Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

EUR European shorthair / Europos trumpaplaukės katės

European_shorthair_procumbent_Quincy.jpgEuropos trumpaplaukė katė atsirado Šiaurės Europoje, Skandinavijoje, nors jas bandyta veisti ir Didžiojoje Britanijoje. Europos trumpaplaukės katės išveistos kryžminant geriausias savybes turinčias namines kates. Norėta išgauti tvirtą, trumpaplaukę katę, turinčią apvalų žavų snukutį. Skandinavų veisėjai rezultato siekė kitu keliu nei britai. Pastarieji namines kates maišė su persų, o skandinavai norėjo išlaikyti kuo grynesnę veislę, tad tokio suamanymo atsisakė. Buvo pasitenkinta vien paprastomis naminėmis katėmis, kurios kruopščiai atrinktos pagal trokštamus bruožus. Tiek britų, tiek skandinavų išveistos katės buvo vadinamos tuo pačiu vardu, bet kuo toliau, tuo labiau darėsi akivaizdu, kad taip negali likti, nes išveisti gyvūnai per daug skyrėsi. Todėl 1980 m. skandinavai FIFe pareikalvo, kad jų veislė būtų atskirta nuo britų. 1982 m. prašymas buvo įvykdytas – nuo tol Europos trumpaplaukėmis vadinamos tik pagal Skandinavijos standartus išveistos katės. Šiandien Europos trumpaplaukės yra natūrali Europos žemyno kačių veislė, turinti protėvius, priklausiusius tik Europos naminėms katėms. Dabar daugiausia šios veislės kačių vis dar yra Skandinavijos valstybėse, ypač Suomijoje, nors šiaip šios katės yra populiarios visoje Europoje.

Išvaizda
Savaime suprantama, kad Europos trumpaplaukės išvaizda primena paprastas namines kates. Šios veislės atstovės yra vidutinio dydžio, raumeningos, su plačia ir tvirta krūtine. Kojos vidutinio ilgio, stiprios, su apvaliomis pėdutėmis. Uodega gana plona, į galą dar labiau susiaurėjanti. Galva, kaip ir buvo siekta pradedant veisti Europos trumpaplaukes, yra apvali, su tvirtais žandikauliais. Visgi ji nėra tokia apvali kaip britų trumpaplaukių. Ausys nelabai didelės – maždaug tokio ilgio kokio pločio yra ties pagrindu. Jų galiukai šiek tiek apvalaini. Akys apvalios, gana didelės. Jų spalva gali būti bet kokia, bet paprastai dera prie kailio. Kailio, kuris būtinai turi būti trumpas, švelnus, spindintis ir prigludęs prie kūno, spalva taip pat gali būti bet kurio natūralaus atspalvio. Jis gali būti tiek rainas, tiek vienspalvis.

Būdas
Kuriant Europos trumpaplaukių veislę buvo maišyta daug įvairaus temperamento naminių kačių, todėl apibendrinti šios veislės charakterį labai sunku. Viena šios veislės atstovė viena nuo kitos gali skirtis kaip diena nuo nakties. Vienos jų yra labai prieraišios, meilios, kitos gali būti vienišės, mėgstančios savarankiškai leisti laiką. Visgi tiek vienos, tiek kitos yra draugiškos, nepiktos. Jos tolerantiškos ne tik žmonėms, bet ir kitiems gyvūnams. Tiesa, su nepažįstamuoju, jos elgiasi atsargiai, stebi jį per atstumą. Šios aktės sutaria ir su kitais gyvūnais, tačiau būkite budrūs, jei laikote namuose ir žiurkėną – Europos trumpaplaukės yra medžiotojos, tad suras būdą, kaip iš narvelio iškrapštyti grobį.
Jeigu norite įprastos išvaizdos, tačiau individualaus charakterio gyvūno – Europos trumpaplaukė kaip tik Jms. Visgi prieš įsigydami šios veislės atstovę pasidomėkite jos charakteriu, nes jų temperamentas labai skirtingas.


 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu