Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

NFO Chat de Bois Norvegian / Norvegų miškinė katė

IMG_9191.jpgKaip ir rodo pavadinimas Norvegų miškinė katė yra kilusi iš Skandinavijos. Tai sena veislė, minima dar norvegų legendose, kuriose pasakojama, kad tai – trolių katės. Manoma, kad ši veislė yra kilusi iš trumpaplaukių kačių, kurias į Skandinaviją iš Didžiosios Britanijos atvežė vikingai, ir iš ilgaplaukių, kurias atgabeno kryžiuočiai. Atvežtosios katės susimaišė su vietinėmis kaimo katėmis ir taip atsirado Norvegijos miškinės gražuolės. Daug metų šios katės gyveno laisvėje Norvegų miškuose, bet dėl savo puikių medžioklės įgūdžių, buvo žmonių paimtos į namus. Taip iki pat XX a. Norvegijos miškinės katės gyveno fermose ir medžiojo peles. Tik XX a. kačių mylėtojai pastebėjo šią veislę ir ja labai susidomėjo. Taip 1938 m. buvo įsteigtas pirmasis šios veislės kačių mylėtojų klubas. Jis stengėsi, kad ši veislė neišnyktų. Oficialiai  veislė užregistruota tik 1970 m., kai buvo išgabenta už Norevgijos ribų. Amerikoje ši veislė buvo pripažinta tik 1994 m.

Išvaizda
Tai masyvios, dydžiu beveik prilygstančios Meino meškėnams, bet elegantiškos katės. Jos savo galutinį dydį pasiekia maždaug per keturis metus, nes šios veislės atstovai gana lėtai vystosi. Jų kojos ilgos, raumeningos, tvirtos. Letenos taip pat labai gerai išsivysčiusios, stiprios – dėl to Norvegijos miškinės katės yra puikios laipiotojos. Galva taip pat gana didelė, užapvalinto trikampio formos, su tvirtais žandikauliais. Akys migdolo formos, įkypos. Spalva gali būti bet kokia nepriklasomai nuo kailio atspalvio. Ausys didelės, prie pagrindo plačios, o į galus siaurėjančios. Ausų galiukus puošia žaismingi plaukų kuokšteliai.
Kailis su tankia pavilne, pusiau ilgas, glotnus, blizgus ir nepralaidus vandeniui. Visos spalvos yra priimtinos, išskyrus šokoladinę, cinamonnę, šviesiai rudai ir alyvinę.IMG_9199.jpg

Būdas
Norvegų miškinės katės mėgsta žmones, mėgaujasi jų kompanija. Jos nemėgsta būti paliktos vienos net labai trumpą laiką ir reikalauja daug švelnumo. Šios katės labai protingos ir gali suteikti daug džiaugsmo, nes yra itin draugiškos ir žaismingos. Taip pat jos labai mėgsta bendrauti, yra šnekios. Paprastai jos miauksi tyliai, bet, jei buvo augintos namuose, kuriuose yra ir šuo, gali išvystyti gana skardų balsą. Norvegijos miškinės katės yra drąsos, tačiau, jei namuose yra ir kitas gyvūnas, ypač šuo, jos gali tapti gana droviomis. O štai žmonės jų nė kiek netrikdo – netgi atvirkščiai, jos labai mėgsta būti tarp jų. Ilgą laiką negavusios dėmesio, šios katės nesidrovi pačios jo pareikalauti. Kartais tai gali išaugti net į įkyrų šeimininko persekiojimą. Todėl jei laikote Norvegijos miškinę katę, nepamirškite su ja pabendrauti, nepalikite ilgam vienos.
Taip pat reikia įsidėmėti, kad tai – labai energingos katės. Todėl jos labai mėgsta laiką leisti lauke. Visgi puikiai jaučiasi ir namuose. Tad jeigu norite žavios, žaismingos ir protingos katės, Norvegijos miškinės – kaip tik Jums.

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu