Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

RUS Russian Blue / Rusų melsvoji katė

Rusu_melsvoji.JPGPasakojama, kad anglai jūreiviai 1860 m. iš Archangelsko parsivežė keletą neįprastos spalvos kačių.
Anglijos kačių augintojai pastebėjo skirtumus tarp šios melsvos katės ir vietinių - britų melsvųjų: ilgą, grakštų stuomenį, mažą galvą, tiesią nosį ir kaktą. Bet pirmiausia į akis krinta gražus pilkai melsvas, trumpas ir švelnus kailis.
Yra daug kitų versijų, kaip ši katė pateko į Angliją. Esą ją Jakaterina II padovanojusi Anglijos karališkajai šeimai.

Melsvos trumpaplaukės katės buvo žinomos ir kitose pasaulio vietose, kur jas vadinta visaip  - ispanų, Maltos, Amerikos katėm.
1912 m. melsvos trumpaplaukės katės buvo suskirstytos į 2 grupes: “melsvų britų kačių tipo” ir “melsvų užsienio kačių tipo”. 1940 m. į rusų melsvųjų kraują įsiliejo Siamo kačių kraujo, jos tapo smulkesnės.
Svarbiausias veislės požymis - kailio kokybė, jo faktūra. Plaukas švelniai melsvo tono su sidabro atspalviu. Nuo kitų veislių šios katės skiriasi tuo, kad jų plaukas ir poplaukis yra vienodo ilgio, todėl kailis atrodo kaip pliušas. Suaugusių kačių kailis neturi būti nė kiek rainas.
Kaklas ilgas, tiesus. Uodega poilgė, smailiu galu. Kojos ilgos ir gražios. Galva trumpa, pleišto pavidalo, nosis tiesi, kakta aukšta, plokščia.
“Ūsų pagalvėlės” labai ryškios. Ausys didelės ir gana smailios, stačios. Ausų oda rausva, plona su keletu plaukelių vidinėje pusėje. Akys gyvos, didelės, nutolusios viena nuo kitos, migdolo pavidalo, žalios.
Trūkumai - baltos dėmės, rainumas, keturkampė ar apvali galva, apskritos akys, gelsvas jų atspalvis, Siamo tipo sudėjimas, pašaknėje pernelyg stora uodega.

Sakoma, kad rusų melsvoji katė uždara ir užsispyrusi. Tačiau ji nedraugiška tik su svetimais žmonėmis. Katė dažnaiusiai pasirenka bendrauti tik vieną žmogų. Jis turi būti švelnus ir atsargus. Savo palankumą šeimininkui išreiškia glaustydamasi apie kojas, stiebdamasi užpakalinėmis galūnėmis, priekinėmis vos liesdama šeimininką. Katei netrūksta emocionalumo, ji murkia ir leidžiasi glostoma. Rusų melsvosios katės itin nemėgsta triukšmo. Turi stiprų medžioklės instinktą. Kambaryje nuo šios katės nepasislėps nė viena musė, nė vienas uodas, ką jau kalbėti apie pelę. Bet kuriai kitai katei nusibostų taip ilgai tupėti “suakmenėjusiai” vienoje vietoje ir laukti, kol išlįs “grobis”. Čia ji parodo savo šiaurietišką šaltumą ir ištvermę. Nuostabiai šuoliuoja - akimirka, ir ji jau medyje.

IMG_4665.JPGTačiau kai kuriems iš šių teiginių galėtų paprieštarauti melsvųjų kačių veislyno “Žydrasis Sirijus” veisėja Rasa Viliušienė. Ji sako, kad jos veislyno katės anaiptol nėra nedraugiškos su svetimais žmonėmis, dažniausiai jos pripranta prie visų šeimos narių ir net atėjus svečiams tuoj pat susidraugauja. Katės nebijo triukšmo, o kai kurios netgi mėgaujasi muzikos garsais, miega ant veikiančio televizoriaus ar kompiuterio. Taip pat jos puikiai sutaria su kitais namų augintiniais (šunimis, papūgėlėmis, šinšilomis ir t. t.). Šios katės mielai bendrauja su šeimininkais, jos nesislepia, atsiliepia pakviestos vardu. Noriai keliauja ir dalyvauja parodose.
2000 m. Kaune įsikūręs ir šiuo metu aktyviai dalyvaujantis klubo veikloje rusų melsvųjų kačių veislynas „Žydrasis Sirijus“ galėtų pasigirti puikiais savo kačių pasiekimais. Šio veislyno katės nuolat dalyvauja ne tik visose Lietuvoje vykstančiose kačių parodose, bet ir aplanko kaimyninių valstybių parodas, kur savo išvaizda ir puikiais charakterio bruožais nenusileidžia suomių, estų, latvių, lenkų veisėjų katėms. „Žydrojo Sirijaus“ katės savo grupėse nuolat gauna geriausius įvertinimus. Kastratų klasėje dalyvaujantis katinėlis Zachar‘as 2005 metais 6 kartus tapo tarptautiniu parodų nugalėtoju, o brolis Zladej‘us penkiose parodose tapo geriausiu savo grupėje. Dideles viltis veisėja sieja su jauna, bet jau perspektyvia katyte Blestiaščeje Serebro, 2005 vasarą Taline vykusioje tarptautinėje parodoje, sutraukusioje ypač didelį dalyvių skaičių, įvertinta kaip geriausia parodos jauna katyte. Tai tik paskutinieji pasiekimai, o jų per veislyno gyvavimo laiką buvo pasiekta tikrai nemažai. Taip pat verta paminėti, kad veisėjos aktyvumo dėka šio veislyno katės išpopuliarėjo Lietuvoje ir už jos ribų. Parodose dalyvaujančių rusų melsvųjų kačių skaičius per paskutiniuosius penkerius metus padidėjo trigubai, parodų lankytojai noriai įsigyja šio veislyno kates, jos išvežamos gyventi ir į Latviją, Lenkiją, Ameriką, Rusiją. Veislyne gimusios katės pasižymi puikiu temperamentu.
Veisėjos Rasos nuomone, rusų melsvoji katė – puikus pasirinkimas kačių mylėtojams. Šis gyvūnas nereikalauja daug priežiūros ir tampa tikru šeimos nariu.

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu