Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

CYM Cymric

Cymric katė – tai Mankso veislės versija, tik kad su ilgais plaukais. Panašu, kad tai vienintelis jų skirtumas. Anot šios veislės istorijos – beuodegės katės buvo pastebėtos Meino saloje tarp vietinių kačių. Atsižvelgiant į tai, kad sala buvo maža bei uždara genetine įvairove – dominuojantis beuodegės katės genas sparčiai paplito. Anksčiau ilgaplaukės Mankso katės buvo laikomos kaip „mutantai“ ir nebuvo veisiamos toliau. 1960 metais panašios katės gimė Kanadoje ir buvo specialiai veisiamos. Dėl ilgo plauko ir meilaus būdai kačiukais buvo labai susižavėta ir norėta, kad veislė būtų oficialiai pripažinta. Taip Cymric katės išpopuliarėjo.  Nors Mankso katės buvo pripažintos,  tačiau daug vėliau  nei Mankso. Mankso katės  pripažintos 1920 metais, o Cymric - tik 1960 metais, o išpopuliarėjo tik 1970 m. FIFe Cymrikus kaip atskirą veislę pripažino 2005 metų gegužę, kur Generalinė Asamblėja patvirtino šios veislės standartą.
Cymrikai ir Manksai yra veislės, šiandien susilaukiančios daug susižavėjimo dėl gražios išvaizdos ir puikaus būdo. Cymric katės yra protingos, mėgstančios dūkti, sutaria su kitais gyvūnais ir netgi šunimis. Jos labai ištikimos savo šeimininkams. Mėgsta kartu leisti laiką, žaisti. Žaidžia jos švelniai, neagresyviai. Taip pat Cymric katės mėgsta ir mokytis naujų dalykų – joms tai gana gerai ir greitai pavyksta. Dar viena puiki šios veislės savybė yra ta, kad jos mėgsta vandenį – kaip tikri šunys. Į šunis panašios jos ir tuo, kad mėgsta atnešinėti šeimininko numestus jai daiktus, sekioja paskui šeimininką ir pradeda urgzti išgirdusios įtartiną garsą. Šiaip šios katės netriukšmingos, daugiausiai bendraujančios kūno kalba, o ne miauksėdamos.
Cymrikai ir Manksai yra puikūs medžiotojai, labai vikrūs, nežiūrint į tai , kad jų uodega trumpa arba jos iš viso nėra, ilagaamžiai, geros sveikatos, puikūs žmogaus kompanionai, mokantys šeiminikui „kalbėti“ snukio išraiška ir kūno kalba.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu