Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

SNO Snow shoe / Sniego letenėlė

Daugelis pamatę šią katę mano, kad tai yra Siamo katė. Ji išvesta 1960 m. Dorothy Hinds Daugherty dėka Jungtinėse Amerikos Valstijose, Filadelfijoje, sumišrinus Siamo kates su dvispalvėmis trumpaplaukėmis katėmis. Nuo Siamo kačių Sniego letenėlės skiriasi tuo, kad ant snukučio, priekinių ir užpakalinių letenėlių turi baltas kaip sniegas žymes. Būtent dėl to jos taip ir pavadintos. 1993 metais šią veislę pripažino TICA. Vėliau Sniego letenėlės užregistravo ir ACFA, CFF, ACA, FIFe. CFA veislės vis dar nepripažino.

Išvaizda
Sniego letenėlės, kaip jau ir buvo minėta, labai panašios į Siamo kates. Kailis trumpas ir glotnus. Išskirtiniausias ir žaviausias dalykas jų išvaizdoje - kailio raštas. Jis skirtingai nuo Siamo kačių yra ne tamsus, bet šviesus - Sniego letenėlės tarsi užsidėjusios baltas kojinaites. Ant snukučio, apie akis yra tamsios dėmės, todėl atrodo, kad katė yra užsidėjusi akinius ar domino. Tai snukutį daro labai mielą ir žavų. Be to, tamsesnis kailis apie akis išryškina jų dangišką melsvumą.
Šiaip tai nestambios, vidutinio sudėjimo, tačiau raumeningos katės. Kūnas proporcingas, nėra jokių ekstremalių nukrypimų, tik šiek tiek ilgokas. Kojos taip pat ilgokos, letenėlės apvalios, didokos. Uodega plona, smailiu galu. Galva nedidelė, pleišto, o galbūt netgi lygiakraščio trikampio formos. Akys vidutinio dydžio, ovalios. Ausys didelės, plačios. Nosis poilgė.

Būdas
Sniego letenėlės labai judrios, gyvybingos ir žaismingos. Šios katės labai mėgsta bendrauti, „šnekėti“ su šeimininku - jų balsas labai malonus, švenlus. Mielumą ir draugiškumą jos perėmė iš Amerikos trumpaplaukių. Iš Siamo kačių jos „paveldėjo“ protingumą - tai išties gudrūs ir sumanūs gyvūnai, galintys išmokti įvairių triukų.
Sniego letenėlės puikiai sutaria ir su kitais gyvūnais, mėgsta su jais žaisti ar tiesiog kartu šildytis saulutėje. Tiesa, kartais ji gali ir trumpam „dingti“ - nulįsti kur nors pabūti viena. Jų augintojai juokauja, kad šios katės yra filosofės - mėgsta tyliai ir ramiai apmąstyti dienos nuotykius.
Sniego letenėlės yra puikūs augintiniai ir prieraišūs draugai, tačiau Lietuvoje jos dar labai retos. Todėl jei nuspręsite vieną jų įsigyti, Jums gali tekti šiek tiek pavargti, bet tai - tikrai verta. Namuose turėsite žavią angeliškos išvaizdos ir tokio pat mielo charakterio augintinę.

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu