Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

KOR Korat / Koratai

kor_ana.JPGKoratai – tai viena seniausių nemaišytų veislių, kilusi iš Tailando. Pavadinta vietovės, iš kurios kilusi, vardu, o Tailande dar dažnai vadinama „Si-Sawat“ – tai reiškia „gerą sėkmę“. Seniausias paveikslėlis, kuriame pavaizduota šios veislės katė, yra rastas XIV a. senovinėje knygoje „The cat book poems“. Paveikslėlio autorius nežinomas. Dabar rastoji knyga saugoma nacionalinėje Bankoko bibliotekoje. Visgi piešinėlis nėra pakankamai detalus, kad jį būtų galima neginčyjamai laikyti veislės iliustracija. Nepaisant to, tą paveikslėlį tailandiečiai labai vertina – jie net išleido jo pašto ženklų liniją. Vertina ne tik paveikslėlį, bet ir pačius koratus – jie nuoširdžiai tiki, kad šios katės neša sėkmę. Tačiau tam, kad pasireikštų jų „magiškoji galia“ reikia jas ne pirkti, o dovanoti. Todėl Tailande koratai itin populiari vestuvių dovana – dovanojama kačių pora, kuri jauanvedžiams neš sėkmę visą jų gyvenimą ir užtikrins laimingą santuoką.
Dabar šios veislės katės vertinamos ne tik jų gimtinėje, bet ir kitose valstybėse. 1950 m. koratai atgabenti į Ameriką, o 1972 m. pasirodė ir Didžiojoje Britanijoje. Amerikai koratus pristatė Jean Johnson, kuri anksčiau gyveno Tailande ir ten visiškai netikėtai susidūrė su šios veislsės kate. 1959 m. moteris pradėjo veisti šias kates. Oficialiai veislė buvo pripažinta C.F.A. 1966 m, o T.I.C.A. 1969 m. Didžiojoje Britanijoje jos nebuvo taip greit pripažintos, nes buvo manoma, kad tai tiesiog „nepavykusios“ siamo katės su melsvu kailiuku. Amerikoje populiari katė Europoje dar ir šiomis dienomis yra beveik nežinoma.

Išvaizda
Tai viena iš nedaugelio kačių veislių, kurios būna tik vienos spalvos – mėlynos su sidabriniu atspalviu. Mėlynumas gali būti įvairaus intensyvumo ir atspalvio. Kailis puoštas sidabriniais šlakais, ryškėjančiais nuo pat vaikystės iki maždaug dviejų metų amžiaus. Kuo jų daugiau, tuo didesnio pasisekimo katė sulaukia parodoje. Nosies oda, lūpos ir padai – pilkai mėlynos ar alyvinės spalvos. Kailis trumpas, plonas ir žvilgus, be pavilnės. Katei judant plaukas turi polinkį šiauštis ant katės nugarkaulio.
Kūnas vidutinio didumo, ne per daug lieknas. Nugara šiek tiek išlenkta. Kūno sandara tvirta, raumeninga, lanksti. Užpakalinės kojos yra šiek tiek ilgesnės nei priekinės. Kaulų struktūra gali būti stipri arba vidutinio stiprumo. Pėdutės ovalios. Vidutinio ilgumo uodega ties įsėdžiu storesnė, į galą palaipsniui siaurėjanti, užsibaigianti užapvalintu galiuku.
Galva, žiūrint iš priekio, primena širdutės formą. Kakta plokščia. Nežymus išlinkimas tarp kaktos ir nosies. Tvirti skruostai gerai išsivystę. Snukutis nei smailas, nei keturkampis. Nosis ilga, nosies galiukas šiek tiek išgaubtas. Stiprus smakras gerai išvystytas. Tvirti žandikauliai. Ausys didelės, prie galvos plačios, ausų galiukai kiek suapvalinti. Ausų išorė apaugusi trumpais plaukučiais. Stačios ausys sudaro įspūdį, jog katė nuolat kažko klauso. Akys didelės, apvalios, kiek įstrižos, įsodintos toli viena nuo kitos. Pirmenybė teikiama šviesiai žaliai akių spalvai, tačiau galima ir gintarinė akių spalva, ypač jaunikliams.

Būdas
Koratas – tai gyvybinga, aktyvi, labai judri, žaisminga ir linksma katė. Visgi kad ir kaip mėgtų žaisti ir dūkti, šios katės nepamiršta ir pasimeilinti šimininkui, susisukus ant kelių ramiai pamurkti. Kaip atsaką į jos švelnumą, jai taip pat būtina rodyti daug dėmesio ir meilės. Tai labai jautrūs gyvūnai, greitai prisirišantys prie šeimininko.
Šiai katei nepatinka sumišimas ar triukšmas, todėl jai reikalinga tyli ir rami aplinka. Be to, ši katė mėgsta karaliauti viena – ji nesutaria su kitais gyvūnais, nemėgsta ir nepažįstamų žmonių, tačiau ne todėl, kad būtų baili, o todėl, kad ji mėgsta stabilią aplinką. Visgi, jei tik reikia, koratai gali nesunkiai prisitaikyti prie naujų aplinkybių. Tai gana lankstūs gyvūnai.
Jeigu reiktų vienu sakiniu nusakyti koratų charakterį, būtų galima sakyti, kad tai labai švelnios katės, turinčios ugninį temperamentą. Tad jeigu norite gyvūno-individualybės, rinkitės būtent šios veislės katę.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu