Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

SOM Somali / Somalio katės


Jos labai populiariP7250010.jpgos visame pasaulyje. Šios „ilgaplaukės Abisinijos“ veislės katės išgarsėjo tik mūsų šimtmečio pradžioje. Kadangi ilgą plauką lemiantis genas yra recesyvinis, ilgaplaukiai gyvūnėliai buvo nepaprastai reti. Kita vertus, norint išlaikyti veislės retumą, jie buvo kastruojami. 1967 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Kanadoje labiau susidomėta šia reta veisle. Išvesta ilgaplaukių kačių veislė buvo pavadinta Somalio vardu ir oficialiai pripažinta Amerikos kačių asociacijos (CFA).
Netrukus Somalio katė paplito Europoje, 1982 m. sausio 1 d. ją pripažino FIFe.
Somalio veislės katės istorija yra panaši į bjauriojo ančiuko istoriją, kai šis, visų stumdomas ir niekinamas, pavirto gražuole gulbe.
Jau maždaug praeito šimtmečio pradžioje anglų veisėjai, auginantys Abisinijos kates, nutarė paeksperimentuoti. Jie svajojo išveisti melsvakailes ir sidabro atspalvio abisines. Gyvūnai buvo kergiami su persais, angoromis, taip pat su visų mėgstamais šinšilo katinais, kurie gimsta juodi, o po trijų mėnesių įgauna tikingo kailį, tai yra jo plaukas tapdavo sidabriškai baltas su juodais galiukais. Tose vadose pradėjo gimti vienas kitas kačiukas su ilgu plauku ir panašiu į tikingą kailiu. Jie, žinoma, buvo atidedami tolesniam veisiamajam darbui.
Tuo metu svajonės apie abisinę šinšilo kailiu neišsipildė. Bet jau buvo padėtas pagrindas tolesniam abisinų veisimui.
Ir ,žinoma, Antrasis pasaulinis karas padarė labai didelę žalą felinologijai.
Tikra istorija apie Somalio kates prasidėjo 1967 metais Nju Džersyje. Evelin Magus, veisianti Abisinijos kates, visai atsitiktinai įsigijo katiną, vardu Džordias. Šeimininkė buvo labai patenkinta šiuo katinu ir laikė jį ilgaplaukiu abisinu. Ji išsiaiškino, kad Džordias yra jos pačios išveisto katino sūnus ir turėdama Džordio motiną abisinę Linn-Lis Lord Dablin, kuri nešė ilgo plauko geną, pradėjo naujos veislės pradžią ir pavadino ją Somali. Tai buvo padaryta afrikietiškų kačių Somali ir Abisinijos garbei.

P7250011.jpg
Somalio katė – didesnė nei trumpaplaukė Abisinijos katė, stomuo vidutinio ilgumo, storas. Galva poilgė, trikampė, tiesių linijų, tvirtais žandikauliais. Charakteris taip pat šiek tiek skiriasi nuo Abisinijos kačių.
Ausys didelės, su „šepetėliais“. Uodega ir kojos ilgos. Akys žalios arba gintaro spalvos. Plaukas poilgis, minkštas, tankus, ant pečių šiek tiek trumpesnis. Ant kaklo sudaro „apykaklę“. Šios veislės požymis – tipiška kailio ir atskirų plaukų spalva.
Skiriamos kelių spalvų Somalio veislės katės: laukinių kačių spalvos Somalio katė, rausva Somalio katė, melsva Somalio katė, stirnos kailio (beige fawn) spalvos Somalio katė ir kt. (žr. pridedamame standarte).
Ši veislė dar labai jauna, todėl idealus standartas dar nėra nustatytas. Tikingas Somalio kačių yra intensyvesnis negu Abisinijos. Ant vieno plaukelio gali būti iki dvylikos tamsių žiedų. Tik dvejų metų Somalio katė įgauna tikrajį kailio tikingą, o gimsta jie beveik juodi. Šiuo metu šios veislės kačių, kaip ir Abisinijos, išveisiamos vis naujesnės ir įvairesnės spalvos.
Stebėti žaidžiančias Somalio

 

kates - vienas malonumas. Žinoma, labai gerai, jei namuose yra skirta vieta žaidimams. Jos yra labai judrios, temperamentingos, bendraujančios, labai smalsios, lengvai pasiduodančios dresūrai. Somalio pūkuotos ir puošnios uodegos pavergP7280058.jpgė ne vieną veisėją. O atėjus į namus, kur gyvena Somalio ar Abisinijos katės, gautas „bučkis“ stebina visus svečius.
Žinoma, maži Somalio arba abisinų kačiukai namuose – tai didelis džiaugsmas, o kai šie gyvūnai užauga, tarp šeimininko ir jų atsiranda nenusakomas ryšys. Atrodo, kad jie vienas kitą supranta iš žvilgsnio ar balso tembro.
Labai norėtųsi, kad šios katės būtų populiarios ne tik Amerikoje ir Vakarų Europoje, bet ir Lietuvije.
Į Lietuvą pirma laukinio atspalvio Somalio katytė buvo atvežta 1995 metais iš veislyno Rygoje ir jau 1999 metais Lietuvoje gimė trys pirmi  Somalio laukinio atspalvio kačiukai.

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2022 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu