Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

NEB Nebelung

Nebelung katė, kurios vardas kildinamas iš vokiečių kalbos žodžio „Nebel“, reiškiančio „rūkas“, „migla“, yra viena iš retesnių naminių natūralių kačių veislių. Taip pat tai viena iš nedaugelio ilgaplaukių kačių, kuri yra vienos kailio spalvos – mėlynos. Sakoma, kad ši katė kilusi iš Šiaurės Rusijos. Veislės pradžia laikomi 1980 m. - manoma, kad bandyta atkurti dar karalienės Viktorijos laikais (1837 – 1901 m.) gyvavusias ilgaplaukes rusų mėlynąsias kates. Pirmieji du šios veislės atstovai buvo Zygfridas ir Brunhilda, gyvenę operos mylėtojos Koros Kob namuose Denveryje, Kolorado valstijoje, JAV. Jie čia atsirado, kai K. Kob katė atsivedė neįprastos išvaizdos katinėlius. Moteris labai jais susižavėjo ir nusprendė siekti, kad jie būtų pripažinti naujos veislės pradininkais. Veisdama Nebelung kačiukus, K. Kob daug tarėsi su Tarptautine kačių asociacija, vėliau prie šios veiklos prisidėjo ir kiti susižavėję veisėjai. Dabar ši veislė yra oficialiai pripažinta, nors vis dar labai reta.

Išvaizda
Jeigu tektų rinktis vieną būdvardį, galintį apsakyti Nebelung išvaizdą, tai būtų „ilgas“. Ilgas, grakštus kūnas, ilgas, dailus kaklas, ilgos, vikrios kojos, ilga, pūkuota uodega ir ilgas kailis. Visumoje – elegantiška, iškilmingos išvaizdos katė. Be „ilgumo“ kitas svarbus bruožas – kailio spalva. Ji būtinai turi būti mėlyna. Plaukų galiukai gali būti sidabrinio atspalvio. Būtent dėl spalvos, Nebelung daug kam primena Rusų mėlynąsias kates. Veislės standartas taip pat paremtas Rusų mėlynosios katės standarto pagrindu, bet pakeičiant jį taip, kad aprėptų ilgus plaukus. Nebelung kailis ne tik ilgas, bet ir labai švelnus, tarsi šilkinis. Uodegos kailis kur kas ilgesnis nei viso kūno, todėl ji primena dailią šluotelę. Ausis taip pat puošia ilgesnių plaukų kuokšteliai, atrodantys labai mielai ir žaismingai.
Toks pats mielas ir Nebelung nedidelis, su smailoku smakru snukelis. Šios veislės katėms būdingas naivokas, mažo kačiuko žvilgsnis. Jų akys apvalios, gyvibingos žalios spalvos. Jos paperka kiekvieną! Nosis nedidelė. Žavios ir stačios, vidutinio dydžio, su plaukų kuokšteliais ausys.
Nebelung savo išvaizda primena dailią patyrusio skulptoriaus rankų pagamintą statulėlę. Tai itin tobulos ir harmoningos išvaizdos katė.

Būdas
Nebelung yra gyvybingos, žaismingos ir energingos katės. Visgi jos nėra iš tų, su kuriomis reikia didelės kantrybės – savo energiją jos moka suvaldyti, nes yra itin sumanios bei protingos. Be to, tai itin švelnaus temperamento gyvūnai, labai prisirišantys prie savo šeimininko. Nebelung pasirenka kelis žmones ir lieka jiems ištikimos visą savo gyvenimą. O štai nepažįstamųjų šios katės privengia, nes yra atsargios.
Nebelung yra mėgstančios bendrauti, jos niekada nesuabejoja, ar šeimininkams pranešti apie nepasitenkinimą ar atvirkščiai - išreikšti patiriamą džiaugsmą. Šių kačių šūkis galėtų būti „Lai emocijos liejasi laisvai!“. Su šeimininku jos „kalbasi“ gana dažnai, nes yra ganėtinai išrankios, todėl nevengia „pasiderėti“ dėl skanesnio kąsnelio ar pan.
Visgi tą kompensuoja jos absoliutus atsidvimas šeimininkams ir besąlyginis draugiškumas. Būtent tai ir žavi žmones, auginančius Nebelung kates.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu