Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

SPH Sphynx / Sfinksai

IMG_2095__2_.JPGCharakteris. Sfinksai yra aktyvios ir prieraišios katės. Jos labai tinka šeimose, kurios nariai yra aktyvūs ir yra daugiau kitų gyvūnų. Šios veislės katės yra inteligentiškos ir labai judrios.

Priežiūra. Šios veislės katės yra vienintelės beplaukės katės, todėl jų oda yra mažiau apsaugota, ypač tam tikrais periodais. Normali jų kūno temperatūra yra labai panaši į mažų vaikų kūno temperatūrą. Sfinksų veislės kates reikėtų maudyti kiekvieną savaitę, jų maudymas yra labai paprastas.

Sfinksai yra seniausia iš trijų beplaukių kačių veislių pasaulyje. Veislė buvo išvesta Toronte (Kanada) XX amžiaus 7-ajame dešimtmetyje. Sfinksų veislė atsirado atsitiktinai naminėms katėms atsivedus beplaukių kačiukų. Ši katytė buvo įtraukta į veisimo programą ir taip prasidėjo sfinksų veislės kačių istorija. Sfinksų veislės katės buvo atvežtos į Olandiją, iš kur išplito po visą pasaulį. Ši veislė dabar yra oficialiai pripažinta daugelyje pasaulio felinologinių asociacijų.

Sfinksų veislės katės yra vidutinio dydžio, apvaloku pilvu, tvirtais kaulais ir stipriais raumenimis. Ausys yra labai didelės, panašios į šikšnosparnio. Kojos ilgos, baigiasi letenėlėmis, kurios yra ilgos, judrios ir turinčios minkštas letenėlių pagalvėles,  leidžiančias katei lengvai vaikščioti. Sfinksų kailis yra raukšlėtas ir liečiant labai šiltas. Sfinksų būna įvairių spalvų, taip pat būna dėmėtų ir atrodančių lyg tatuiruoti. Sfinksų katės ėda truputį daugiau nei kitų veislių katės, nes jų medžiagų apykaita yra greitesnė, kad palaikytų reikiamą kūno temperatūrą. Sfinksų veislės katės nėra išrankios maistui. Jos reikalauja labai mažai priežiūros. Tereikia vieną kartą savaitėje maudyti švelniu šampūnu ir kiekvieną dieną servetėle nuvalyti odą. Maudyti šios veislės kates reikia dėl to, kad jos neturi plaukų ir niekur nesusigeria iš odos išsiskiriantys riebalai. Dėl tų pačių priežasčių kiekvieną savaitę reikėtų valyti šiai katei ausis.

Sfinksų veislės katės yra prijaukinamos beveik įvairiose aplinkose. Jos yra sveikos ir  linksmos tada, kai poreikiai yra patenkinti. Nemažai žmonių kalba, kad šios katės negali gyventi šalto klimato šalyse, tačiau tai - netiesa. Jos yra išvestos Kanadoje, kur klimatas nėra šiltas, tačiau lauke gyventi negali, laikyti reikia namuose. Kai kas sako, kad sfinksai yra visiškai alergijos nesukeliančios katės, tačiau tai - taip pat nėra visiška tiesa. Sfinksų katės nuo kitų veislių skiriasi tuo, kad nesukelia alergijos kačių plaukams.

Sfinksų veislės katės yra labai neįprastos savo išvaizda. Dėl to kartais jų šeimininkai jomis nesirūpina, nes mano, kad beplaukėms katėms priežiūra nereikalinga. Sakoma, kad jei turėsite bent vieną šios veislės katę, ateityje visada norėsite ją turėti.
k_023__2_.jpgk_002__2_.jpg
 

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu