Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

LPL La Perm Longhair

Jeigu kada nors žiūrėjote į katę ir galvojote, kas nutiko jos „šukuosenai“, greičiausiai žvelgėte į La Perm. Tai nesena veislė, kuriai būdingas pasišiaušęs, banguotas kailis. Pirmą kartą apie šias kates buvo išgirsta 1982 m., kai JAV, Oregonoje, Lindos Koehl sodyboje naminė raina trumpaplaukė katė susilaukė garbanoto, pasišiaušusio kačiuko. Jis ir buvo La Perm pradininkas. Ši veislė atsirado visiškai atsitiktinai, natūralios mutacijos būdu. Specialiai išveisti naują veislę nebuvo stengiamasi. Linda, norėdama, kad nauja veislė būtų užregistruota, turėjo sugalvoti jai pavadinimą. Ji šias kates praminė La Perma – tai reiškia „Banguotas“.

Išvaizda
Jau pats pavadinimas pasako, kas svarbiausia šių gyvūnų išvaizdoje – žinoma, kad banguotas kailis. Visgi kačiukai gali gimti ir tiesiaplaukiai bei pliki. Jeigu kačiukas jau nuo mažumės yra garbanotas arba plikas, bet turintis banguotus ūsus, jis ir užaugęs turės banguotą kailį. Jei kačiukas gimė tiesiais plaukais, greičiausiai jis toks liks visą gyvenimą. Kailis gali būti beveik bet kokios spalvos.Taip pat jis gali būti tiek ilgas, tiek trumpas – yra išveistos abiejų tipų katės, tad kiekvienas gali pasirinkti pagal savo pomėgius. Nepriklausomai nuo kailio ilgio, šių kačių plaukas nors ir yra švelnus, bet ne šilkinis, ne itin blizgantis.
Ilgaplaukės La Perm turi ilgą, grakščią ir pūkuotą uodegą, o trumpaplaukių ji kur kas paprastesnė, ne tokia išvaizdi. Skiriasi ir ausų išvaizda – trumpaplaukių ausys yra rytietiško tipo, o ilgaplaukių mažesnės, apvalesnės. Kūnas tiek vienų, tiek kitų yra gana masyvus, sunkus, raumeningas. Šių kačių galva yra pleišto formos, su didelėmis, ryškiomis akimis.

Būdas
Jeigu tikitės, kad La Perm yra rami „pliušinukė“, Jums teks nusivilti. Tai labai aktyvi, žaismiga ir stiprų medžioklės instinktą turinti katė. Geriausia pramoga La Perm yra pelių gaudymas ir bastymasis po lauką. Taip pat tai labai gudri, protinga katė. Ji net gali išmokti atnešti lazdą ar kitą mestą daiktą – kaip tikras šuo! Greitai mokytis jai padeda smalsus būdas. La Perm nori matyti viską, kas dedasi, ji it namų prižiūrėtojas, stebintis, kad visur būtų tvarka. Tad nenustebkite, kad ši katė gali pradėti visur sekioti Jums iš paskos. Visgi tokį jos elgesį lemia ne tik įgimtas smalsumas, bet ir didelis prieraišumas žmonėms. Sakoma, kad dar net akių neatmerkę, visai mažyčiai kačiukai juda ta linkme, kur girdi žmogaus balsą. Jų nesustabdo net motina, bandanti juos pamaitinti. Užtenka šeimininkui tik įeiti į kambarį ir La Perm pradeda murkti – nereikia nė prie jos prisiliesti. Visgi šios veislės katės tiesiog dievina, kai jas glosto, o dar geriau – nešioja ant rankų. La Perm yra tikros „veidų maniakės“. Jos dievina trintis į šeimininko skruostą ar lyžtelti jam nosį. Taip pat jos labai mėgsta būti bučiuojamos. Taigi tai labai meilios, šiltos katės, itin mylinčios žmones, o savo šeimininką tiesiog garbinančios. Jeigu neskiriate La Perm dėmesio, jos gali ne tik Jus sekioti, bet ir pradėti balsu reikalauti, kad paglostytumėte, duotumėte ėsti ar tiesiog pašnekintumėte.
La Perm – katė, skirta tiems, kas nori meilios, itin komunikabilios, tačiau ne pasyvios, o iti žaismingos ir energingos katės.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu