Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

KBL Kurilean Bobtail longhair / Kurilų trumpauodegė ilgaplaukė katė

Kurilų bobteilas yra natūrali, gamtos sukurta veislė, atvežta iš Kurilų salų. Spėjama, kad toje saloje jos atsirado jūrininkų dėka. Jie su savimi plukdindavosi įvairių naminių gyvūnų, ypač dažnai kačių – pelėms laive išgaudyti. Kai kurios jų pabėgdavo ar tiesiog buvo paliekamos jų aplankytose vietovėse. Lygiai tokiu pačiu būdu Kurilų bobteilai pateko ir į Rusiją. Į šią valstybę kurilus atplukdė jūreiviai-žvejai, nes buvo labai sužavėti neįprastos jų išvaizdos. Vėliau jie paplito ir plačiau. 1995 metais WCF felinologų oragnizacija šią veislę įtraukė į pripažintų veislių sąrašą ir sudarė jos standartus.

Išvaizda
Iš priekio ši katė atrodo niekuo neišsiskirianti, tačiau jai atsukus užpakalinę dalį, greičiausiai šiek tiek pasimesite ir nebesuprasite, kas tai – katė ar triušis...Taip, tai tikrų tikriausia katė, turinti triušio uodegėlę – buką, mažą ir pūkuotą. Ji sužavi net ir didžiausius skeptikus. Prie „triušiško“ įvaizdžio prisideda ir ilgos užpakalinės kojos. Kurilų trumpauodegei pasisukus šonu, Jūsų vėl laukia staigmena – štai prieš Jus stovi tikra lūšis, tik kiek sumažinta! Šių kačių kūnas raumeningas, kompatkiškas ir trumpas, o ūgis didesnis už mums įprastų kačių. Didelį ūgį lemia ilgos ir tvirtos kojos – jos vos ne pusantro karto ilgesnės už kitų naminių kačių!
Daugelį maloniai stebina ir tai, kad šių kačių kailis beveik nesišeria, sunkiai susitepa – jis pritaikytas laukinės gamtos sąlygoms. Be to, jis labai žavus – margas it rudeniniai lapai. Maža to, kurilų trumpauodegiai neskleidžia jokio specifinio kvapo – juk jie išvesti iš laukinių plėšrių kačių, o plėšrūnams turėti kvapą reiškia išduoti apie save aukai.

Būdas
Šios katės neįprastos ne tik savo sandara, bet ir charakteriu. Juo kažkiek netgi primena šunis. Kurilų trumpauodegiai kaip tikri šunyčiai prisiriša prie savo šeimininko, rodo jam didžiulį atsidavimą. Iš šeimos jis išsirenka vieną žmogų, kurį ir laiko tuo vieninteliu, be kurio nebegali gyventi. Išvykus tam išrinktajam, šios veislės katinas liūdi, o jam grįžus pasitinka taip pat emocingai kaip bet koks amsius.
Kurilų trumpaplaukis net ir žaidžia kaip tikras šuo – meskite jam kamuoliuką ir jis su didžiausiu džiaugsmu jį parneš. Nepabijos šis katinas net vandens – jei jis sudomins šį gyvūną, jis tiesiog pamirš, kad yra katė, kurioms šiaip lyg ir pridera nemėgti jokių skysčių, galinčių sušlapinti jų kailiuką. Maža to, šios veislės katė net bando apsimesti namų sargu – jei namuose nebus šeimininko ir čia užeis svetimas žmogus, kurilų trumpauodegis šoks ginti savo teritorijos – o šešių-septynių kg katino šuolis vertas nerimo! O kur dar tokie rimti ginklai kaip ilgi it iltys dantys ir nagai…Tačiau nepamirškite – šie ginklai skirti panaudoti tik prieš netikėtą įsibrovėlį.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu