Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

DRX Devon rex / Devonreksai

07_02_10_foto_sesija_085.jpgDevonreksai nepalieka abejingų – vieni šiomis katėmis žavisi, kiti bjaurisi, treti netgi prisibijo. Šių gyvūnėlių šeimininkams turbūt ne kartą teko girdėti panašių frazių į: „Kas šis beveik plikas padaras?“, „Ar čia tikrai katė?“, „O kas tai katei negerai?“. Tikra tiesa, kad ši katė skiriasi nuo kitų savo giminaičių.
Devonreksai kilę iš Anglijos, Devono grafystės. Jų gyvavimo pradžia laikomi 1960 m. Tais metais Devono apylinkėse moteris vardu Beryl Cox aptiko garbanotą katę. Ji labai susižavėjo gyvūnu, todėl bandė jį prisijaukinti, tačiau to padaryti nepavyko. Tada Beryl Cox nusprendė bent jau stebėti tą katę ir ja rūpintis. Besekdama katę moteris sužinojo, kad ji atsivedė palikuonių - vienas iš vados kačiukų turėjo tokį pat garbanotą kailį. Tai itin pradžiugino Beryl. Ji išskirtinės išvaizdos kačiuką pasiėmė į namus.
Garbanotą šių kačių kailį lemia nepastovus genas, todėl norint jį užtvirtinti buvo būtina maišyti. Buvo kilusi mintis maišyti kornreksus su devonreksais, bet paaiškėjo, kad genai, dėl kurių garbanojasi plaukai, yra skirtingos mutacijos ir atsivedamų kačiukų kailis būdavo visiškai lygus. Todėl šios dvi veislės, atsiradusios labai arti viena kitos, veisiamos atskirai. 1970 m. Didžiojoje Britanijoje devonreksai buvo oficialiai pripažinti.


Išvaizda
Devonreksų išvaizda išties neįprasta. Būtent ji ir pavergia daugelį šių kačių mylėtojų. Šios katės yra gana smulkaus sudėjimo, sveria apie 2,5–4 kg. Kojos yra lieknos, užpakalinės šiek tiek ilgesnės už priekines. Letenos mažos ir ovalios. Į akis krenta išskirtinė trikampio formos galva. Devonreksai turi itin ryškias smakro linijas, plačius skruostus. Neįmanoma nepastebėti ir didelių žaismingų akių bei milžiniškų ausų.
Dar vienas labai svarbus devonreksų išvaizdos bruožas – garbanotas kailis. Jis ypač banguotas ir garbanotas nugaros srityje. Ūsai ir antakiai taip pat raityti ir dažnai iškrenta. Nemaža dalis žmonių iš to2011_02_11_028.jpglo pamatę devonreksą pamano, kad jis yra visiškai plikas. Taip yra dėl trumpo jo kailio. Jis beveik neturi apsauginių šerių ir jį daugiausia sudaro poplaukis. Kailio spalva nesvarbi – jis gali būti bet kokio atspalvio ir bet kokios struktūros. Banguotas kailiukas reikalauja minimalių pastangų jį prižiūrint. Tereikia trumpai jį pašukuoti zomša ar tiesiog paglostyti ir jis pradės žvilgėti, išryškės bangelės. Tam, kad nuo kailio būtų pašalinti riebalai, devonreksus reikia maudyti.
Sveikata ir gyvenimo trukmė
Devonreksai atrodo gana trapūs ir greitai palaužiami įvairių ligų, tačiau iš tikrųjų jie yra stiprūs gyvūnai. Šios katės gyvena gana ilgai – vyresnio amžiaus jos laikomos nuo 8-10 metų. Būtent nuo tada reiktų skirti daugiau dėmesio jų sveikatai. Derėtų kasmet daryti kraujo tyrimus – jie padeda nustatyti inkstų ligas, kurios būdingos vyresnio amžiaus katėms. Pasenusioms katėms į naudą išeitų ir tinkamai sureguliuotas racionas. 


Būdas
Devonreksai yra protingos, meilaus būdo katės. Joms labai patinka žmogaus draugija, nemėgsta būti vienos. Vienatvė joms net gali sukelti susirgimus! Taip pat šios katės yra labai smalsios – jos viską akylai stebi, patikrina iš parduotuvės parneštus krepšius, spintos lentynas, apuosto atėjusius svečius ir tuoj pat su jais susidraugauja. Dėl savo prieraišumo devonreksai puikiai sutaria ne tik su žmonėmis, bet ir su kitomis katėmis ar net šunimis. Jie tampa puikiais žaidimų draugais – šios veislės katės itin mėgsta kvailioti, visur karstytis, todėl jas reikia aprūpinti žaislais ir karstyklėmis. Dėl savo gyvybingumo ir linksmo būdo devonreksai dažnai vadinami juokdariais. Šeimininkus itin pralinksmina jų šuniškas pomėgis atnešti jiems numestus žaisliukus Taip pat šias kates galima išmokyti vaikščioti su pavadėliu. Net senstelėję devonreksai išlieka vikrūs ir žaismingi.
Tad jei ieškote katės, tikrai vertinančios dėmesį bei turite pakankamai laiko skirti tiek dėmesio, kiek ši katė nusipelno, tada devonreksas yra kaip tik Jums.

 

 

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu