Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

RAG Ragdoll / Regdolai arba Skudurinės lelės

q.JPGIšgirdę žodį „sRagdoll_Blue_Colourpoint.jpgkudurinė lėlė“ turbūt įsivaizduojame žaislą. Visgi šiuo terminu vadinam ir katės veislė (kitaip dar ragdolai – angl. Ragdoll - skudurinė lėlė). Kodėl gi skudurinukės? Ogi todėl, kad ant šeimininkų rankų jos suglemba kaip kuo tikriausios skudurinės lėlės! Jos taip atsipalaiduoja ne dėl kažkokios keistos genetikos, o paprasčiausiai todėl, kad beprotiškai pasitiki žmonėmis. Skudurinukės – vienos iš meiliausių ir ramiausių kačių. Be to, jos labai kantrios, nuolankios, ramiai iškenčia skriaudas ir greitai atleidžia. Skudurinukės – tarsi maži pūkuoti angeliukai.
Tai - dar gana jauna veislė, išrasta vos prieš 50 m. Visgi jos jau spėjo išpopuliarėti ir pelnyti gerą vardą - ne tik dėl gražios išvaizdos, bet ir dėl puikaus charakterio. Šios nusotabios katės gimtinė - Jungtinės Amerikos valstijos. Jos „tėveliais“ buvo Siamo katinas ir baltut baltutėlė Persijos katė. Jie susilaukė puikių ilgaplaukių ir baltų it ką tik iškritęs sniegas mažylių. Po pusės metų katinėlių kailiukas ėmė keistis - snukutis, uodega ir kojytės patamsėjo, tačiau uodegos galiukas taip ir liko baltas, o letenėlės pasipuošė baltomis kojinytėmis.

Išvaizda
Skudurinukė - elegantiška mėlynakė gražuolė. Nors yra labai meili ir paklusni, išvaizda byloja ką kitą - tai didelė, netgi viena iš didžiausių naminių kačių. Jos kūnas tvirtas, raumeningas, tokios pat ir kojos. Patelės gali sverti nuo 3,6 iki 6,8 kg, o patinai nuo 5,5 iki 9 kg ar netgi daugiau. Galva vidutinio dydžio, į apačią smailėjanti. Ausys vidutinio dydžio, su žaismingai atrodančiais plaukų kuokšteliais galuose. Itin žavios ir skudurinukių akys - jos apvalios, didelės ir dangiškai mėlynos. Jos snukutį daro labai gyvą ir išraiškingą. Spalvą dar labiau išryškina  kontrastas su tamsesniu snukučio kailiu.
Kailis yra pusiau ilgas, šilkinės tekstūros, ištaikingas ir labai malonus glostyti. Priimtini 6 kailio atspalviai: pilkšvai mėlynas, šokoladinis, ugninis ir šiek tiek švelnesni tų pačių spalvų variantai - melsvas, kreminis ir alyvinis. Snukutis ir ausys pasipuošusios tamsesniais atspalviais - primena siamo kates. Priimtinas ir vėžlinis raštas. Maži kačiukai visi būna balti ir tik paskui įgauna tikrąją savo spalvą - kartais jiems reikia sulaukti net 3-4 m. amžiaus.

Būdas
Tai itin ramios ir geros katės. Jų būdas primena angeliuko. Ji labai prisiriša prie šeimininko ir gyvenamosios vietos. Ji puikiai sutaria ir su vaikais, ir su kitais gyvūnais. Visiškai nereikia baimintis, kad skudurinukė užpykusi drėkstels į ranką ar kitam gyvūnėliui į nosį. Tai visiškai ne pagal jų charakterį. Ši katė viską iškenčia tyliai - pakenčia net įkyrias ir ne visada švelnias pyplių glamones ir žaidimus. Visgi ši skudurinukės savybė gali ir pakišti jai koją - ji visiškai nesugeba apsiginti. Todėl šeimininkai privalo ją saugoti ir akylai prižiūrėti, nes ši katė gali greitai nukentėti nuo kokio nors pikto kaimynų augintinio ar neklaužadų vaikų. Be to, įskaudinta skudurinukė nerodys nepasitenkinimo - tiesiog nulįs į kokį kampą ir tyliai iškentės skriaudą. Tai - labai jautrios sielos gyvūnėliai.
Visgi nemanykite, kad skudurinukė elgiasi kaip tikra pliušinukė ir tik ramiai guli ant sofos. Ji nėra tinginė, netgi atvirkščiai - šios veislės katės labai mėgsta stebėti aplinką, sekti, kas kur vyksta. Todėl nenustebkite, jei ji vis netikėtai išnirs šalia Jūsų. Tiesa, skudurinukės nėra tokios energingos ir pašėlusios kaip rytietiškos katės, tačiau nuobodu su Jomis tikrai nebus.
Skudurinukė - graži it vasaros dangaus debesėlis ir miela it angelėlis.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu