Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

GRX German rex / Vokiečių reksai

Kaip ir galima suprasti iš pavadinimo, Vokiečių reksai atsirado Vokietijoje. Tai seniausia garbanotųjų kačių veislė, atsiradusi 1930 ar 1931 m. netoli Kionigsbergo kaimelio. Veislė atsirado visiškai atsitiktinai, kai Šnaiderių šeimos Angoros veislės augintinė su Rusų melsvuoju katinu susilaukė būrio kačiukų. Vienas iš jų buvo neįprastos išvaizdos – garbanoto kailio. Keistasis kačiukas užaugęs savo genus paskleidė po visą kaimelį ir taip jame atsirado daugiau „garbanių“. Gyveno jis ilgai – iki pat 1945 m., tad susilaukė iš tiesų nemažai palikuonių. 1951 m. vasarą vienas tokių garbanotų katinų buvo pastebėtas ir Hiufelando klinikos sodelyje. Daktarė Rauzė Šioer-Karpin išėjusi pasivaikščioti pamatė juodą garbanoto trumpo kailio katę. Ji ja susižavėjo ir papasakojo kitiems klinikos darbuotojams. Pasirodo, kad jie jau buvo matę panašių kačių. Tose apylinkėse jos jau buvo žinomos nuo 1947 m. Užklydusią katę gydytoja pasiėmė auginti ir pavadino Liamchen (Lämmchen išvertus iš vok. k. reiškia „mažas ėriukas“). Moteris spėjo, kad naujosios jos augintinės išvaizdą lėmė genų mutacija. Ji neklydo. Rauzė Šioer-Karpin tapo pirmąja vokiečių reksų veisėja, o Liamchen laikoma šios veislės protėve. Nuo tol vokiečių reksai pradėti specialiai veisti. Septintajame dešimtmetyje šiai veislei buvo kilęs pavojus išnykti, tačiau dėl aistringų veisėjų taip neįvyko. Nors ir šiomis dienomis vokiečių reksai yra labai reti, bet yra keli geri veislynai Suomijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Danijoje ir net Rusijoje.

Išvaizda
Tai vidutinio dydžio katės, kurių svarbiausia savybė yra garbanotas trumpas kailis. Jis yra labai švelnus, it šilkinis. Kailio splava nesvarbi – ji gali būti bet kokia, net ir balta. Nepriimtini tik šokoladiniai ir alyviniai atspalviai. Šių kačių ūsai taip pat garbanoti, tačiau šiek tiek mažiau nei kornreksų veislės atsovų. Jie trumpesni nei įprasta. Akių spalva priklauso nuo kailio spalvos – jos turi derėti. Žvilgsnis labai gyvas, spindintis, atrodo, kad vokiečių reksai visada žaismingai nusiteikusios. Galva nėra didelė, apvali su aiškiais skruostikauliais ir didelėmis, išsišovusiomis ausimis.
Vokiečių reksų kūnas yra vidutinio dydžio, šiek tiek stambenis nei kitų reksų. Kojos laibos, grakščios, bet nelabai ilgos. Savo sudėjimu ši veislė labiau primena Europos trumpaplaukę, o ne genetiškai artimiausią veislę – kornreksus. Tačiau toks palyginimas tinka tik kalbant apie kūno sudėjimą.

Būdas
Tai labai žaismingos ir protingos katės. Jos greitai prisiriša prie šeimininko ir būna jam labai ištikimos. Vokiečių reksai itin vertina dėmesį, būna labai laimingi, kai šeimininkas su jais žaidžia ar tiesiog bendrauja. Šios veislės katės džiaugiasi ir kitų gyvūnų draugija. Net ir menkiausias dėmesys vokiečių reksamas labai malonus, nes tai labai komunikalūs gyvūnai. Vienas didžiausių vokiečių reksų privalumų, išskiriantis juos iš kitų kačių, yra jų kantrybė. Tai visiškai neužsispyrę, nuolankūs gyvūnai. Tad jeigu Jus erzina kitų kačių užsispyrima ir šiokia tokia arogancija, rinkitės vokiečių reksą – būsite maloniai nustebinti jo nuolankumu ir paprastumu.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu