Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

SOK Sokoke / Sokoke katės

Sokoke originalus pavadinimas buvo Khadzonzos. Tokį pavadinimą veislei buvo davusi vietinė Giriama gentis (Afrika). "Khadzonzo" reiškia „atrodantis kaip medžio žievė“. Pamačius Sokoke katę tampa gana akivaizdu, kodėl veislė gavo tokį pavadinimą – šių kačių kailis modifikuoto rainumo, šiek tiek primenantis Bengalijos kačių (laukinės katės išvaizda) ir labai gerai prisitaiko prie laukinės gamtos, susilieja su medžių kamienais.
Sokoke katės atrastos 1987 m. Arabuko-Sokoke miške, esančiame Kenijos pakrantėje. Jas atrado Jeni Slater. Jo draugė Gloria Moeldrop kelias iš šių kačių parsivežė į Daniją ir pradėjo veisti. 1990 m. buvo parsigabenta dar daugiau Sokoke, kad veislės genofondas būtų sustiprintas. Pirmą kartą veislė pristatyta 1984 m. Kopenhagoje. FIFe ją pripažino 1993 m. Tada šioms katėms ir buvo suteiktas toks pavadinimas (anksčiau vadintos Khadzonzos). Kiek vėliau Sokoke pripažino ir TICA (The International Cat Association).
Būta šiokių tokių svarstymų ir diskusijų, ar Sokoke yra naminės, ar laukinės prijaukintos katės. Prieita išvados, kad šios katės priklauso Azijos naminių kačių grupei, nors turi ir Arabijos kraštų laukinių kačių genetikos.
 

Išvaizda
Galva. Forma – ant kaukolės viršaus beveik plokščia pleišto formos, palyginus su kūnu, maža. Nosis – vidutinio ilgio, tiesi, trumpas kreivas nosies tiltelis, plati su stačiu nosies galiuku. Skruostikauliai – gerai išsivystę, aukštoj padėty. Ūsai – aiškiai matomi. Smakras – stiprus ir platus, vienoje linijoje su nosies galiuku.
Ausys. Forma – vidutinio ilgio, platėjančios nuo pagrindo, galiukai nežymiai apvalėjantys, ant jų pageidautini plaukų kuokšteliai. Padėtis – vidutiniame aukštyje, tarp ausų turi toks tarpas kaip vienos ausies plotis.
Akys. Forma – didelės, nutolusios viena nuo kitos, pakrypusios link nosies, daugmaž migdolo formos. Spalva – žvilgančios, išraiškingos, nuo gintarinės iki šviesiai žalios, išorinės akies linijos spalva tokia pat kaip ir viso kailio.
Kūnas. Struktūra – vidutinio ilgio, lieknas, raumeningas, stipriais kaulais, atsikišusia krūtine.
Kojos. Ilgos ir lieknos, tačiau raumeningos. Užpakalinės ilgesnės už priekines. Letenos ovalios.
Uodega vidutinio ilgumo, siaurėjanti.
Kailis. Struktūra – trumpas, prigludęs, blizgus, su labai mažai arba visai be pavilnės. Spalva – ruda su gintariniais atspalviais. Rašats - dėmėtai rainas. Nosies oda – plotelis raudonas, išorė tokia pat kaip ir kailio spalva. Letenos – juodos ar seal.
Trūkumai. Galva – rytietiško tipo, aiškus „stopas“. Kaklas – trumpas ir storas. Kūnas – žemas ir kresnas, elegancijos trūkumas.

Būdas
Sokoke labai aktyvios, mėgstančios visur laipioti katės. Taip pat jos garsėja kaip „šnekutės“ – Sokoke labai mėgsta bendrauti su žmonėmis. Tokį pat glaudų ryšį jos užmezga ir su kitomis katėmis. Dėl šios savybės šioms katėms itin sunku keisti šeimininkus ir gyvenamąją vietą. Jei Sokoke jaučiasi saugi, jei rodysite jai meilę ir leisite suprasti, kad ji yra pilnateisis šeimos narys, tuomet atsiskleidžia geriausios jos charakterio savybės. Šios katės yra labai sumanios, taikios ir ramios prigimties. Sokoke yra nepaprastai draugiško ir šeimyniškos. Tai įrodo faktas, kad šios veislės patinai padeda auginti kačiukus.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu