Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

MAU Egyptian Mau / Egipto Mau katė

Egipto Mau - vidutinio dydžio, trumpaplaukės katės. Vienintelės, kurių kailio dėmelės yra natūraliai susidariusios, o ne specialiai išvestos. Mau yra domestifikuota Afrikos laukinės katės felix lybica versija. Manoma, kad šios katės yra visų mūsų kačių protėvės. Ir tai ne vienintelis jų išskirtinumas – nenuginčijama, kad jų pavadinimas taip pat atrodo originalus. „Egipto Mau“ – skamba žaismingai, tarsi katės kniaukimo imitavimas. Ką gi Mau reiškia iš tikrųjų? Iš egiptiečių kalbos išvertus tai reiškia tiesiog katę.
Ši veislė gali didžiuotis ne tik žaviu pavadinimu, bet ir savo kilme – jos protėvius glostė dar senovės egiptiečiai. Jos minimos rankraščiuose, kuriems jau daugiau 3000 metų. Sakoma, kad net Saulės dievas RA buvo įgijęs šios rainos katytės pavidalą. Senovės egiptiečiai Mau garbino kaip dievybes, jos buvo saugomos įstatymo, po mirties mumifikuojamos ir garbingai palaidojamos. Palaidojamos ne bet kaip, o sarkofaguose – taip pat didingai kaip faraonai. Mau piešiniai puošė įvairius meno kūrinius, šventus religinių apeigų įrankius. Ši katė buvo laikoma šventa.
Į Europą šios katės atsikraustė palyginus neseniai - 1950 m. Jos šiame žemyne atsirado Rusijos kunigaikštienės N.Trubeckajos dėka. Ji įsigijo kelis šios veislės kačiukus ir pristatė juos Romoje vykusioje parodoje. Dar po septynių metų Egipto Mau paplito ir Amerikoje, tačiau prireikė 15 metų, kad ten jas pripažintų. Po pripažinimo Amerikos kačių augintojai stengėsi išlaikyti kuo grynesnę šių kačių veislę ir tai jiems gana gerai pavyko. Įdomu tai, kad Didžioji Britanija iki šiol nepripažįsta šios veislės.


Išvaizda
Kūno sudėjimu Egipto Mau šiek tiek panašios į Abisinijos kates. Kūnas ilgas, grakštus, bet stiprus, raumeningas, šiek tiek kresnesnis už Rytų trumpaplaukės katės. Šios katės sveria apie 2,5–5 kg. Užpakalinės kojos šiek tiek ilgesnės už priekines. Letenos mažos, ovalios. Uodega vidutinio ilgio, smailėjanti.
Kailis vidutinio ilgio, tankus, šilkinis ir blizgus. Pripažintos trys spalvos: bronzinė taškuota, sidabrinė taškuota ir juoda dūminė. Nepaisnat atspalvio, visų kailį puošia ryškios dėmelės ir dryžiai.Vienspalvis būna tik kaklas ir smakras. Dar vienas išskirtinis ženklas – M raidę primenantis raštas ant kaktos. Egiptiečiai šiame ženkle įžvelgė atbulomis ropojantį skarabiejaus vabalą. Ant uodegos žaviai išsiraitę trys stori žiedai, o pats uodegos galiukas privalo būti juodas. Žiedų yra ir ant kaklo bei krūtinės. Bent vienas jų turi būti nevientisas. Skruostus puošia linijos.
Galva yra užapvalinto trikampio formos ir neturi plokščių vietų. Snukis yra bukas ir neatsikišęs. Mau akys didelės, migdolo formos, visada žvelgiančios it būtų kažkuo susirūpinusios. Idealiomis laikomos žaliojo agrasto spalvos. Ši spalva išryškėja katei suaugus, jaunų kačiukų akys gali būti ir šviesaus gintaro atspalvio. Labai svarbi akis pabrėžianti linija, vadinama deivės makiažu. Parodos metu šis „makiažas“ vertinamas itin reikliai – linijos spalva turi derėti prie viso kailio spalvos. Tamsios linijos apibrėžia ir lūpas bei nosį.
Ausys yra didelės arba vidutinės, įstatytos aukštai, gana toli viena nuo kitos. Ausų galiukai aštrūs, gali būti su plaukų kuokšteliais.
Gyvenimo trukmė ir veislumas
Egipto Mau neturi ypatingų sveikatos problemų, tad gyvena aktyviai ir gana ilgai – apie 12-14 metų. Katei sulaukus 8-9 metų patartina kasmet tikrinti dantis, kepenų ir inkstų funkcijas.
Vidutinis vados dydis – 6 jaunikliai.


Būdas
Šios veislės katės yra itin meilios ir labai žaismingos. Jeigu norite nenustygstančios vietoje, aktyvios katės, Egipto Mau kaip tik Jums. Jums teks būti nuolatiniu jos draugu, kartu žaisti, glostyti – šios katytės labai mėgsta dėmesį ir nemėgsta būti vienos. Tad jei Jūsų dienotvarkė neleidžia skirti daug dėmesio augintiniui, būtų gerai, kad augintumėte dar vieną gyvūnėlį – Egipto Mau būtinas draugas. Tasai gyvūnėlis nebūtinai turi būti katė – Mau puikiai sutaria su visais. Svarbu žinoti, kad šios veilsės katės itin mėgsta bendrauti balsu. Ji gali leisti įvairiausius garsus – nuo melodingo kniauksėjimo iki grėsmingo riaumojimo, tačiau to nereiktų išsigąsti – Mao nelinkusi labai triukšmauti, tad kaimynai tikrai nesiskųs.
Nepaisant to, kad šios katės yra judrios, smalsios, stebinčios viską, kas tik vyksta aplinkui ir tikrai ne miegalės, visgi didžiausias jų malonumas – popiečio miegas. Egipto Mau tiesiog dievina po valgio snūstelėti. Jeigu to neleisite, katytė gali tapti irzli ir rodyti nepasitenkinimą.
Vienas didžiausių Mau charakterio pliusų yra jų protingumas ir nuovokumas. Jas galima išmokyti įvairiausių triukų. Tiesa, ši jos savybė turi dvi puses. Mau yra labai gudrios, todėl šeimininkams itin sunku atsispirti kai jos prašo gardesnio kąsnelio. Maža to, skanėstą nuo stalo jos gali tiesiog nugvelbti ir Jūs to nė nepastebėsite, nes šios katės turi greičiausią reakciją iš visų naminių gyvūnų. Be to, jos yra vienos iš nedaugelio kačių, mėgstančių pasivaikščiojimus su pavadėliu. Tokiam aktyviam gyvūnui grynas oras tiesiog būtinas.
Mau katės yra puikios šeimos narės ir puikios draugės. Jos tinka auginti ir namuose, kuriuose auga vaikas. Šiomis žaismingomis gudruolėmis tiesiog neįmanoma nesižavėti.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu