Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

DSP Don Sphynx / Dono sfinksas

Dono sfinksai yra bekailė kačių veislė, kilusi iš Rusijos 1987 m. Veislę atrado Elena Kovaleva Rostov na Donu mieste. Šie sfinksai neturi nieko bendro su geriau žinomais Kanados sfinksais. Pastarųjų plikumas yra nulemtas recesyvinio geno, o Dono sfinksų – dominatyvinio.
Dono sfinksus WCF (World cat Federation) ofiscialiai pripažino 1997 m., o 2005 m. pripažino ir TICA (The International Cat Association).
 

Išvaizda
Ypatingas šios veislės požymis – plikumas. Jų oda labai minkšta ir švelni. Dono sfinksai yra tvirto sudėjimo, turi tvirtą kaulų struktūrą. Tai – vidutinio dydžio katės. Patinai žymiai didesni už pateles. Kūnas vidutinio ilgumo, raumeningas. Nugara lygi. Klubai platūs.
Kojos proporcingos kūnui, ilgos, vidutinio tvirtumo. Užpakalinės kojos ilgesnės už priekines. Letenos apvalios, atsikišusiais pirštais.
Galva yra trumpo pleišto formos, jos ilgis šiek tiek didesnis už plotį. Snukis neilgas, lengvai apvalėjantis. Skruostikauliai ir kakta truputį atsikišę. Antakių linija taip pat ryški. Plokščia kakta turi daug vertikalių raukšlių, kurios virš akių išsiskleidžia vėduokle. Akys vidutinio dydžio, migdolo formos, įkypos. Tarp jų yra nemažas tarpas. Išraiška budri. Spalvos laeidžiamos įvairios, tačiau idealu, jei jos pabrėžia odos spalvą. Nosis vidutinio dydžio, tiesi, su lengvu įlinkimu ties kakta. Ūsai raityti, stori, gali būti aplūžinėję. Ausys didelės, suapvalintais galiukais, iškilusios aukštai ant pakaušio ir truputį palinkusios į priekį. Išoriniai ausų kraštai sudaro vertikalias, galvą pratęsiančias linijas. Tarp ausų esantis tarpas turi būti ne platesnis kaip vienos ausies plotis. Ausų vidus visiškai plikas.
 

Kaklas vidutinio ilgumo, tvirtas ir raumeningas – ypač patinų.
Būdas

Dono sfinksai labai meilaus ir švelnaus charakterio. Jie visiškai atsidavę savo šeimininkui ir nori būti jų geriausiu draugu. Dėl to, jei namuose auginate ne vieną Donosfinksą, tarp jų gali įsiplieksti pavydas. Sfinksai yra labai žaismingi, jie beveik iš visko gali pasidaryti sau žaidimą. Tačiau net ir žaizdami jie išlieka itin švelnūs, nesidrasko. Todėl net ir vaikai gali saugiai žaisti su šiomis katėmis.


 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu