Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

JBS Japanese Bobtail /Japonų trumpauodegės katės

japbobtail_001.jpgJaponų bobteilų tėvynė, žinoma, yra Japonija. Tai sena veislė, jų atvaizdą galima pamatyti dar ant viduramžių meno dirbinių. Japonijoje ši veislė žinoma jau labai seniai., tačiau už jos ribų ji nebuvo žinoma iki pat 1960 m. Tais metais japonų bobteilo kačių buvo atgabentas į Ameriką, čia joms buvo įmaišytas ilgaplaukių genas. Tai greitai tapo akivaizdu naujų kačiukų vadose. Ši veislė įsitvirtino Amerikos rinkoje ir dabar yra labai mėgstama. Europoje ši veislė iki šiol labai reta.

Išvaizda
Skiriamasis jų bruožas – uodega. Kai katė atsipalaidavusi uodega atrodo kaip triušio, bet ji gali išsivynioti iki 10–12 cm. Pagal standartą leidžiami keli uodegų tipai (ilgiai). Ant uodegos esantys šeriai paprastai yra storesni ir ilgesni už kitus ir auga visomis kryptimis, tad atrodo kaip triušio uodega ar bumbulas.
Japonų trumpauodegė yra vidutinio dydžio katė, turinti elegantiškas formas ir gerai išvystytus raumenis. Galva yra kalto formos ir sudaro trikampio formos figūrą, ji su šiokiais tokiais išlinkimais ir aukštais skruostais. Iš šono nosis atrodo ilga, ryški, ant jos vos žemiau akių yra maža kuprelė. Ausys didelės ir stačios, toli viena nuo kitos. Akys didelės ir apvalios, visada atmerktos ir budrios. Iš šono akys atrodo iššokusios, tačiau mažiau nei skruostai ar kakta. Įdomu tai, akd akių spalva gali būti skirtinga, pvz., viena žalia, o kita aksinė ar pan. Kojos yra lieknos ir ilgos, užpakalinės yra ženkliai ilgesnės už priekines. Todėl japonų bobteilas šokinėja kaip kengūra: galinės kojos žemę paliečia anksčiau nei priekinės.
Net ir trumpaplaukių japonų bobteilų kailis šiek tiek ilgesnis nei kai kurių trumpaplaukių kačių, švelnus ir šilkinis. Pageidautinos japonų trumpauodegių kačių spalvos – trispalvė arba vėžlio kiauto piešinio su balta spalva (vadinama „Mi-ke“), baltos, raudonos ir juodos spalvos mišinys, simbolizuojantis sėkmę. Vienspalvės būna juodos, baltos ar raudonos. Rainos gali būti bet kokio atspalvio, būdingo raino kailio struktūrai. Taip pat galimos visos kitos spalvos, maišytos su balta. Nosies odos, akių ir padų spalva atitinka kailio spalvą.

Būdas
Japonų bobteilai elgiasi panašiai kaip kitos azijietiškos veislės atstovai. Ypatinga šios veislės kačių savybė – gyvybingumas. Bobteilai nesustodami juda, šokinėja, šoka, žaidžia. Tai greitos ir vikrios katės. Negalima kačiukų palikti be priežiūros, nes viskas juos traukia, vilioja, stebina ir ragina šokinėti. Tai ir ganėtinai triukšmingos katės. Bobteilų balsas žemesnis nei Europos kačių, truputį prikimęs. Supykęs bobteilas net urzgia. Poravimosi metu šios veislės katės nekniaukia ilgų „serenadų“, bet murksi kovingais balsais.
Bobteilai prieraišūs kaip Siamo katės. Jos gražiai sutaria tiek su šeimininku, tiek tarpusavyje. Nors šios katės išdykusios, tačiau moka ir pabūti ramiai – pasimeilinti, pamurkti ant šeiminko kelių. Tai geros draugės ir kompanionės, gebančios pralinksminti, paguosti.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu