Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

SIN Singapura

Šviesiosios Singapūro katės – tai Singapūre paplitusios naminės katės, vaikščiojančios sostinės gatvėmis. Amerikiečių turistai Tommy ir Hal Meadows šias kates pastebėjo 1974 m. Kitais metais jie pirmieji importavo šią veislę į Kaliforniją. Minėti turistai įsigijo tris kates -Tess, Tickle ir Puss - kurios oficialiai buvo parodytos 1976 m. T.  ir S. Svenson buvo aistringi šios veislės šalininkai. 1980 metais jau daugiau Singapūro kačių buvo pervežta į Jungtines Amerikos Valstijas. T.I.C.A. ir C.F.A. pripažino šias veisles atitinkamai 1984 ir 1988 m. Nors Singapūro katės veislė buvo vystoma Jungtinėse Amerikos Valstijose, vis dėlto čia šios katės nėra labai populiarios.

Išvaizda
Maža, apvali galva. Snukutis trumpas, platus. Nosis nežymiai išgaubta. Smakras gerai išvystytas, suapvalintas. Ryškūs ūsai.
Ausys didelės, ties galva plačios, į galą smailėjančios. Ausys viena nuo kitos nemažu atstutmu. Ausys apaugusios sodrios spalvos žvilgančiu kailiuku.
Didelės, migdolo formos akys pabrėžtos tamsių kontūrų. Akių spalva gali būti: žalia, aukso arba vario. Singapūro katėms mėlynos spalvos akys yra neleistinos.
Kūnas mažas arba vidutinio didumo, kompaktiškas, vidutiniškai kresnas. Kūnas puikios struktūros, raumeningas. Krūtinės ląsta suapvalinta, nugara šiek tiek išgaubta.
Kojos raumeningos, tačiau trapių kaulų. Mažos, ovalios pėdutės.
Vidutinio ilgumo, pakankamai plona uodega. Uodega į galą smailėja labai nežymiai, užsibaigia buku uodegos galiuku.
Singapūro katės kailis gali turėti 4 arba daugiau dryžių, tamsiai rudos ir dramblio kaulo spalvos, išskyrus pilvos sritį, ties gerkle ir vidines kojų puses, kur kailis yra vienspalvis dramblio kaulo spalvos. Pats ryškiausias Singapūro katės standarto požymis – tai ant gyvūno kaktos pakankamai ryški iš kailio susiformavusi „M“ raidė. Kailis išilgai stuburo ir per visą uodegą iki jos galo yra tamsios spalvos.
Kailis plonas, labai trumpas, prigludęs prie kūno.

Būdas
Singapūro katė yra protinga, atsargi, linkusi bendrauti, prieraiši ir meili. Ji yra pakankamai jautri, jai patinka būti glostomai. Ji taip myli savo šeimininką, kad visur sekioja paskui jį. Šios veislės katės netgi kartu žiūri televizorių - jos aptogiai įsitaiso ant šeimininko kelių ar net pečių ir mėgaujasi buvimu drauge. Singapūro katė turi švelnų balsą, tad jeigu ir sugalvoja dėmesio pareikaluti „šnekant“ su šeimininku, tai tikrai neerzina.
Labai įdomu tai, kad Singapūro katės mėgsta beždžioniauti, t.y, jos greitai pastebi mėgstamiausius šeimininko užsiėmimus ir pradeda juos mėgdžioti. Tai tampa pramoga ne tik katei, bet ir pačiam šeimininkui. Stebėjimui šios katės paprastai pasirenka kokią nors aukštesnę vietą - sekimas, kas vyksta namuose, yra viena mėgstamiausių jų veiklų. Tai - be galo smalsi katė, nesidrovinti savo nosytės kyštelėti net į šeimininko stalčių.
Tad jeigu nesibaiminate savo namuose turėti žaismingą šnipę, rinkitės Singapūro katę - ji Jus mylės taip, kaip niekas kitas.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu