, bet labiausiai vertinamos apvalios, nors jos gali įgauti ir kampuotą pavidalą. Kailis gali būti šių spalvų: bronzinis, auksinis, rudas, rausvas, melsvas, sidabrinis, juodas ar net baltas.

Būdas
Kalifornijos blizgančiosios katės yra meilūs, prieraišūs, bendrauti linkę gyvūnai. Jie absoliučiai atsidavę savo šeimininkui – šiuo savo bruožu kažkiek primena šunis.
Taip pat tai labai smalsūs gyvūnai – jos dažnai susiranda vietą, kuri yra žmogaus akių lygyje ar dar aukščiau, ir nuo jos stebi, kas vyksta aplinkui. Taip jos gali praleisti valandą ar net kelias – stebėti šeimos gyvenimą šioms katėms yra vienas smagiausių užsiėmimų. Visgi nepamanykite, kad tai labai rami, vienoje vietoje tupinti katė. Kalifornijos blizgančiosios yra tikrai aktyvios, judrios ir atletiškos. Stebėdamos aplinką iš viršaus ir pamačiusios kažką įdomaus jos gali vikriai šokti žemyn ir atidžiau apžiūrėti tai, kas ją sudomino. Tokį jų elgesį lemia stiprus medžioklės instinktas. Jis atsispindi ir žaidimuose. Kalifornijos blizgančiosios labai mėgsta persekioti grobį, gaudyti judančius ir nuo jų „bėgančius“ dalykus, tačiau jos tai daro ne agresyviai, o žaismingai. Taip pat šios veislės katei labai svarbu, kad į žaidimus būtų įsitraukęsir šeimininkas – Kalifornijos blizgančioji draugiją mėgstantis gyvūnas.
Tad jeigu norite „prijaukinto“ mini leopardo namuose – rinkitės Kalifornijos blizgančiąją katę.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu