PBS Pixie-Bob Shorthair
1985 metų pavasarį amerikietė Carol Ann Brewer nusipirko dėmėtą kačiuką. Moterį sužavėjo ne tik gyvūnėlio kailio raštas, bet ir trumpa uodega. Todėl 1986 metų sausį ji įsigijo dar vieną tokį katiną. Tiksliau, išgelbėjo jį nuo mirties, nes rado klajojantį šalia Kaskadinių kalnų grandinės (Vašingtono valstija). Nors katinas buvo išalkęs, badavęs jau kelias dienas ar net savaites, visgi pribloškė savo dydžiu. Jis svėrė apie 7 kg ir siekė moters kelius. Taigi, rastasis katinas buvo tikras milžinas. Vėliau paaiškėjo, kad jis turėjo kilmingus veislinius protėvius. Priglaustasis trumpauodegis katinas susiporavo su laukinės išvaizdos kaiminystėje gyvenusia ruda kate. Taip 1986 m. pasaulį išvydo pirmoji trumpauodegio vada. C. A. Brewer iš vados pasiliko vieną kačiuką ir pavadino jį Pixie. Po metų ji su šiuo gyvūnėliu pradėjo veisimo programą. Per kitus dvejus metus moteris tame pačiame regione – prie Kaskadinių kalnų – atrado dar 23 tokius trumpauodegius katinus. Manoma, kad šios kalnų trupauodegės yra paprastų naminių kačių ir bobteilų palikuonys. C.A. Brewer norėdama išsaugoti šią naują veislę ir ją užregistruoti susivienijo su kitais veisėjais. Visi kartu kūrė šiandieninių Pixie bob pagrindą ir standartus. Jiems pavyko – 1993 m. TICA užregistravo šią veislę ir leido dalyvauti parodose.
Europą Pixie bob išvydo tik 2001 m., kai prancūzė Nathalie Bent nusipirko šios veislės porelę. Vėliau jos paplito ir kitose Europos dalyse – Didžiojoje Britanijoje, Skandinavijoje, Centrinėje Europoje. Visgi ši veislė ir šiomis dienomis dar gana reta. 2008 metais Europoje jų gyveno apie 1000.
Išvaizda
Pixie bob primena Šiaurės Amerikos bobteilus. Tai – didelės katės – patinai gali sverti apie 8 kg, patelės kiek mažiau – apie 6 kg. Jos turi išskirtinę, laukinę išvaizdą: raumeningas tvirtas kūnas, ilgos kojos, tankus kailis, išmargintas dėmelėm. Kailis gali būti tiek ilgas, tiek trumpas. Parodose gali dalyvauti tik rudo dėmėto kailio Pixie bob‘ai. Ypač žavios šių kačių ausytės – jos atrodo visiškai taip pat kaip lūšies. Galva yra užapvalinto trikampio formos, vidutinio dydžio. Akys gali būti arba auksinės spalvos, arba agrasto žalumo. Tiesa, mažų kačiukų akys būna mėlynos ir tik paskui įgauna tikrąją spalvą. Dar vienas šios veislės išskirtinumas yra tas, kad jos gali turėti daugiau nei įprasta pirštų – ant priekinių letenų gali būti net iki 7 pirštų, o štai ant galutinių letenėlių – tik po keturis. Žinoma, nevalia pamiršti ir išskirtinės uodegos. Ji daug trumpesnė nei kitų kačių – vos apie 5-10 cm. Ilgaplaukių uodegėlė primena bumbuliuką ar triušio uodegėlę. Taigi Pixie bob yra išties gana išskirtinės išvazdos ir dėl to sužavi ne vieną kačių mylėtoją.
Būdas
Tai labai aktyvios, drąsios, bendraujančios katės. Jų augintojai tvirtina, kad Pixie bob išsiskiria ir savo protingumu. Šias kates galima išmokyti įvairių komandų ir triukų. Savo ištikimumu šeimininkui ir prieraišumu jos netgi primena šunis. Pixie bob dievina būti glostomos ar nešiojamos ant rankų – joms nieko už tai nėra maloniau. Tik nepagalvokite, kad tai įkyrios katės – jos puikiai moka pabūti ir vienos. Visgi jei kažkur keliaujate, nebūtina katės palikti vienos – ji gali būti puikus palydovas. Pixie bob ne tik moka vaikščioti su pavadėliu, bet ir gali būti gabenamos į ilgensę kelionę, nes lengvai prisitaiko prie besikeičiančios aplinkos. Be to, tai labai tylios katės, tad kartais galite ir pamiršti, kad namuose kažkur dar vaikšto ir gyvūnas.
Pixie bob puikiai sutaria ne tik su mažais vaikais, bet ir su kitais gyvūnais – netgi šunimi. Šios katės nesibaimina net nepažįstamųjų – jei tik jis ją paglostys, bus įtrauktas į draugų ratą. Susidraugauti su šios veislės kate nesudėtinga, tad jei norite mielo ir ištikimo gyvūno – Pixie bob kaip tik tinkamas Jums.