Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

SOM Somali / Somalio katės

 

 

 

Somalio katės

 


Somalio katė aktyvi, graži, protinga katė, kuriai patinka žmonių ir gyvūnų draugija.
Atsižvelgiant į Somalio kilmės istoriją, gali būti lengva šias gražias kates apibūdinti kaip „tiesiog“ ilgaplaukes abisinijos kates. Tačiau, kaip pasakys bet kuris Somalio katės savininkas, istorija yra kur kas labiau intriguojanti. Pagal CFA (The Cat Fanciers’  Association) duomenis, jau kelis dešimtmečius, jei ne ilgiau, Abisinijos kačių vadose dėl recesyvinio ilgo plauko geno atsirasdavo ilgaplaukių kačiukų. Ilgą laiką šie kačiukai nebuvo pripažinti kačių veisėjų ir tapdavo namų augintiniais, o ne parodinėmis katėmis. Kaip ilgaplaukis genas pirmą kartą atsirado Abisinijos kačių genuose, yra diskusijų ir spėlionių dalykas. Tačiau nediskutuotina tai, kad amerikietė Evelyn Mague, suteikė Somalio veislei pavadinimą ir žengė pirmuosius žingsnius, kad kačių veisėjų klubai pripažintų Somalio katę kaip atskirą veislę: tai buvo pasiekta 1979 m., kai CFA pripažino veislę, 1982 m. sausio 1 d. ją pripažino FIFe. Somalio katės iš tikrųjų kilo ne iš Somalio. Pavadinimas Somalis buvo pasirinktas dėl glaudaus veislės genetinio ryšio su Abisinijos katėmis. Somalis ribojasi su Abisinija (šiuolaikine Etiopija), o simbolinis ryšys veisėjams atrodė tobulas.

„Somalis yra neįtikėtina veislė“, – sako Didžiosios Britanijos Somalio kačių klubo sekretorė Dianne Taylor. "Jie yra labai bendraujantys ir yra puikūs šeimos augintiniai."
Somaliai yra nuostabios, bendraujančios, labai aktyvios katės, kurioms patinka mokytis triukų, bendrauti su žmonėmis ir kitais gyvūnais ir tyrinėti kiekvieną savo aplinkos centimetrą. Smalsi ir žaisminga Somalio katė bus gera draugė ir kompanionė, kuri padarys viską, kad Jums niekada nebūtų nuobodu.

Išvaizda
P7250010.jpg

 

 

 

 

 

 

FIFe veislės standartas pripažįsta keturias pagrindines Somalio kailio spalvas: laukinių kačių spalvos Somalio katė (ruddy), rausva Somalio katė (sorrel), melsva Somalio katė (blue), stirnos kailio (beige fawn) spalvos Somalio katė. Visos šios 4 spalvos gali buti ir su sidabro atspalviu. Tikingas Somalio kačių yra intensyvesnis negu Abisinijos. Ant vieno plaukelio gali būti iki dvylikos tamsių žiedų. Tik dvejų metų Somalio katė įgauna tikrajį kailio tikingą, o gimsta somalio kačiukai beveik juodi. Šiuo metu šios veislės kačių, kaip ir Abisinijos, išveisiamos vis naujesnės ir įvairesnės spalvos.
Tai vidutinio dydžio katė, tvirta ir raumeninga. Somalio kūno struktūra panaši į rytietiškų kačių. Galva yra pleišto formos, suapvalintais kontūrais. Kakta plati, o smakras išraiškingas. Somalio kačių akys yra didelės, šiek tiek pasvirusios, migdolo formos. Galimos akių spalvos yra gintarinė, geltona arba žalia. Ausys didelės, plačiai išsidėsčiusios, viduje yra plaukų kuokšteliai. Didelis Somalio kačių papuošalas yra jų uodega - ilga, stora apačioje, siaurėjanti link galo, labai vešliu kailiu. Somalio kačių uodega panaši į lapės. Kojos lieknos, mažomis, ovaliomis pėdomis. Tarp pirštų yra plaukų kuokštai. Somalio kačių kailis yra pusilgis, labai tankus, ilgesnis juosmens srityje, ant pilvo, uodegos ir kelnių. Jis yra šilkinis ir minkštas liesti.

Temperamentas
Somalis nėra skirtas tiems, kurie ieško ramios, paklusnios katės. Šios katės visada juda ir visada nori būti dėmesio centre. Stebėti žaidžiančias Somalio kates - vienas malonumas. Žinoma, labai gerai, jei namuose yra skirta vieta žaidimams.
„Aš visada sakau, kad tai yra kačių veislė, kuri savo elgesiu yra arčiausiai šuns“, - sako Taylor. "Jos yra nuolatinis palydovas. Visi namų ruošos darbai bus prižiūrimi ir kontroliuojami somalio katės, o kai kuriuos ji gali pabandyti padėti atlikti. Pavyzdžiui, skusti bulves. Somalis yra labai protinga katė, kuri puikiai mokosi triukų ir mėgsta pasirodyti bei būti dėmesio centre.

Gyvenimo poreikiai
Somalis yra mėgstanti laipioti katė. Taigi, jei namuose nebus kačių medžių, lentynų, hamakų, kad ji galėtų lipti, ji suras kelią į aukščiausią kambario tašką, nesvarbu, ar tai būtų knygų lentyna, durų viršus ar šaldytuvas.
Somalio katės yra labai socialios, kurių negalima ilgai palikti vienų. Jos puikiai sutaria su žmonėmis ir keturkojais namų augintiniais: šunimis, kitomis katėmis, didesniais graužikais, pavyzdžiui, šeškais.

 

P7250011.jpgIstorija Lietuvoje


Į Lietuvą pirma laukinio atspalvio Somalio katytė buvo atvežta 1995 metais iš veislyno Rygoje ir jau 1999 metais Lietuvoje gimė trys pirmi  Somalio laukinio atspalvio kačiukai. Šiuo metu Lietuvoje yra vos kelios FIFe sistemai priklausančios katės. Tarptautinėje kačių parodoje Kaune kovo 11 d. Galėsite jas pamatyti.
Labai norėtųsi, kad šios katės būtų populiarios ne tik Amerikoje ir Vakarų Europoje, bet ir Lietuvoje.
Somalio katės lengvai užkariauja žmonių širdis. Kieno širdis bus kita? Gal Jūsų?

 P7280058.jpg

 

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu