Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

SFL Scottish Fold Longhair

Škotų nulėpausės istorija prasideda 1961 metais, kai piemuo ūkyje pastebėjo baltą katytę nulinkusiomis ausimis. Ši katė, praminta Siuzi labai priminė pūkuotą pelėdą. Piemuo ja susižavėjo ir priglaudė savo namuose. Po kiek laiko Siuzi atsivedė kačiukų - du iš jų taip pat buvo žavūs nulėpausiai. Vieną jų priglaudė kaimynas kačių mylėtojas Viljamas Rosas. Jis pasirūpino, kad nulėpausiai būtų užregistruoti kaip nauja veislė. Tai nutiko 1966 metais - juos pripažino GCCF. Tada prasidėjo aktyvi veisimo programa.

Išvaizda
Škotų nulėpausės apvalaus vidutinio sudėjimo katės: jų apvali galva, apvalios akys, apvalus kūnas, apvalios pėdutės. Nosis nedidelė, priplota, deranti prie „žaislinio“ snukelio. Tai trumpaplaukės arba ilgaplaukės katės. Kailis tankus ir gali būti beveik visų atspalvių, neleidžiamas tik kreminis atspalvis ar dvisplavis kailis. Akių spalva priklauso nuo kailio spalvos.
Žinoma, labai svarbi ir išskirtinė jų savybė - nulėpusios ausys. Reiktų žinoti, kad kačiukai gimsta tiesiomis ausimis, jos nulinksta tik maždaug po trijų savaičių, o kai kurie kačiukai taip ir lieka stačiomis ausimis. Nulėpusios ausys yra natūrali atsitiktinė genų mutacija.

Būdas
Miela ne tik šių kačių išvaizdą, bet ir būdas. Škotų nulėpausės yra labai meilios ir taikios, mėgstančios žmogaus draugiją katės. Jos tiesiog mėgaujasi paprastu buvimu šalia. Šios katės labai mėgsta žaisti, todėl puikiai tinka aktyviems žmonėms, galintiems skirti nemažai laiko augintiniui. Škotų nulėpausės yra ne visai įprastos katės, nes jos labai mėgsta vandenį ir žaidimus su juo. Visgi nepagalvokite, kad tai perdėtai energingos ar labai landžios katės. Atvirkščiai, škotų nulėpausės yra pakankamai ramios ir tylios, tad tinka šeimoms su vaikais ar pradedantiems kačių augintojams. Sutarti su šia murkle visai paprasta, nes jos lengvai prisitaiko prie įvairių gyvenimo sąlygų.
Ne veltui škotų nulėpausės patenka į mėsgtamiausių kačių dvidešimtuką.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu