Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

EXO Exotic / Egzotų katės

exo_3.jpgexo1.jpgŠi veislė dar gana nauja, išveista Jungtinėse Amerikos Valstijose šeštajame dešimtmetyje, sukryžminus Amerikos trumpaplaukes su persų katėmis. Šiuo bandymu norėta suteikti daugiau persiškos išvaizdos Amerikos trumpaplaukei katei, bet visai neplanuota sukurti naują tipą. Panašus bandymas buvo atliktas ir Didžiojoje Britanijoje po Antrojo pasaulinio karo, kai britų trumpaplaukių trūkumas vertė veisėjus veisimui panaudoti persus. Tačiau tai buvo vienkartinis bandymas, vėliau ši veikla buvo sustabdyta.
Amerikiečių programa, regis, turėjo du tikslus. Vienas, pasak kai kurių JAV kačių augintojų, buvo parodyti akivaizdų parodos teisėjų patyrimą vertinant persų kates. Antras – sukurti „lengvai prižiūrimą“ „persą“, kuris turėtų visą persų kačių žavesį ir ypatybes, tačiau jo priežiūra nebūtų tokia sudėtinga.
Vis dėlto šios programos rezultatais pasipiktino Amerikos trumpaplaukių kačių veisėjai, kurie norėjo savo veislę išsaugoti gryną ir buvo sutrikdyti nuolatinių veislės pokyčių, atsiradusių bandymo metu. Pakito kailio tekstūra, jis tapo minkštas, „pliušinis“, be to, padidėjo ir suapvalėjo akys, sutrumpėjo snukis. Taip pat buvo manoma, kad kai kurie veisėjai bandė suporuoti Amerikos trumpaplaukes kates su Burmos katėmis, kurių genetika kai kam kėlė abejonių.
1966-aisiais nuspręsta suteikti vardą naujai gautam hibridui – egzotinis trumpaplaukis. Kitais metais ši nauja veislė buvo  pirmą kartą pristatyta parodoje, 1969 m. buvo įkurtas šių kačių augintojų klubas, kuris siekė veislės pripažinimo. 1972 m. egzotinės trumpaplaukės katės buvo pripažintos JAV ir jų kryžminimas buvo griežtai kontroliuojamas. Buvo leidžiama kergti egzotinius trumpaplaukius su Amerikos trumpaplaukėmis katėmis, egzotinius trumpaplaukius tarpusavyje bei persų ilgaplaukius ir egzotinius trumpaplaukius. Šia veisle buvo susidomėta ir Didžiojoje Britanijoje.

Egzotinis trumpaplaukis yra trumpo plauko „persas“. Geriausias šios veislės populiarumo patvirtinimas – amerikiečių mėgstamas pavadinimas „pliušinis meškiukas“ (teddy bear cat).
Iš esmės šios veislės katės atitinka tuos pačius tiek fizinius, tiek spalvinius standartus, kaip ir persų veislės katės, išskyrus kailį, kuris nors ir trumpas, tačiau yra kiek ilgesnis, nei įprasta trumpaplaukėms katėms.
Egzotinės katės yra ramios, švelnios, “inteligentiškos”. Jos mėgsta komfortišką gyvenimą namuose ir yra puikios kompanionės, lengvai auklėjamos. Jos gerai sugyvena su kitais gyvūnais. Myli vaikus, žaismingos, ir šį polinkį išsaugo netgi sulaukusios garbaus amžiaus. Nors ir žaismingos, tačiau ne triukšmingos - jų balsą retai kada galima išgirsti. Egzotai – ideali veislė, norintiems tylaus, meilaus, lojalaus kompaniono kūdikiškai atviromis akimis. Jie ramūs ir jų  sunervinti, rodos, neįmanoma. Taip pat šios katės be galo jautrios ir švelnios. Jos ramiai ir neįkyriai prašo dėmesio - tiesiog įdėmiai žiūri Jums į akis neįveikiamu žvilgsniu. Egzotai taip pat mėgsta užšokti ant kelių ir ten susirietę snūstelėti ar tiesiog prisiglausti prie Jūsų.


Egzotai nereikalauja tokios priežiūros kaip persai, bet kasdieninis šukavimas yra būtinas, kad būtų pašalinti negyvi plaukai.
Egzotinių kačių veisimas yra sunkus. Paprastai katė atsiveda iki 4 kačiukų, bet maždaug pusė iš tų kačiukų būna ilgaplaukiai. Sunku iš karto nustatyti, kurie kačiukai yra ilgo, kurie - trumpo plauko. Katės kačiukus atsiveda pakankamai sunkiai, nes kačiukų galvos yra masyvios, apvalios formos.
 

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu