Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

SIA Siamese / Siamo katės

siamo_002.jpgSakoma, kad Siamo katės neįmanoma su kuo nors sumaišyti. Ji turi tiek išskirtinią išvaizdą, tiek ir savitą charakterį. Tai - senovės Rytų veilsė, minima dar XVI a., kilusi iš Tailando (iki 1949 metų - Siamas). Ten jos buvo laikomos šventomis, todėl augintos šventyklose. Apie jas rašoma net rankraščiuose, pavadintuose "Tamra Maew" („Kačių eilės“).
Į Ameriką Siamo katė atkeliavo kaip dovana. Tai įvyko 1878 metais. Ji pateko išties į garbingas rankas - ją padovanojo prezidentui Rutherford‘ui B. Hayes‘ui.
Pirmoji Europos šalis, kurioje atsirado Siamo katės, yra Anglija. Čia šios veislės katės pasirodė 1884 metais taip pat kaip dovana. Jų porą atsivežė britų konsulas Edward‘as Blencowe‘as Gould‘as. Atsivežtosios katės - Pho ir Mia - buvo dovana seseriai. 1885 m. Pho ir Mia susilaukė trijų kačiukų - Duen Ngai, Kalohom ir Khromata. Kačiukai kartu su tėvais dalyvavo Londone renktoje parodoje ir dėl savo unikalios išvaizdos sulaukė daug susidomėjimo. Deja, greitai po šio įvykio kačiukai nugaišo - priežastis liko neaiški.
1886 m. į Angliją buvo importuota dar viena Siamo kačių pora. Jas atvežė ponas Vyvyan‘as su seserimi. Šios katės taip pat sulaukė susidomėjimo ir susižavėjimo. Jas pastebėjo ir kačių veisėjai. Jie panoro pradėti veisti šias kates ir vėliau jas užregistruoti. Todėl jie atsivežė dar 11 Siamo veislės kačių ir pradėjo veisimo programą.
1950-1960 metais Siamo kačių populiarumas itin išaugo. Visi labai žavėjosi jų grakščia išvaizda ir išskirtiniu, „stipriu“ charakteriu. Veisėjai bandė išgauti dar grakštesnį, ilgesnį šių kačių kūną, bandė siaurinti galvą, ilginti kojas, uodegą, kuri tapo dar plonesnė nei originalios veislės kačių. Taip Siamo katės pakeitė išvaizdą (naujosios pavadintos Thai) ir senųjų, originaliųjų savininkai suprato, kad jos jau nebeatitinka šiuolaikinių standartų ir negali dalyvauti parodose. Taip 1980 metais kačių parodose jau nebeliko originalios išvaizdos Siamo kačių. Visgi Anglijoje keli veisėjai ir toliau augino ir registravo pirminės išvaizdos kates ir jas registravo. Jų dėka šiandien turime du tipus Siamo kačių - šiuolaikines parodines (Thai) ir originalios išvaizdos. Tiesa, abiejų tipų kačių protėviai yra tie patys.

Išvaizda
Siamo katė - tai paslaptingas mėlynų akių žvilgsnis ir ilgas grakštus kūnas. Taip pat vienas svarbiausių šių kačių bruožas yra akromelanizmas - žymės ant snukučio, ausų, galūnių ir uodegos. Dažniausiai šios žymės būna rudos, tačiau šiaip gali būti net skirtingų 18 atspalvių. Tiesa, dauguma mano, kad ši žavi snukučio „kaukė“ būdinga tik Siamo katėms, visgi ją turi dar 15 veislių katės, kurios su Siamo katėmis neturi nieko bendra.
Siamo kačių kailis turi būti labai švelnus it šilkinis, trumputis ir minkštas. Šios katės bemaž neturi poplaukio. Kačiukai gimsta balti, o dėmės išryškėja vėliau. Tikroji spalva nusistovi tik gvūnui sulaukus 3 metų. Dažniausiai pasitaikančios Siamo kačių žymių spalvos yra tamsiai ruda, šokolado, melsva ir alyvų, bet rausva ir kreminė irgi labai populiarios. Naujausios yra cinamono ir stirnos kailio spalvos, taip pat plinta sidabriškai dryžos, trispalvės ir dvispalvės.
Siamo kačių kūnas, kaip ir būdinga visoms Rytų katėms, yra lieknas, grakštus ir ilgas. Tai - labai lankstūs gyvūnai. Tiesa, visgi šis laibas kūnas yra gana raumeningas, bet negali būti masyvus, stambus. DSCF0063.jpgUžpakalinės kojos, kaip ir visų laukinių kačių šeimos narių, turi būti ilgesnės už priekines, ilgos ir plonos. Pėdutės nedidelės, ovalios. Ilga ir plona ir uodega. Galva pleištiška. Snukutis ir didžiulės ausys turi sudaryti lygiakraštį trikampį. Nosis ilga, išraiškinga. Siamo kačių akys migdolo pavidalo, kiek įkypos, ryškiai mėlynos. Taigi Siamo katės - labai elegantiški gyvūnai.

Būdas
Dauguma mano, kad Siamo katės yra labai piktos, agresyvios ir visiškai nesukalbamos. Ši nuomonė absoliučiai klaidinga! Šių kačių augintojai sako, kad tai patys švelniausi, patys meiliausi, nekaprizingi, dėmesingi ir ramūs su savigarbos jausmu padarai. Siamo katės labai mėgsta būti dėmesio centre - glostymas ir glamonės joms nepabosta ištisas valandas. Tai idealus kambarinis gyvulėlis žmogui, kuriam reikia draugijos. Šios katės puikiai sutaria net su šunimis ar kitomis katėmis. Žodžiu, joms svarbu, kad būtų su kuo bendrauti. Nesulaukusios dėmesio, jos gali imti jo reikalauti. Tai daro įvairiais būdais - „kalba“ su šeimininku, sekioja jį, trinasi apie kojas. Jos tikrai žino, kaip gauti tai, ko nori - Siamo katės yra labai protingos ir tvirto būdo.
Tad, jei nebijote reiklaus charakterio ir norite kilmingos ir itin meilios katės, kurios priežiūrai nereikės skirti daug laiko, Siamo katė gali būti pati tinkamiausia.

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu