Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

OCI Ocicat / Oksikat katės

Spotted_Chocolate_Ocicat.jpgOcicat katė stulbina savo gracingumu ir išvaizda – ji primena tikrų tikriausią laukinę katę. Laukinė išvaizda, bet ne laukinis kraujas – tai tikrai mielos naminės miauksės. Jų genuose taip pat nėra nė lašelio laukiniškumo – šios katės išveistos kergiant Siamo ir Abisinijos kates. Vėliau dar įmaišyta ir Amerikos trumpaplaukių genų, tačiau tik tų, kurios turi sidabrinį kailį – taip išgautas ir sidabrinis Ocicat kailis.
Šiaip ši veislė atsirado visiško atsitiktinumo dėka 1964 m. eksperimentės veisimo programos metu. Jos gavo atitinkamą pavadinimą – iš pradžių jos buvo vadinamos „Accicat" (angl. Accident – atsitiktinumas), vėliau pavadinimas transformavosi į ocicat – dėl šių kačių panašumo į laukinę katę ocelotą. Žymi Amerikos veisėja Virginia Daley programos metu pabandė išgauti Abisinijos katę su Siamo katės raštu – tai yra su patamsintomis galūnėmis. Tai nepavyko – visi kačiukai buvo įprasti abisinai. Moteris nenuleido rankų ir tuos kačiukus sukergė su Siamo kate – rezultatas buvo ne toks, kokio ji tikėjosi, tačiau nenuvylė – netikėtai atsirado nauja veislė – ocicat. Taip ir prasidėjo šios katės kelias į pripažinimą. Jo sulaukė gana greitai – 1966 m. ocicat pripažino CFA (Cat Fanciers Association), o 1987 m. jos sulaukė visiško pripažinimo ir teisės varžytis kačių parodose.

Išvaizda
Tai itin egzotiškos išvaizdos katės, primenančios laukinius savo giminaičius – leopardus, gepardus, ocelotus. Taigi svarbiausias jų išskirtinumas – dėmėtas kailis. Jis yra trumpas, glotnus, satino struktūros ir itin tviskus. Oksikat katės veisiamos daugelio spalvų. Svarbiausia, kad tiek spalva, tiek dėmelės būtų aiškios, ryškios. Tik snukis ir pilvas turi būti blyškesnio atspalvio nei visas kūnas, o uodegos galiukas, atvirkščiai, yra tamsiausia kūno dalis. Uodegos galiuko spalva ir nulemia, kokios spalvos pati katė. Kiekvienas ocicat katės plaukas yra kelių skirtingų spalvų. Kai tamsios spalvos susilieja į vieną, suformuoja dėmę. Akių apvadai būna tamsiausios kailio dalies spalvos, apsupti šviesiausios kailio dalies spalvos plotais ir dėl to atrodo, kad katė darosi makiažą. Ant kaktos išskirtiniai dryžiai, suformuojantys M raidę. Uodegą puošia tamsesni žiedai, o pats galiukas, kaip ir buvo minėtas, yra tamsiausia kūno dalis.
Į laukinę katę ocicat panaši ne tik dėl savo kailio, bet ir dėl gracingos, lengvos eisenos. Visas jų kūnas yra labai elegantiškas. Tai - vidutinio dydžio katės. Jos nėra stambios, tačiau raumeningos ir labai tvirtos. Krūtinė plati ir gili. Užpakalinė kūno dalis šiek tiek aukščiau nei priekis ir sudaro medžiojančios katės įspūdį. Kojos galingos ir raumeningos, vidutinio ilgio su ovalios formos letenomis. Uodega yra ilga, nuo pagrindo auga lygiai ir neplatėja.
Ocicat galva yra trikampio formos, ilgoka ir šiek tiek išlinkusi tarp snukio ir skruostų. Tarp nosies kupros ir antakių yra ryškus, tačiau švelnus pakilimas. Snukis yra platus ir aiškiai apibrėžtas, o žandikauliai šiek tiek kampuoti. Smakras gilus ir aiškiai apibrėžtas, o sukandimas platus ir lygus.
 

Būdas
Nors Ocicat katės buvo išveistos taip, kad atrodytų lyg laukinės, bet jų charakteris visiškai nelaukinis. Jos labai protingos ir žaismingos, smalsios ir draugiškos, neagresyvios. Jos, kaip ir daugelis aktyvių kačių, mėgsta būti kompanijoje, tačiau jei šeimininkai visą dieną yra darbe, kita Ocicat veislės katė galėtų būti geriausia žaidimų draugė. Ocicat katės lengvai prisitaiko prie aplinkos ir, jei sode žaisti nesaugu, jos mielai mėgaujasi namų sporto kompleksu, kurį sudaro laiptai ir draskymui skirti įrenginiai.
Norite laukinės katės su šilkiniu charakteriu? Rinkitės ocicat.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu